Vilniaus dailės akademijos rektore inauguruota Ieva Skauronė – pirmoji moteris per 226-erius metus
Ketvirtadienį Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje inauguruota naujoji Vilniaus dailės akademijos (VDA) rektorė doc. Ieva Skauronė. Ieva Skauronė rektore penkerių metų kadencijai buvo išrinkta šių metų gegužę, pakeisdama nuo 2014 m. Akademijos rektoriaus pareigas ėjusį prof. Audrių Klimą. Ji tapo pirmąja moterimi VDA rektore per 226-erius Akademijos gyvavimo metus.
I. Skauronė 2003 m. baigė magistro studijas VDA Vilniaus fakulteto Monumentaliosios dailės katedroje. Vėliau pradėjo dėstyti savo Alma Mater, o nuo 2013 m. jau vadovavo Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrai ir Akademijos Tarptautinių ryšių skyriui, lankėsi dailės ir dizaino mokyklose Europos šalyse, Izraelyje, Meksikoje, Japonijoje.
Menininkė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, surengusi daugiau kaip 20 individualių tapybos parodų ir dalyvaujanti parodose Lietuvoje ir užsienyje.
Iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje I. Skauronė prisiekė Akademijai ir jos bendruomenės nariams rūpintis Akademijos klestėjimu ir jos vardo garsinimu Lietuvoje ir pasaulyje.
Pasak Akademijos rektorės, „kiekvienos studijų krypties atsiradimas pareikalavo didelių Lietuvos menininkų bendruomenės pastangų. Visos jos ir šiandien yra gyvybiškai reikalingos mūsų valstybei. Mes esame tie, kuriems tenka atsakomybė jas išsaugoti ir puoselėti, kad parengtume dailės, dizaino, architektūros sričių profesionalus, motyvuotus dirbti Lietuvos labui ir savo kūryba garsinančius Lietuvą pasaulyje.“
Užbaigdama rektorė pakvietė visą VDA bendruomenę tapti jos komandos dalimi, kartu kurti ir dirbti: „Sieksiu, kad Dailės akademija būtų socialiai atsakinga institucija, kad joje saugiai jaustųsi kiekvienas studentas ir darbuotojas. Stengsiuosi sutelkti visus bendram tikslui – kurti Lietuvos dailės, dizaino, architektūros ir dailėtyros ateitį. Siekiant šio tikslo esate reikalingi ir svarbūs visi kartu ir kiekvienas asmeniškai“.
Naujoji rektorė sieks stiprinti Akademijos bendruomeniškumą, visus jos narius sutelkti bendram tikslui – kurti Lietuvos dailės, dizaino, architektūros ir dailėtyros ateitį, užtikrinti kokybiškas, tarptautiniu mastu pripažįstamas studijas, sudaryti Akademijoje kūrybai ir mokslui palankias sąlygas.