Vilniaus progimnazijoje apsilankęs prezidentas G. Nausėda: „Šiandien visiems verčiasi naujas galimybių puslapis“

Vilniaus progimnazijoje mokslo metų pradžios proga apsilankė prezidentas G. Nausėda/Pauliaus Peleckio/„Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prezidentas Gitanas Nausėda mokslo metų pradžios proga pirmadienio rytą apsilankė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje. Ją anksčiau lankė valstybės vadovo dukterys Ugnė ir Gedailė.

„Mokiniams šiandien palinkėčiau, kad iš mokyklos paimtumėte visa, kas geriausia, o tai padaryti Jums padėtų ne tik mokytojai, bet ir tėveliai. Valdžios pareiga yra padaryti tai, kad ir mokiniams, ir mokytojams būtų lengviau ir paimti, ir atiduoti tai, ką turime geriausio“, – teigė šalies vadovas.

Kalbėdamas apie knygos svarbą, prezidentas pabrėžė, kad šiandien informacijos galime semtis iš daugybės šaltinių, tačiau knyga suteikia galimybę ne tik mėgautis skaitymo procesu, bet ir skatina mąstymą.

Prezidentas mokiniams linki puoselėti J. Basanavičiaus vertybes: tautiškumą, bendruomeniškumą, atsakingumą, kūrybiškumą, taip pat didžiuotis savo praeitimi, savo savitumu ir saugoti juos šiuolaikinės daugiakultūrės Europos kontekste.

Mokyklos bendruomenė prezidentui įteikė ąžuoliuką, kurį visi kartu pasodino šalia progimnazijos. 

Vilniaus progimnazijoje mokslo metų pradžios proga apsilankė prezidentas G. Nausėda/Pauliaus Peleckio/„Žmonės Foto“ nuotr.

J. Basanavičiaus progimnazijos duris šiais mokslo metais pirmą kartą pravėrė 130 pirmokų, iš viso mokysis per 1000 mokinių. Progimnazija garsėja kaip ypatingą dėmesį prancūzų kalbai, išmaniosioms technologijoms ir techninės kūrybos ugdymui skirianti mokykla. Prieš metus progimnazijoje atidaryta nauja „Fab Lab“ klasė, kurioje mokiniai kuria ir eksperimentuoja, mokosi elektronikos ir programavimo pagrindų, konstruoja mikroschemų prototipus ir net gamina robotus.

„Šiandien visiems Jums vėl verčiasi naujas galimybių puslapis. Tai, ką jame įrašysite, kurs ne tik Jūsų asmeninį gyvenimą, bet ir mūsų visų valstybės ateitį. Jos pamatas – įgytos ir perduodamos žinios, įgūdžiai, patirtys. Kuo šie mainai intensyvesni, tuo sparčiau valstybė žengia į priekį“, – su mokslo metų pradžia sveikino G. Nausėda.

Pasak Prezidento, pagarba mokiniui, mokytojui, mokslui, profesijai – vienas didžiausių prioritetų mūsų kelyje į ateitį. Svarbus kiekvienas žingsnis – ne vien tas didelis šuolis, kurį matuosime egzaminais, bet ir tas mažytis poslinkis, kuris po kiekvienos pamokos ar paskaitos leis augančiai kartai pasijusti tvirtesnei, drąsesnei, laisvesnei.

Valstybės vadovas visiems palinkėjo gražios šventės ir įkvepiančių mokslo metų.

Šiais mokslo metais Lietuvoje mokysis daugiau nei 322 tūkst. moksleivių, tarp jų – 29 tūkst. pirmokų.

Prezidento G. Nausėdos apsilankymas Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau