Vilniečių savaitgalį vainikavo inteligentiškųjų provokatorių iš Austrijos „Parov Stelar Band“ koncertas
Nors sekmadienio vakarą daugelis linkę leisti ramiai ir bent jau morališkai ruošiasi pirmadienio darbams, vilniečiai šią nerašytą taisyklę sulaužė: vėlyvą sekmadienio vakarą jie rinkosi sostinės menų fabrike „Loftas“, kur pasirodė „gražiausios pasaulio muzikos kūrėjais“ vadinami austrai „Parov Stelar Band“, padovanoję klausytojams abejingų nepalikusį electro-swing stiliaus vakarėlį.
Garso įrašų kompanijos „Etage Noir“ šeimininkas austras Marcus Füreder, viso pasaulio melomanams žinomas kaip Parov Stelar, lietuvaičiams jau yra pažįstamas: paskutinįkart Lietuvoje muzikantas kartu su grupe viešėjo 2011-ųjų pavasarį, tąkart į menų fabriką „Loftas“ jis surinko itin gausią auditoriją prekybos vietose nepalikdamas nė vieno bilieto.
Šįkart atlikėjas nenusileido prieš pusantrų metų pasiektiems rezultatams – išgirsti muzikanto ir jo grupės kūrybos menų fabrike rinkosi šimtai gerbėjų, vakaro eigoje, rodos, visai pamiršusių, jog savaitgalis baigėsi.
Lygina su Moby
Senojo „auksinių laikų“ amerikietiško svingo muzikos žanrą dailiai supynęs su šiuolaikiniu electro, Parov Stelar jau dešimtmetį vysto itin savitą muzikos žanrą, užklijavusį ant jo „scenos džentelmeno“ etiketę bei įtraukiantį ne tik klasikinio skambesio, bet ir šokių muzikos ritmų mėgėjus.
Skambių epitetų, vartojamų kalbant apie Parov Stelar, išties netrūksta: „inteligentiškas garsų provokatorius“ – taip muzikantas pavadintas glaustame renginio anonse. Per dešimtį muzikavimo metų net keturis albumus išleidęs bei šūsnį singlų gerbėjams padovanojęs Parov Stelar neretai lyginamas su St. Germain ar net pačiu Moby, jo sąskaitoje – ne tik per 600 muzikos kompiliacijų, bet ir garso takeliai filmams ir reklamoms.
Į Lietuvą Parov Stelar atvyko su visa grupe: išskirtinio – minkšto ir sodraus – balso vokaliste Gianna Charles, būgnininku Willie Larsson, bosistu Michael Wittner ir saksofono meistru Markus Ecklmayr.
Užbūrė publiką
Kaip ir dera rimtiems muzikantams, „Parov Stelar Band“ pasirodymas menų fabriko scenoje vėlavo kone valandą. Tačiau mylimos grupės laukimas gerbėjus tik dar labiau įkaitino: šiems pagaliau pasirodžius, menų fabrike susirinkusi minia tiesiog pakvaišo: į taktą trypčiojo kiekvienas, o palaikymo ir susižavėjimo šūksnius laidė negailėdami nei gerklių, nei plaučių.
Savo ruožtu ekspresyviu ir energingu pasirodymu stebinusi „Parov Stelar Band“ su kiekviena daina tik dar labiau audrino gerbėjus: šėlti juos kvietė ne tik audringais muzikos ritmais ir nuotaikingomis melodijomis, bet ir ragino šūksniais: „Nagi, dar garsiau“, „dabar visi šokam“, „ar jūs čia? Mes jūsų negirdim“.
Kiekvienas grupės paraginimas publikai prilygo naujam iššūkiui, o vakaui įpusėjus atrodė, kad „Loftas“ iš tiesų gali likti be stogo.
Išgirsti mylimų muzikantų muzikos „Lofte“ rinkosi ir žinomi pramogų pasaulio atstovai: publikos gretose buvo galima sutikti ir Viktorą Diawarą, Jurgį Didžiulį, Egidijų Sipavičių bei kitus. Grupės pasirodymas taip pat sudomino ir sostinėje viešinčius užsieniečius: menų fabrike aidėjo ne tik lietuvių, bet ir rusų, baltarusių, latvių, anglų ir net prancūzų kalbos.
Po dviejų valandų trukmės šou menų fabriko scenoje „Parov Stelar Band“ pranešus, kad jiems jau metas atsisveikinti, gausi minia visai nenorėjo muzikantų paleisti: kaip įmanydama stengėsi išgirsti dar daugiau ir ragino muzikantus pakartoti jau girdėtus kūrinius.