Vilniaus padangę nuspalvino įspūdingi jubiliejinio festivalio „Vilniaus Fejerija 2013“ fejerverkai

Renginio akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Renginio akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-09-21 21:48
AA

Nors iki Naujųjų metų liko daugiau nei du mėnesiai, tačiau šeštadienį Vilniaus Vingio parko dangus priminė būtent šią šventę, nes dangų papuošė įspūdingi ir vieni už kitus gražesni fejerverkai. Lietingą vakarą sostinės gyventojai ir svečiai gausiai rinkosi į jau penktus metus organizuojamą festivalį „Vilniaus Fejerija 2013“.

Šįkart žiūrovams pasirodė pirotechnikų komandos iš Lenkijos, Latvijos ir Kroatijos. Nors daugelis tikėjosi, kad vėsus rudeniškas oras atbaidys miestiečius, tačiau visos sėdimos vietos buvo užimtos. Renginio vedėjo vairas buvo patikėtas Jonui Radzevičiui, kuris buvo pakilios nuotaikos ir nuolat kvietė susirinkusius ateiti arčiau, kad geriau matytųsi vaizdas, ir palaikyti patikusias komandas.

Jubiliejiniame festivalyje „Vilniaus Fejerija 2013“ – Lenkijos komandos triumfas (79 nuotr.)
+73

Laukdami komandų pasirodymo, susirinkusieji nenuobodžiavo. Publiką sušildyti buvo pasiruošusi grupė „Biplan“. Gyvo garso koncerto metu skambėjo jau hitais tapusios dainos: „Amore“, „O mes prie jūros“, „Anzelmutė“ ir daug kitų.  Renginio metu taip pat scenoje pasirodė sostinės krepšinio komandos „Lietuvos rytas“ šokėjos. Merginos žiūrovus apdovanojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionų dovanomis ir atliko komandos himną.

Laimingieji, pagavę kamuoliukus, gavo du pakvietimus į naujojo sezono komandos rungtynes. Po 22 valandos susirinkusius sveikino legendinis Lietuvos estrados atlikėjas Stasys Povilaitis, kuris uždainavo visiems gerai žinomą dainą „Švieski man vėl“.

„Lietuvos ryto“ komandos šokėjos / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pirotechnikų komandų ilgai laukti nereikėjo. Konkurso taisyklės visoms komandoms buvo vienodos: pirmoji programos dalis turėjo būti atliekama pagal laisvai pasirinktą muziką. Antrojoje – kiekviena komanda parodė fejerverką pagal muziką, atspindinčią šalies nacionalinį savitumą, o trečiojoje – fejerverkų programa pagal Gioachino Rossini operos „Vilhelmas Telis“ uvertiūros fragmentus.

Pirmieji konkursinėje programoje pasirodė latviai „Svetku Agentūra“. Fantastiškas fejerverkų šou nepaliko abejingų, o galimybė pasirodyti pirmiems davė šiokį tokį pliusą. Antrieji pasirodė lenkai „Grom Zbig“. Galingi fejerverkai ir itin kruopščiai parinkta muzika privertė susirinkusius aiktelėti iš nuostabos. Tretieji pasirodė Lenkijos komanda „S-piro“. Užburiantis muzikos ir pirotechnikos sinchronas paliko milžinišką debesį dūmų ir, žinoma, tūkstantinę minią apstulbintų žmonių. Paskutinieji žiūrovams pasirodė kroatai „Mirnovec“. Šou paliko įspūdį ir buvo palydėtas gausiomis ovacijomis ir šūksniais. Vilniaus dangų nušvietė gražiausios spalvos, tarp jų ir sunkiausiai pirotechnikoje išgaunamos – balta, raudona bei mėlyna.

„Lietuvos ryto“ komandos šokėjos / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Nugalėtoją rinko specialiai sudaryta komisija iš gerai žinomų visuomenės ir meno veikėjų, tokių kaip Algirdas Kaušpėdas, Ilona Balsytė, Stasys Povilaitis bei pirotechnikos specialistai. Susirinkusieji taip pat galėjo lemti sprendimą: jie turėjo galimybę palaikyti ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį šou išsiųsdami SMS arba paskambindami vienu ar kitu numeriu.

Įspūdingus jubiliejinio fejerverkų festivalio prizus iš stiklo, metalo ir gintaro sukūrė garsus stiklo menininkas Remigijus Kriukas. Tai – masyvios gintaro atspalvio lieto stiklo formos, puoštos fejerverkus menančiais ornamentais. „Grand Prix“ išsiskiria dydžiu ir natūralaus gintaro akcentais.

Renginio pabaigoje paaiškėjo, kad „Grom Zbig“ tapo festivalio laimėtojais, antroje vietoje atsidūrė latviai, trečioje – „S-piro“, o paskutine vieta džiaugėsi kroatai.

Vakarą vainikavo Šventės organizatoriai, profesionalias pirotechnikos paslaugas teikianti Lietuvos įmonė „Blikas“. Jie paskutinieji atliko savo parodomąjį šou.

„Lietuvos ryto“ komandos šokėjos / Lukas Balandis / BNS nuotr.