Vilniuje duris atvėrusią maisto dizaino laboratoriją „pakrikštijo“ studentų bandymai su žele

Renginio akimirka / Luko Balandžio nuotr.
Renginio akimirka / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Ketvirtadienį Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedroje vyko neįprastas meno renginys. Čia buvo atidaryta „Electrolux“ maisto ir dizaino laboratorija, kuri, tikimasi, taps vieta ne tik dizainerių eksperimentams su maisto produktais, bet ir neformaliems seminarams bei jaukiam dėstytojų, įvairių specialybių ir kursų studentų bendravimui.

Maisto ir dizaino laboratorijos atidarymo proga studentams buvo įrengtos meno dirbtuvės, kuriose IV kurso dizaineriai eksperimentavo su valgomąja žele. Studentai gamino įvairiausių formų, sudėčių ir konsistencijų želė.

„Šiandien gaminome iš kokosų, šokolado, vaisių, kuriuos susinešėme iš močiučių sodų, pieno ir netgi alkoholio“, – apie savo eksperimentus su žele kalbėjo dizaino studentės.

„Tai visiškai naujo tipo erdvė, kuri leis pažinti, eksperimentuoti ir keistis patirtimi naujoje maisto dizaino srityje, o kartu sukurs namų atmosferą, skatinančią visus daugiau bendrauti“, – sakė projekto iniciatorė, VDA docentė Julija Mazurienė.

Pasak jos, tokios vietos idėja kilo iš studentų išsakytų poreikių, o jos efektyvumu akademijos atstovai įsitikino garsiame Suomijos Aalto universitete.

25 kv. m. ploto auditorijos centre stovi didelis stalas, prie kurio vienu metu gali dirbti keliolika žmonių, tačiau diskusijose, filmų peržiūrose ir kituose čia planuojamuose renginiuose galės dalyvauti ir daugiau studentų.

 „Šios įkvepiančios erdvės tikslas – ne tik teoriškai, bet ir praktiškai patirti, kad maistas – svarbiausia mūsų gyvenimo vartojimo forma. Jauna dizaino specialybės studentų karta labai smalsi ir pasiruošusi tyrinėti šią sritį kaip sistemą: per formą, skonius, įvairias medžiagas ir aplinkas“, – sako J.Mazurienė.

Renginio akimirka
Renginio akimirka / Luko Balandžio nuotr.

Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros vedėjas docentas Juozas Brundza džiaugėsi, kad šioje mokslo įstaigoje atsirado kampelis neformaliam studentų pasibuvimui. „Kiek žinau, studentai labai džiaugiasi ir nuo šiol teorinę paskaitų medžiagą bus galima pateikti kiek įdomiau. Studentai šioje maisto laboratorijoje galės eksperimentuoti ir lavinti kūrybą“, – kalbėjo J.Brundza.

Renginio akimirka
Renginio akimirka / Luko Balandžio nuotr.

Dizaino katedros studentės antrino, kad vakarų šalyse maisto dizainas yra atskira dizaino šaka, tad merginos džiaugėsi, kad ir Lietuvoje pamažu ši šaka įgauna populiarumą.

Renginio metu dizaino ketvirtakursiai eksperimentavo gamindami želė. Vėliau eksperimentų rezultatai buvo pristatyti, vertinti ir, žinoma, suvalgyti.