Vilniaus valdžia uždarė sakurų parką: miestiečiai nesilaikė karantino ribojimų
Nuo šeštadienio vilniečiams uždrausta lankytis sakurų parke. Sostinės valdžia pripažino, kad kitomis priemonėmis žmonių srauto čia suvaldyti nesugebės – jis tiesiog per didelis. Apie tai feisbuke pranešė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.
Adomas Bužinskas feisbuke rašė:
„Gyventojų ir transporto srautus mieste stebime kasdien. Dronų pagalba realius srautus matome tiesiogiai. Tai leido mums išvengti skubotų sprendimų dėl parkų uždarymo, nes pamatėme, kad žmonės laikosi saugumo rekomendacijų ir tik išskirtiniais atvejais nereaguoja net ir į garsinio drono perspėjimus.
Visgi, su sakurų parku turime kitą situaciją. Pamatėme, kad žmonių srauto čia suvaldyti nesugebėsime – jis tiesiog per didelis. Tad priimtas sprendimas fiziškai riboti patekimą į šį parką – nuo šiandien jis aptvertas ir patekimas į jį yra draudžiamas. Selfio su sakuromis teks palaukti iki kitų metų“.
Nėra bėdos, kad dviese su savo vaikučiu ateinate pasiselfinti. Bėda yra tame, kad tokių kaip Jūs toje pačioje vietoje yra šimtai ar tūkstančiai.
Anot savivaldybės atstovo, pradžioje buvo išbandytos ir kitos priemonės. „Iškabinome informacinius ženklus, padarėme tiesioginę transliaciją iš sakurų parko, bet potraukis selfiui buvo didesnis už mūsų pastangas. Žmonių srautas šioje vietoje yra toks didelis, kad nei garsinis dronas, nei vietoje budintys pareigūnai tų žmonių neišprašys iš ten. Reikia suprasti, kad nėra bėdos, kad dviese su savo vaikučiu ateinate pasiselfinti. Bėda yra tame, kad tokių kaip jūs toje pačioje vietoje yra šimtai ar tūkstančiai“, – feisbuke rašė A.Bužinskas, linkėdamas vilniečiams stiprių margučių liekant namuose.
Karantino reikalavimai
Lietuvoje iki balandžio 27 dienos pratęsus karantiną, žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus raginama kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.
Balandžio 10-ąją Lietuvoje įsigaliojo reikalavimas viešose vietose dėvėti dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Gretos Skaraitienės fotoreportažas: pasidžiaukite pražydusiomis sakuromis virtualiai
Žiūrėkite fotogaleriją: