Vilniaus Stiklo kvartale – dar daugiau šviesos: sužibo 60 ekstravagantiškų moliūgų

Moliūgai Vilniaus Stiklo kvartale/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dar spalio pradžioje naujomis šviečiančiomis dizainerės Julijos Janus kurtomis amalo vainikų instaliacijomis sužibėjęs senamiesčio kvartalas, vėl kviečia visus į netradicinių šviesos žibintų parodą. Organizatoriai teigia, kad artėjant Šv. Martyno dienai tokiu būdu nusprendė šviesos ir bendruomeniškos šilumos į Vilniaus senamiestį atnešti dar daugiau.

Baigi dienos darbus, po truputį temsta, vakaras dar tik prasidėjo – o jau naktis. Pakviesk artimą savo į neilgą kelionę, kuri leis pasivaikščioti viename stebuklingiausių Vilniaus senamiesčio rajonėlių – juvelyrinio dydžio buvusiame žydų miestelyje, o dabar – Stiklo kvartale. 

Moliūgai Vilniaus Stiklo kvartale/Organizatorių nuotr.

Automobilį palikus kur nors nuošaliau iki jo teks ateiti pėsčiomis. Tačiau senamiestyje viskas pasiekiama per 5 minutes. Įeisi į kvartalą per vieną iš trijų vartų – Gaono, arba Stiklių gatves. Kiekvieni jų pažymėti įspūdingomis dizainerės Julijos Janus šviesos instaliacijomis, visos jos matosi iš pagrindinės Stiklo kvartalo aikštės, iš taško šalia „Ponių laimės“ ir „Thelonious“ vinilų parduotuvės.

Moliūgai Vilniaus Stiklo kvartale/Organizatorių nuotr.

Jei nelabai alkani – užkandžiams ir aperityvui rinkitės „Bookafe“, „Ponių Laimę“, „Notre Vie“ arba romantiškąjį‚ Augustas ir Barbora love story cafe“. Jeigu smarkiai išalkote – laukia įspūdingiausi kvartalo restoranai – „Cosy“, „Bistro 18”, „Stiklių aludė“, „Stiklių restoranas“, „Rene“, „Markus ir ko“, „Lokys“, „Leičiai“ ir „ Amatininkai“.

Moliūgai Vilniaus Stiklo kvartale/Organizatorių nuotr.

Gastronominio turizmo įvairovė – viename juvelyriniame Vilniaus kvartale.  Tarp gomurio patyrimų – leiskitės į žvalgybą: raskite kvartale išsidalintus ir prie skirtingų durų ar vartų sudėtus šviečiančius meno kūrinius. Svarbiausias ir nuostabiausias ateinančių kelių savaičių trukmės reginys – patyrimas miestiečiams ir miesto svečiams – 60 ekstravagantiškų juodų ir auksinių moliūgų ekspozicija, kurią sukūrė kūrybinga kvartalo bendruomenė. 

Skaitykite daugiau