Vilniaus meru išrinktas Valdas Benkunskas: varžovą pasveikino ir Artūras Zuokas

Valdas Benkunskas su žmona Vismante / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Valdas Benkunskas su žmona Vismante / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
S.Jakučionis, A.Stankevičius
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
2023-03-20 00:59
AA

Vilniaus mero rinkimus laimėjo konservatorius Valdas Benkunskas, antrajame ture jo varžovui „Laisvės ir teisingumo“ kandidatui Artūrui Zuokui pripažinus pralaimėjimą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, likus suskaičiuoti balsus 13-oje iš 156 apylinkių, V. Benkuskas surinko 51,15 proc., o A. Zuokas – 47,55 proc. rinkėjų balsų.

Sekmadienio naktį atvykęs į štabą V.Benkunskas sakė sieksiantis, jog Vilnius taptų išskirtinis miestas Europoje.

Būsimąjį merą lydėjo žmona, operos atlikėja Vismantė Benkunskienė. Ji dėkojo vilniečiams už suteiktą pasitikėjimą.

Valdas Benkunskas, Vismantė Benkunskienė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Padarysime taip, kad per ateinančius ketverius metus Vilnius taps išskirtinis ne tik Lietuvos, bet ir Europos kontekste“, – žurnalistams sekmadienio vakarą štabe sakė V.Benkunskas.

Kiek anksčiau savo pralaimėjimą rinkimuose pripažino „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas, buvęs meras Artūras Zuokas.

„Mieli vilniečiai, ačiū už pasitikėjimą, bet šių rinkimų aš nelaimėjau ir sveikinu V.Benkunską“, – žurnalistams savo štabe sakė A. Zuokas.

Koalicijos formavimą vadina nesudėtingu

V.Benkunskas teigė „širdyje tikėjęs“ savo pergale prieš „Laisvės ir teisingumo“ kandidatą Artūrą Zuoką.

„Panašaus atstumo ir tikėjausi“, – teigė politikas, šiuo metu dirbantis Vilniaus vicemeru.

Kaip pirmuosius savo darbus jis įvardino koalicijos ir komandos suformavimą.

„Turėsime laiko pasišnekėti su partneriais, su kolegomis. Bus, manau, nesudėtinga, nes tam tikrus pokalbius turėjome, Tėvynės sąjunga turi didelę frakciją“, – kalbėjo V.Benkunskas.

Valdas Benkunskas laukia rinkimų rezultatų (108 nuotr.)
+102

Praėjusią savaitę jis koalicijos klausimus svarstė su Laisvės partija, po pirmo turo minėjo, jog tarp partnerių matytų ir socialdemokratus. Tą jis pakartojo ir sekmadienį.

„Kalbėsimės, kaip ir sakiau po pirmo turo, tikrai matyčiau socialdemokratus bendrame darbe, tuo labiau, kad partija yra ryški savo ideologine kryptimi“, – teigė rinkimus laimėjęs konservatorius.

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai po pirmojo rinkimų turo iškovojo 19 mandatų Vilniaus taryboje, Laisvės partija ir „Laisvė ir teisingumas“ gavo po devynis mandatus, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – septynis, keturi mandatai teko Lietuvos socialdemokratų partijai ir trys – Nacionaliniam susivienijimui.

Sieks vietos Seime

A.Zuokas žurnalistams štabe teigė, jog kitais metais dalyvaus Seimo rinkimuose.

„Seimo rinkimai kitais metais, mūsų partija „Laisvė ir teisingumas“ pasirodė tikrai gerai. Taip, mes tada dalyvausime kaip partija, aš pats dalyvausiu rinkimuose“, – kalbėjo jis.

Pasak politiko, rinkimų kova sostinėje buvo netradicinė dėl mažo skirtumo tarp kandidatų.

„Mes tikėjomės, kad bus labai viskas į vieną ar kitą pusę, kelių procentų ribose. Arba į mano pusę, arba į konkurento“, – teigė jis.

Artūras Zuokas ir jo komanda laukia Vilniaus mero rinkimų rezultatų / Lukas Balandis / BNS nuotr.

A.Zuokas žadėjo pasveikinti V.Benkunską su pergale. Jis pažymėjo, jog bus tarybos nariu ir „dirbs mieste“.

Paklaustas pralaimėjimo priežasčių A.Zuokas teigė, jog „dabar analizei ne pats geriausias laikas“.

„Dabar reikia padėkoti visiems vilniečiams, nes vis tiek balsų gavau labai daug, žymiai daugiau nei ankstesniuose rinkimuose“, – kalbėjo buvęs sostinės meras.

Pakartotiniuose rinkimuose renkant merus antrajame ture Vilniuje balsavo 49,25 proc. rinkėjų.

Artūras Zuokas ir jo komanda laukia Vilniaus mero rinkimų rezultatų (50 nuotr.)
+44

Klaipėdos meru išrinktas A.Vaitkus

Konservatorius Audrius Petrošius sekmadienio vakarą pripažino pralaimėjimą Arvydui Vaitkui Klaipėdos miesto mero rinkimuose.

Netrukus politikas išvyko pasveikinti komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderio, buvusio Klaipėdos uosto vadovo A.Vaitkaus su pergale.

„Sveikinu su puikiu pasirodymu, linkime gerų darbų Klaipėdai, galite pradėti nuo pelėsio, kaip sakant, tvarkymo, bet norėtųsi, kad tie darbai būtų kuo labiau dideli. Linkiu visokeriopos sėkmės ir pats, kaip Seimo narys esu pasiruošęs bendradarbiauti ir ištiesti ranką, kad darbas klaipėdiečiams ir Klaipėdai būtų pastebimas“, – sakė A.Petrošius, atvykęs į A.Vaitkaus štabą.

„Ačiū, viskas įrašyta. Dabar teks dirbti“, – atsakė A.Vaitkus.

Arvydo Vaitkaus rinkimų štabas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pagal duomenis, gautus suskaičiavus balsus 53 iš 54 apylinkių, už A.Vaitkų balsavo 62,03 proc. rinkėjų, už A.Petrošių – 36, 45 procento.

„Kai lipi į Everestą kelis mėnesius iš eilės ir įkopi, visada būna bet kurio alpinisto noras nusileisti sveiku į žemę. Dabar nusileidau, emocijų viduj labai daug, nesinorėtų tuo perdėtai džiaugtis, daugiau suprantu, kiek laukia darbų“, – sakė politikas.