Vilniaus senjorams – afrikietiškų būgnų pamokos ir trankūs šokiai

Vilniaus senjorams – afrikietiškų būgnų pamokos ir trankūs šokiai / Manto Kazlavicko nuotr.
Vilniaus senjorams – afrikietiškų būgnų pamokos ir trankūs šokiai / Manto Kazlavicko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-12-11 11:23
AA

Sekmadienio vakarą menų fabrike „Loftas“ kone du šimtai senjorų mokėsi groti afrikietiškais būgnais, traukė populiarias liaudies dainas ir sukosi šokio sūkuryje. Į renginį „Naujamiesčio dienos: senjorų sekmadienis“ sukviesti Vilniaus senoliai džiaugėsi neįprasta diena ir tikino, kad tokių renginių reikia daugiau.

Nuo 14 val. prasidėjusiame renginyje senjorų visą popietę laukė nuotaikingos pramogos. Perkusijos studija „Afrikos būgnai“ ne tik surengė savo pasirodymą, bet į jį įtraukė ir senolius – visi drauge jie mokėsi groti autentiškų afrikiečių Mandinka tautos muzikiniu paveldu – „djembe“ būgnais. „Rimtą pagaunate greičiau nei jaunimas!“ – senjorų entuziazmu džiaugėsi „Afrikos būgnų“ komanda.

Po uždegančių būgnų pamokų ant scenos pakilo Naujamiesčio seniūnijos senjorų meno kolektyvų pasirodymai: Vilniaus bočių Naujamiesčio skyriaus linijinių senovinių šokių kolektyvas „Rudens žiedai“, moterų ansamblis „Vaivora“ ir vyrų trio, kurie susirinkusius linksmino melodingomis dainomis ir šokiais. Programoje pasirodė ir skaitovė Rita Aukstelienė, kuri deklamavo jautrius eilėraščius apie meilę. Energijos nestokojantys senjorai vakarą baigė šokių sūkuryje. Scenoje pasirodžiusi folkloro kapela „Ratilai“ išjudino net tuos, kurie visą vakarą sėdėjo.

„Tokių renginių mums labai reikia ir jų labai trūksta. Būtų tikra laimė, jei tokios dienos vyktų dažniau“, – renginio programa džiaugėsi vienas renginyje dalyvavusių senolių.


Renginys „Naujamiesčio dienos“ yra nemokamas ir atviras visiems. Šį trečiadienį, gruodžio 13 d., menų fabrike „Loftas“ (Švitrigailos g. 29, Vilnius) vyks „Naujamiesčio dienų“ uždarymas. Uždaryme susirinkusiuosius šokdins muzikos grupė „balú“. Vaikų lauks žaidimų kambarys, pripučiama pilis, gardi cukraus vata, popkornai, piešinukai ant veidų ir dar daug daug pramogų. Taip pat visi leisis į diskusijas apie Naujamiesčio šiandieną ir ateitį bei antrinių žaliavų naudą, gamins rankų darbo Kalėdines dovanas ir mėgausis naujomis pažintimis.

Renginio partneris – Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilniaus senjorams – afrikietiškų būgnų pamokos ir trankūs šokiai (46 nuotr.)
+40