Vilnių pamatykite įsijungę „Netflix“: 10 populiariausių filmų ir serialų, filmuotų sostinėje
Vilniaus vardas nuolat skamba tarptautinėje kino erdvėje, o sostinę pastebi kino kūrėjai iš viso pasaulio. Interneto televizijos milžinės „Netflix“ siūlomame filmų bei serialų sąraše puikuojasi net keliolika Vilniuje filmuotų detektyvų, dramų, komedijų ir net mokslinės fantastikos juostų. Vilniaus kino biuras rekomenduoja 10 sostinėje kurtų „Netflix“ rodomų serialų bei filmų, kuriais galima pasimėgauti neišeinant iš namų, rašoma Vilniaus kino biuro pranešime spaudai.
„Stranger Things“, 4 sezonas
Sunku rasti nemačiusių milžiniško populiarumo sulaukusio amerikiečių siaubo mokslinės fantastikos serialo „Stranger Things“ (lietuvių k. „Keisti dalykai“). Ketvirtasis šios istorijos sezonas buvo filmuojamas ir Vilniuje bei Vilniaus rajone, pavyzdžiui, daug kino kūrėjų dėmesio sulaukiančiame Lukiškių kalėjime. Ketvirtajame sezone pasirodė ir lietuvių aktorius Vaidotas Martinaitis.
„Clark“
„Clark“ (lietuvių k. „Klarkas“) – švedų serialas, paremtas vienos kontroversiškiausių asmenybių šiuolaikinėje Švedijos istorijoje – Klarko Olofsono (Clark Olofsson) – autobiografija. Visame pasaulyje nusikaltėlis tapo žinomas dėl sukrečiančio, didžiausio Stokholmo banko apiplėšimo, po kurio pradėtas naudoti terminas „Stokholmo sindromas“.
Serialo žiūrovai ekranuose gali išvysti daugybę ikoniškų Vilniaus vietų – Kristianija tapusį Užupį, Odminių skverą, Vilniaus Rotušę ir Lukiškių kalėjimą, suvaidinusį net 5 skirtingas įkalinimo įstaigas!
„The Playlist“
„The Playlist“ (lietuvių k. „Grojaraštis“) pasakoja tikrais įvykiais paremtą Švedijos muzikos platformos „Spotify“ sukūrimo istoriją. Nedaugelis žino, kad pernai „Netflix“ platformoje pasirodęs serialas buvo filmuotas Vilniuje įsikūrusiuose biuruose ir kino paviljonuose, o prie serialo įgyvendinimo daug prisidėjo ir profesionalai iš Lietuvos – pavyzdžiui, techninių rekvizitų inžinieriai, serialui kūrę butaforijas ir padėję įrengti istorijoje dažnai figūruojantį programuotojų ofisą.
„Occupied“
Vilniuje filmuotas ir norvegų politinis serialas „Occupied“ (lietuvių k. „Okupuota“), sudominsiantis politines temas mėgstančius žiūrovus. Istorija nukelia į Norvegiją – šalyje nusprendus sustabdyti naftos gavybą, rutuliojasi naujas valdžios scenarijus. Seriale įamžinta nemažai sostinės vietų – nuo Pacų viešbučio iki senamiesčio gatvelių ar Lietuvos mokslų akademijos pastato, kuris seriale virsta Norvegijos aukščiausiojo teismo rūmais. Seriale vaidina ir lietuvių aktorė Ingeborga Dapkūnaitė.
„Young Wallander“
Jei mėgstate detektyvus, tikriausiai jau žiūrėjote serialą „Young Wallander“ (lietuvių k. „Jaunasis Valanderis“), įkvėptą didžiulio populiarumo sulaukusių Henning Mankell romanų. Nors istorijos veiksmas vyksta šiuolaikinėje Švedijoje, abu serialo sezonai buvo filmuojami Lietuvoje. TV serialo pagrindinis herojus – kultinis personažas detektyvas Kurtas Valanderis.
Neseniai mokslus pabaigusiam policijos pareigūnui tenka susidurti su pirmąja savo byla. Itin sudėtingas atvejis K. Valanderį įtraukia į neapykantos nusikaltimą jo paties kaimynystėje, o visuomenėje išprovokuoja nepasitenkinimo bangą. Žiūrovai seriale atpažins Sapiegų rūmų parką, net keletą sostinės restoranų, Lukiškių kalėjimą, Malmę suvaidinusią Šeškinę ir protestų vieta tapusią Vilniaus gatvę.
„Tokyo Trial“
„Tokyo Trial“ (lietuvių k. „Tokijo teismas“) – istorinė drama apie 1946 m., iškart po Antrojo pasaulinio karo, prasidėjusį teismo procesą Japonijoje. 11 teisėjų iš viso pasaulio Tokijuje praleido du su puse metų, spręsdami istorinę bylą, nulėmusią daugiau nei 28-ių JAV ir Japonijos karo nusikaltėlių likimų.
2015 m. Lietuvoje ir Japonijoje filmuotame TV filme galima išvysti ne tik pagrindinius teisėjų vaidmenis sukūrusias pasaulinio garso kino žvaigždes Marcel Hensema, Jonathan Hyde, Paul Freeman, Irrfan Khan, bet ir Lietuvos kino bei teatro aktorius Kęstutį Jakštą ir Gabiją Jaraminaitę.
„Tokijo teismas“ buvo filmuojamas Vilniaus filharmonijoje, Vilniaus universiteto botanikos sode ir kitose sostinės bei Lietuvos vietose.
„The Last Czars“
„The Last Czars“ (lietuvių k. „Paskutiniai carai“) žiūrovus nukelia į XX a. prad. Rusiją, kur atgyja karališkosios Romanovų šeimos drama. Seriale susipina dokumentiniai pasaulinės klasės istorikų paaiškinimai ir vaidybinės scenos.
Serialas filmuotas Verkių rūmuose, kurie tapo grafo Jasupovo rezidencija Maskvoje, žiūrovai taip pat išvys Dievo Motinos ėmimo į dangų stačiatikių katedrą, Pranciškonų vienuolyną, Trakų Vokės dvarą, Vaidilos teatrą, Literatūrinį Puškino muziejų.
„Bordertown“
„Bordertown“ – dar vienas serialas kriminalinių detektyvų mėgėjams. Suomijos kūrėjų darbas pasakoja apie policijos detektyvą, po šeimos tragedijos persikrausčiusį į mažą miestelį. Veikėjo išsvajota ramybė ilgai nesitęsia – netrukus jis įtraukiamas į paslaptingą žmogžudysčių tinklą. Seriale Vilniaus senamiesčiui teko suvaidinti Suomijos Lappeenranta miestelį.
„Blood Sex and Royalty“
Šis „Netflix“ serialas – šiuolaikiškas žvilgsnis į XVI a. meilės istoriją tarp Anglijos monarchų Henriko VIII ir Anos Bolein. Vaidybinis–dokumentinis serialas remiasi istorikų ir ekspertų komandos komentarais ir atskleidžia ne vieną pikantišką karališkosios poros gyvenimo paslaptį. Anglijos istorijos puslapiai filmavimo komandą atvedė ir į Vilniuje esančius Valdovų rūmus.
„Paradise“
Jau liepos 27 d. „Netflix“ platformoje laukia ypatinga premjera – mokslinės fantastikos filmas „Rojus“. „Black mirror“ stiliaus gerbėjams rekomenduojama futuristinė meilės istorija yra vienas didžiausių pastarųjų metų projektų Lietuvoje. Anot filmavimo komandoje dirbusių Lietuvos kino industrijos profesionalų, Vilnių šiame filme pamatysime visiškai kitokį, nei įprastai. Ar tai tiesa, įsitikinti bus galima jau netrukus.