Vilniaus centre automobilis partrenkė dvi merginas – jame važiavusi R.Juknevičienė net neišlipo

Rasa Juknevičienė pateko į incidentą, kai taksi automobilis partrenkė dvi merginas / Ingos Liutkevičienės ir BNS nuotr.
Rasa Juknevičienė pateko į incidentą, kai taksi automobilis partrenkė dvi merginas / Ingos Liutkevičienės ir BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
2024-06-07 12:09
AA

Žurnalistė, knygų autorė Inga Liutkevičienė feisbuke pasidalino ketvirtadienio vakarą Vilniaus senamiestyje įvykusiu nutikimu, kurio liudytoja tapo. Jos teigimu, netoli Filharmonijos pastato pavežėjo automobilis, į kurį įsėdo europarlamentarė Rasa Juknevičienė, partrenkė dvi merginas, tačiau politikė, kuri pagal išsilavinimą medikė, esą iš mašinos net neišlipo ir nepasidomėjo, ar joms nereikia pagalbos. Incidentą pakomentavo ir pati R.Juknevičienė. Policija žada tikslinti įvykio aplinkybes.

I.Liutkevičienė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino istorija, kurios liudytoja tapo ketvirtadienio vakarą. Ji rašė, kad truputį po 22 val. buvo netoli Filharmonijos.

„Praėjau pro telefonu garsiai kalbančią Europos Parlamento narę R.Juknevičienę. Netrukus prie Filharmonijos atvažiavo sidabrinis „Citroen“, ji įsėdo. Automobilio vairuotojas galu įsuko į Pasažo skersgatvį ir partrenkė dvi merginas.

Viena iš jų parkrito ant grindinio, net batai nukrito. Vairuotojas išlipo, apžiūrėjo, kas atsitiko, šiek tiek pabendravo, sėdo į automobilį ir... nuvažiavo. R.Juknevičienė, kuri pagal profesiją yra gydytoja, nesivargino išlipti ir pažiūrėti, kas atsitiko automobilio partrenktoms merginoms. Atsikėlė, vadinasi gyvos. Važiuojame“, – rašė žurnalistė.

Merginos buvo sutrikusios

Matydama, kad merginos mindžikuoja vietoje, ypač ta, kuri nuo smūgio parkrito, I.Liutkevičienė pasakojo priėjusi prie jų.

Anot jos, nukentėjusioji buvo sutrikusi. Žurnalistė paskambino 112. Atvyko greitosios automobilis, apžiūrėjo, patepė žaizdeles, pasakė, kad lūžių nėra.

Nustebino policijos veiksmai

„Bet policijos pareigūnai ir jų veiksmai mane pribloškė ne mažiau negu gydytojos profesiją turinti R.Juknevičienė. Atvykus policijai papasakojau, ką mačiau ir pasakiau, kad mano supratimu, vairuotojas neturėjo palikti sužeistos merginos gatvėje, privalėjo pats paskambinti 112. Policininkas man pritarė ir sakė, kad suras vairuotoją (mašinos numerį merginos nufotografavo), bet tada aš lemtingai suklydau.

Incidentas netoli Filharmonijos / Ingos Liutkevičienės nuotr.

Pasakiau, kad automobiliu važiavo Seimo narė (na, čia iš inercijos) Rasa Juknevičienė. Paklausiau, tai kokie veiksmai toliau. Man buvo atsakyta: „Palaukite, tuoj paskambinsime, pasitarsime“. Kažkam paskambino, su kažkuo pasitarė ir pranešė – reikia, kad mergina parašytų pareiškimą ant lapo, kad niekam pretenzijų neturi.

Išsigandusi, patyrusi šoką ir jau pavargusi mergina kažką panašaus ir parašė ant pakišto lapo. O kai paklausiau, tai ar susisieks su vairuotoju, numykė, kad maždaug jau čia nėra dėl ko, ji pretenzijų neturi“, – feisbukė rašė I.Liutkevičienė.

Incidentas netoli Filharmonijos / Ingos Liutkevičienės nuotr.

Kol laukė pagalbos, merginos knygų autorei papasakojo, kad į Vilnių atvažiavo iš Pietų Korėjos, iš Seulo pagal mainų programą Erasmus, mokysis čia keturis mėnesius, gyvena Saulėtekyje, Vilnius joms gražus.

Ji sakė pagyrusi Seulą, kuris jai irgi pasirodė gražus ir įdomus.

Taip pat – atsiprašiusi už incidentą ir tai, kad nusikalstamai nejautrūs žmonės jas paliko gatvėje be pagalbos. „Bet sakiau – patikėkite, mes ne visi tokie“, – nurodė I.Liutkevičienė.

Incidentas netoli Filharmonijos / Ingos Liutkevičienės nuotr.

Savo feisbuko įraše Inga Liutkevičienė taip pat įspėjo komentatorius nerašinėti savo politinių įžvalgų.

Kaip pažymėjo, tai – įrašas ne apie politikus ir politines partijas, o apie žmogiškumą arba jo nebuvimą ir apie policiją, kuri turi kažkam paskambinti, kad sužinotų, kaip elgtis, kai vairuotojas, partrenkęs žmones, nesurenka skaičių 112.

Rasa Juknevičienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

R.Juknevičienės paaiškinimas

Savo įvykio versiją feisbuke išdėstė ir Rasa Juknevičienė.

„Taigi, ketvirtadienio vakarą po konferencijos renginio išsikviečiau „Uber“. Įsėdau prie Filharmonijos, ant galinės sėdynės. Vairuotojas pradėjo važiuot, o aš užsiėmiau savo reikalais laiškuose. Vairuotojas darė manevrą atgal, norėdamas apsisukt ir staiga sustojo. Pamaniau, užkliudė gal stulpelį, kuriuos mačiau pro savo šoninį langą.

Vairuotojas išlipo pažiūrėt, susinervinęs, ir kažką darė gale mašinos. Kai įsėdęs pradėjo važiuot, sakau, užkliudėt stulpelį? Ne, sako, mergina telefonu kalbėjo eidama, nematė ir užkliudžiau.

Ups, atsisukau, žiūriu, dvi merginos valosi kelius. Klausiu, ar nereikia joms pagalbos?

Ne, sako, siūliau, jos atsisakė.

Sakau, o kas kaltas?

Išsiaiškinsim, sako, paskambins man. Apsikeitėm kontaktais.

Tai tiek čia buvo mano vaidmens.

Kalta tiek, kad nežiūrėjau atsisukusi atgal pro užpakalinį langą, ar teisingai „Uberio“ vairuotojas apgręžia mašiną? Nu gal…

Išlipti kartu su juo ir apžiūrėti, kodėl jis sustojo, taip pat nekilo mintis, nes buvau įsitikinusi, kad užkliudė stulpelį atgal gręždamasis. Jeigu būčiau žinojusi, kad ten mergaites užkliudė, aišku, kad būčiau bent išlipus.

Suprantu, kad oponentams bus darbo. Bet svarbu, kad merginos sveikos ir joms viskas gerai. Niekas iš niekur nepasišalino.

„Uberio“ vairuotojas kalbėjo lietuviškai. Ir tokių klausimų jau gaunu“, – rašė europarlamentarė R.Juknevičienė.

Policija tikslins aplinkybes

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja 15min teigė, kad viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie šį įvykį bus tikslinamos jo aplinkybės.

Pasak atstovės, pranešimas apie įvykį gautas 22.37 val. Pranešta, kad automobilis „Citroen“, važiuodamas atbuline eiga, partrenkė dvi merginas, kurios po įvykio atrodė sutrikusios, o automobilio vairuotojas neišlipo ir pasišalino iš įvykio vietos.

Atvykę pareigūnai apklausė pranešėją, kuri dar kartą apipasakojo, ką matė. Policijos teigimu, vienai partrenktai merginai, gimusiai 2001 metais, medikai suteikė pagalbą vietoje.

Anot policijos atstovės, užsienietės merginos pretenzijų neturėjo ir išėjo namo.