Vilniaus Bernardinų kapinėse – mėlynų scylių jūra: užburiantis pavasario paveikslas nepalieka abejingų

Vilniaus Bernardinų kapinės  / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Vilniaus Bernardinų kapinės / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-03-30 13:19
AA

Vilniaus Bernardinų kapinės ir vėl pasakiškai išsipuošė – jas padengė melyna sibirinių scylių jūra. Įspūdingas vaizdas šias kapines ir vėl pavertė traukos centru.

Nuostabaus grožio vaizdas – gyvas pavasario paveikslas, kasmet į Vilniaus Bernardinų kapines sutraukia būrius vilniečių ir miesto svečių.

Kiekvienas metais, balandžio mėnesį, visas kapinių plotas pasidengia magiška mėlyna spalva. Tai sibirinės scylės – 10-20 cm aukščio gėlės. Čia jų tūkstančiai, banguojančių kalneliais, tarp senų antkapių.

Vilniaus Bernardinų kapines užliejo mėlynuojančių scylių jūra / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Vilniaus Bernardinų kapines užliejo mėlynuojančių scylių jūra / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Fotografė Greta Skaraitienė sako, kad Bernardinų kapinėse atmosfera – ypatinga. Ją kuria apsamanoję antkapiai, lietaus nuplauti angelai, mūrinė klasicizmo stiliaus koplytėlė, takelių vingiai, kalneliai, o dabar – ir mėlynai pražydusios sibirinės scylės.

„Man pavasaris ateina tada, kai Vilniaus Bernardinų kapines užlieja mėlynuojančių scylių jūra. Tarp samanotų, jau trupančių akmeninių paminklų gaiva, jaunyste ir atgimimu spinguliuoja trapūs žiedai.

O Bernardinų kapinių katinas, sėdėdamas ant palangės tarp pelargonijų, tik tyliai murkė, neišduodamas jokių paslapčių“, – sakė G.Skaraitienė.

Fotogalerija:

Vilniaus Bernardinų kapines užliejo mėlynuojančių scylių jūra (31 nuotr.)
+25