Vilniuje – britų ritmenbliuzo žvaigždės Shakkos koncertas: „Kiekvienas pasirodymas čia – tarsi filmas“

Shakkos koncertas Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ / Vytauto Dranginio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Britų ritmenbliuzo žvaigždė Shakka po ilgos pertraukos vėl sugrįžo į sceną, o pirmąjį naujo muzikinio etapo koncertą neatsitiktinai surengė Lietuvoje. Anot jo, būtent čia jis pirmą kartą suprato, kad jo kūryba įdomi ir už Jungtinės karalystės ribų. Praėjus beveik savaitei po Vilniaus gyvos muzikos klubą „Tamsta“ sudrebinusio koncerto, Shakka dalinasi įspūdžiais ir pagyromis Lietuvos fanams bei tikisi vėl sugrįžti ne tik koncertams.

Kovo 3 dieną R&B, dub, elektronikos ir popmuzikos garsus apjungiančio atlikėjo Shakka koncerto klausėsi sausakimša sostinės gyvos muzikos klubo „Tamsta“ salė. Čia susirinko minia dainininko gerbėjų, panorusių išgirsti seniai pamėgtas dainas, naują kūrybą ir debiutinio albumo „Road Trip To Venus“ kūrinius.

„Po pasirodymo jaučiau daugybę dalykų. Svarbiausia, jaučiau euforiją, kuri sako, kad viskas pasaulyje gerai. Jei viskas pavyksta kaip planuota, o minia vis dar švenčia man nulipus nuo scenos, nusišypsau ir pailsiu. Tada valgau maistą, nes nekoncertuoju pilnu skrandžiu“, – sako Shakka.

Shakkos koncertas Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ / Vytauto Dranginio nuotr.
Shakkos koncertas Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ / Vytauto Dranginio nuotr.

Koncerto metu britų žvaigždė atliko tokius kūrinius, kaip „Rollin“, „When Will I See You“, „Say Nada“, kuriuos dainavo kartu su visa publika. Sužavėtas klausytojų įsitraukimo, Shakka nuo scenos dalijosi emocionaliomis padėkomis: „Kiekvieną kartą, kai esu čia, jaučiuosi kaip filme.“

Jau penktą kartą viešėdamas Lietuvoje, atlikėjas atskleidė jaučiantis nostalgiją, o Vilnių laikantis ta vieta, kur suprato esąs įdomus ir už savo šalies ribų. „Nuo to laiko esu dėkingas Lietuvai. Koncertai Lietuvoje ir čia esantys mano fanai suteikia įvairiapusę energiją. Matau žmones, kurie nori linksmintis koncerte lygiai taip pat, kaip tai daryčiau aš. Žmones, kuriuos muzika jaudina taip pat, kaip ir mane. Bet Lietuva turi savo išraiškos DNR. Tai pajutau per pirmąjį savo pasirodymą. Tai pajutau ir penktadienio vakarą. Tai tarsi tas pats vakarėlis, į kurį visada mėgau eiti, bet naujoje galaktikoje“, – džiaugiasi Shakka.

Shakkos koncertas Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ / Vytauto Dranginio nuotr.

Anot jo, tokios intymios scenos, kaip „Tamsta“, leidžia užmegzti glaudesnį kontaktą su klausytojais: „Koncertuodamas net galiu paspausti ranką žmonėms. Dar svarbiau yra tai, kad tokios erdvės atmosfera skatina intymias akimirkas be didelio garso ir fanfarų. O tai ne visada įmanoma didesniame teatre ar arenoje.“

Pasiklausyti britų žvaigždės koncerto susirinko ne tik Lietuvos klausytojai – čia atvyko ir ištikimų atlikėjo fanų iš Jungtinės Karalystės. Viena jų Shakka gyvai išvydo jau net 17-ąjį kartą. „Tai buvo nuostabi naktis. Shakka esu mačiusi įvairiose scenose, bet šis koncertas buvo vienas geriausių, o gal net ir geriausias“, – įspūdžiais dalijosi iš užsienio atvykusi gerbėja.

Shakka tikina, kad muzikinė pertrauka atnešė ir pokyčių kūryboje, o savo dainas vadina patirties istorijomis. „Anksčiau tyrinėdavau būdus, kaip kurti muziką, kuri būtų aktuali daugeliui žmonių, kad rašydamas galėčiau užsidirbti. Dabar mažiau naudojuosi išoriniu pasauliu, o daugiau remiuosi savo, kaip menininko ir žmogaus, patirtimi“, – tikina atlikėjas.

Savo muzikinėje karjeroje Shakka jau bendradarbiavo su tokiais vardais kaip Ella Eyre, „Basement Jaxx“, JME, „AlunaGeorge“, „Sigma“, Ghetts ir daugybe kitų. Vis dėlto, savo svajonių sąraše Shakka turi ir kitų garsių vardų: „Man teko laimė rašyti ir bendradarbiauti su keliais talentingais kūrėjais ir muzikantais. Norėčiau išgerti kavos su Stromae. Net jei ir nerašytume, norėčiau sužinoti, kaip jis mato pasaulį. Norėčiau sužinoti, ką veikia SZA. Manau, kad kartu sukurtume gerą dainą.“

Shakkos koncertas Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ / Vytauto Dranginio nuotr.

Nors šįkart Vilniuje apsilankė tik koncertui, Shakka tikina svajojantis Lietuvą aplankyti ir kaip turistas, o savo gerbėjams siunčia jautrią žinutę: „Vertinu kiekvieno jūsų meilę, tai, kaip švenčiate muziką, kaip linksminatės; vertinu kiekvieną sekundę. Po jų į studiją grįžtu su kitokia energija. Fotografuoju arba klausausi istorijų, kai pirmą kartą išgirdote dainas. Visa tai labai daug reiškia. Ir man tai didelė garbė. Nekantriai laukiu, kada galėsiu visa tai pakartoti. Su didele meile.“

Muzikos klubas „Tamsta“ dalijasi išskirtinėmis Shakka koncerto Vilniuje akimirkomis:

Shakkos koncertas Vilniaus gyvos muzikos klube „Tamsta“ (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau