Vilnietė dalijasi patarimais, kaip sutaupyti apsiperkant vasarą: skatina rinktis sezoninius produktus ir ieškoti akcijų

Tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė / RIMI nuotr.
Tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė / RIMI nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-07-27 09:07
AA

Sutaupyti apsiperkant nori visi, tačiau tai padaryti ir išleisti ne daugiau nei suplanuota pavyksta ne visuomet. Su prekybos tinklu „Rimi“ bendradarbiaujanti tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė pasakoja, kad eidama į parduotuvę su savimi visuomet turi būtiniausių pirkinių sąrašą, o apsipirkdama palygina kainas el. programėlėje ir atkreipia dėmesį į tuo metu taikomas akcijas.

Į pirkinių krepšelį vasarą moteris rekomenduoja įtraukti ir kuo daugiau sezoninių produktų, o apsiperkant įsigyti kokybiškų, bet nebrangių privačios etiketės gaminių. Dviejų vaikų mama dalijasi naudingais patarimais, kaip išleisti mažiau.

Išlaidas padeda sumažinti planavimas

Tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė ir dviejų vaikų mama Gerda Morozovienė pasakoja, kad savo šeimos itin taupia pavadinti negalėtų. Tačiau vilnietė stengiasi, kad tiek įsigyjami drabužiai, tiek vaikų žaislai ar kiti pirkiniai būtų apgalvoti iš anksto, perkami ne spontaniškai. Į parduotuvę Gerda visuomet keliauja su prekių sąrašu, o didesnius pirkinius planuoja iš anksto.

„Stengiamės neužsukti į parduotuvę be tikslo, todėl apsipirkimus planuojame kartą per savaitę. Prieš eidama į parduotuvę visuomet apgalvoju būsimos savaitės valgius ir receptus, pagal juos susidarau ingredientų sąrašą ir pasitikrinu, kokių produktų namuose trūksta, o ko dar turime šaldytuve ar virtuvinėse spintelėse.

Tuomet su būtiniausių prekių sąrašu ir keliauju apsipirkti. Dažnai vietoje popierinio pirkinių sąrašo susidarau elektroninį „Rimi.lt“ programėlėje, kur iškart galiu matyti, kam taikomos akcijos ir kiek atsieis visas krepšelis, – pasakoja G.Morozovienė ir prideda, kad spontaniškų pirkinių išvengti padeda ir pilnas skrandis. – Į parduotuvę stengiuosi eiti tik pavalgiusi. Priešingu atveju pirkinių krepšelyje sugula įvairūs saldumynai ar produktai, kurių vėliau nesunaudojame.“

Vilnietė dalijasi patarimais, kaip sutaupyti apsiperkant vasarą: skatina rinktis sezoninius produktus ir ieškoti akcijų / RIMI nuotr.

Sąmoningo vartojimo nuo mažų dienų moteris stengiasi mokyti ir savo vaikus: „Su dukryte Goda visuomet kalbame apie tai, kad išmesti maisto negalima, o renkantis drabužius jiems sugalvojame bent keletą derinių. Įsigydami žaislus taip pat ieškome tų, su kuriais vaikai žais ne vieną dieną.

Taupioms mamoms turiu ir vertingą patarimą – vandens ir vasaros sezonui tinkamus žaislus pirkite ne sezono metu. Juos įsigykite anksčiau arba palaukite nuolaidų ir vasaros sezono išpardavimų. Be to, keliaujant apsipirkti su vaikais svarbu iš anksto susitarti, ką norėsite įsigyti.“

Renkasi sezoninius vaisius ir daržoves

G.Morozovienė įsitikinusi, kad sutaupyti vasarą galima ir renkantis sezoninius produktus.

„Labai mėgstame šviežias sezonines uogas, vaisius ir daržoves. Tai – puikus vitaminų šaltinis, todėl vasaros metu stengiamės jų valgyti kuo daugiau. Mūsų namuose šiuo metu karaliauja raudonieji agrastai, šilauogės ir žirniai“, – pasakoja moteris.

Dviejų vaikų mama priduria, kad pirkdama sezonines uogas, vaisius ir daržoves visuomet peržiūri akcijas: „Mes, šeimininkės, mokame suktis – jei parduotuvėje tuo metu yra nuolaida pomidorams, tai namuose gaminu pomidorų ir varškės apkepą, o jei su nuolaida randu cukinijų – ruošiu įdarytas cukinijas arba jų blynelius.

Ši paprasta taisyklė išties padeda sutaupyti apsiperkant, – patarimu dalijasi G.Morozovienė ir prideda, kad sutaupyti taip pat galima naudojantis lojalumo programomis bei renkantis privačios etiketės produktus. – Privačia etikete pažymėti produktai yra mažesnės kainos, tačiau kokybiški, todėl jie yra dažnas mano pasirinkimas.

Pavyzdžiui, „Rimi“ prekinio ženklo privačios etiketės asortimentas puikiai atitinka mūsų šeimos kasdienius poreikius: sveikesni pieno produktai, vaisiai ir daržovės, grūdai, pusryčių dribsniai, kokybiška, šviežia, saugios kilmės mėsa ir daugybė kitų produktų. Man „Rimi“ pavadinimas ant pakuotės užtikrina aukštą produktų kokybę ir visada žinau, kad bus mažesnė kaina.“

Sezoninės daržovės - neatsiejama mitybos raciono dalis / RIMI nuotr.

Tinklaraštininkė taip pat sutaupo dalį vasaros gėrybių užšaldydama arba džiovindama: „Prasidėjus obuolių derliui namuose visuomet jų pasidžioviname. Žiemą džiovintus obuolius vaikai valgo kaip skaniausią desertą. Taip pat džioviname svogūnus, česnakus ir paprikas. Juos susimalame, o vėliau naudojame įvairių patiekalų gardinimui. Ruošdami šiuos naminius prieskonių mišinius niekada nededame pridėtinės druskos.“