Vilniuje – festivalio „LNOBT Open“ atidarymas: kviestiniai svečiai stebėjo ypatingą premjerą

Festivalio „LNOBT Open“ atidarymo svečiai / Vido Černiausko nuotr.
Festivalio „LNOBT Open“ atidarymo svečiai / Vido Černiausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Valdovų rūmų Didžiajame kieme antradienio vakarą prasidėjo vakaro gaivą po karščių muzikos mylėtojams žadėjęs „LNOBT Open“ festivalis. Gaivos dėl prapliupusio lietaus išties netrūko, tačiau atėjus spektaklio laikui dangus susimylėjo ir leido žiūrovams ramiai stebėti Josepho Haydno oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ pastatymo premjerą.

Šį pastatymą sukūrė menininkai iš Italijos: režisierius Fabio Ceresa, choreografas ir spektaklyje dalyvaujančios šiuolaikinio šokio grupės „Fattoria Vittadini“ vadovas Mattia Agatiello, scenografas Tiziano Santi, kostiumų dailininkai Gianluca Falaschi ir Gianmaria Sposito. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrui bei chorui diriguoja vokiečių dirigentas Valentinas Egelis.

Scenoje dainuoja Monika Pleškytė (Ieva), Joris Rubinovas (Adomas), Lina Dambrauskaitė (angelas Gabrielius), Raimundas Juzuitis (angelas Rapolas) ir svečias iš Didžiosios Britanijos Ruairi Bowenas (angelas Urielis).

„Pagrindinis šios istorijos veikėjas yra Dievas – ir jis iš tiesų veikia scenoje. Bet mūsų „Pasaulio sutvėrimo“ versijoje iš pradžių ir Dievo nebuvo – jis slypėjo chaoso branduolyje kaip kiaušinyje. Tai, kas vyksta po didžiojo sprogimo, jam pačiam yra nauja – Dievas, tverdamas pasaulį, žaidžia kaip mažas vaikas, todėl jo tvariniai ne visuomet tobuli. Ryšį tarp dieviškojo ir žmogiškojo pradų perteikti padeda skirtingi menai, nes meno pajautimas yra dieviškoji žmogaus dalis. Todėl kiekviena iš pasaulio sutvėrimo dienų pastatyme skirta konkrečiai meno šakai: pirmoji – architektūrai, antroji – poezijai, trečioji – tapybai, ketvirtoji – muzikai, penktoji – šokiui, šeštoji – skulptūrai“, – aiškina režisierius F.Ceresa.

Svečių fotogalerija:

„Pasaulio sutvėrimo“ pastatymą Valdovų rūmų Didžiajame kieme bus galima pamatyti ir trečiadienį, birželio 28 d. 21.30 val. Tačiau jis sukurtas specialiai lauko scenai, todėl į LNOBT sezono repertuarą rudenį perkeltas nebus.

„Šių metų festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, todėl džiaugiamės galėdami pirmą kartą pakviesti miestiečius į teminę ekskursiją „Senojo Vilniaus muzikinės įdomybės“. Ji jau sulaukė nemažo susidomėjimo, todėl tikriausiai panašias ekskursijas organizuosime ir vėliau“, – sakė laikinasis LNOBT vadovas Audrius Kundrotas.

Festivalio „LNOBT Open“ programoje šįmet dar numatytas Baleto Gala koncertas (liepos 1 d. 21.30 val.), opera „Kaimo garbė“ (liepos 4 d. 21 val.) ir opera „Lietuviai“ (liepos 6 d. 21 val.). Pastarąją šįkart atliks į festivalį gastrolių atvykstanti Ukrainos nacionalinės operos trupė.

Valdovų rūmų generalinis direktorius Vydas Dolinskas teigė, kad festivalis „LNOBT Open“ sudaro galimybę muzikos mylėtojams kasmet sugrįžti į operos ir baleto žanro lietuviškąjį „lopšį“ – Valdovų rūmus.

LNOBT baleto trupė, pasak jos meno vadovo Martyno Rimeikio, šįmet festivalio žiūrovus ketina pakviesti į kelionę laiku. Anot jo, baleto Gala koncerto dalyje bus galima išvysti 12 šiuolaikinių choreografų statytų miniatiūrų, kurias greta LNOBT trupės šokėjų atliks svečiai iš Rygos, Berlyno ir Vienos operos teatrų. Žiūrovus scenoje pasitiks ir Mariuso Petipa choreografija – Šešėlių scena iš Ludwigo A.Minkuso (Liudvigo Aloiso Minkuso) baleto „Bajaderė“.

Festivalio „LNOBT Open“ pasirodymai Valdovų rūmų kieme vyks iki liepos 6 dienos.

Liepos 6 d. festivalį „LNOBT Open“ užbaigs Ukrainos nacionalinės operos artistų pasirodymas – Amilcare Ponchielli opera „Lietuviai“. Ją svečiai vilniečiams pristatys originalo (italų) kalba, tačiau festivalio organizatoriai pasirūpino lietuviškais subtitrais, kuriuos žiūrovai galės stebėti švieslentėje.