Vilniaus apylinkėse pradėtas filmuoti debiutinis režisierės A.Urbaitės filmas „Šeima“

Debiutinio A.Urbaitės filmo „Šeima“ filmavimas/A.Solomino nuotr.
Debiutinio A.Urbaitės filmo „Šeima“ filmavimas/A.Solomino nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-08-03 11:26
AA

Šią savaitę pradėtas filmuoti debiutinis lietuvės režisierės Austėjos Urbaitės filmas darbiniu pavadinimu „Šeima“. Vaidybinis filmas yra kuriamas iškart dviem kalbomis – lietuvių ir prancūzų. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė ir prancūzų aktorė Anne Azoulay.

Filmo „Šeima“ veiksmas vyksta vidutinio amžiaus prancūzų poros namuose – prancūzai įsivaikina lietuvių vaikus, o kad padėtų vaikams adaptuotis naujoje aplinkoje ir susikalbėti su kitakalbiais tėvais, šeimoje apsigyvena medicinos studentė iš Lietuvos. Požiūriai į vaikų auklėjimą netrukus išsiskiria ir užuot padėjusios vaikams kurti naują gyvenimą, dvi motiniškų jausmų kupinos moterys pradeda kovą dėl vaikų prieraišumo.

„Labiausiai mane domina žmonių dvilypumas – ta plonytė riba tarp meilės ir egoizmo. Kokią teisę vienas žmogus turi į kitą, net jeigu tai ir tavo šeimos narys? Kaip gali išmokyti mylėti vaiką, jei vengi priimti savo paties šešėlius? “ – sako režisierė ir scenarijaus autorė Austėja Urbaitė.

„Pirmą kartą prodiusuoju filmą su užsienio aktoriais – man tai nauja patirtis. Smagu, kad prancūzų aktoriai labai šiltai įsijungė į visą kūrybinį procesą. Labai tikiuosi, kad filmas ras savo žiūrovus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako filmą prodiusuojanti Živilė Gallego iš „Fralita Films“.

Debiutinio A.Urbaitės filmo „Šeima“ filmavimas/A.Solomino nuotr.

Vieną pagrindinių vaidmenų filme kuria perspektyvi lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė, turinti patirties tiek teatre, tiek kine, tiek televizijoje. Prancūzų aktorė Anne Azoulay yra žinoma Prancūzijoje iš televizijos serialų ir kino filmų, kaip ir jos partneris filme Arthur Igual. „Šeimoje“ taip pat debiutuoja neprofesionalūs aktoriai, vaidinantys vaikus – Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.

Filmo operatorius – Julius Sičiūnas, filmo dailininkė – Justė Vazgytė.

Filmas kuriamas Vilniaus apylinkėse, bus filmuojamas iki rugpjūčio pabaigos. Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras. Tikimasi, kad filmas Lietuvos kino teatrus išvys 2022 metų pavasarį.

Austėjos Urbaitės filmo „Šeima“ filmavimo akimirkos (12 nuotr.)
+6
Temos: