Penktadienį paskelbus apie Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį, apie pusė tūkstančio žmonių Vilniuje prie Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus susirinko jo pagerbti.
Susirinkę žmonės dėjo gėles ir žvakes prie memorialo sovietų okupacijos aukoms, ten padėjo ir A.Navalno portretą, dalis jų verkė.
Lietuvoje gimęs ir augęs 23 metų Aleksejus Jakovas iš pradžių sakė negalintis patikėti, bet pabrėžė, kad „tai turėjo atsitikti“.
„Nemanau, kad šiandien atsitiko kažkas tikrai ypatingo. Jis jau pakankamai ilgai kentėjo“, – BNS sakė A.Jakovas.
Jis sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimas yra „neabejotinai atsakingas“ už A.Navalno mirtį, tačiau tarptautinė bendruomenė nieko negali padaryti, kad jį sulaikytų.
„Reakcija turi būti ir bus, bet neįsivaizduoju, kas turėtų nutikti, kad jis pakeistų kursą“, – sakė jis.
Rusė, pernai atvykusi iš Rusijos į Lietuvą ir atsisakiusi pasakyti savo vardą, BNS sakė, kad A.Navalnas buvo „žmogus, kuris išsakė mano nuomonę ir suteikė man vilties“.
„Net iš kalėjimo jis sugebėjo rasti jėgų ir atiduoti jas tiems, kurie priešinosi“, – sakė ji.
„Net šiandien aš kalbėjausi su savo draugais ir pasakiau jiems, kad maniau, kad jis gyvens amžinai“, – pridūrė ji.
Rusijos federalinės įkalinimo įstaigų tarnyba penktadienį pranešė, jog A. Navalnas mirė pataisos kolonijoje Arktyje, kur atlikinėjo 19 metų laisvės atėmimo bausmę. Jam buvo 47 metai.
Rusijos tyrimų komitetas pranešė pradėjęs tyrimą dėl jo mirties.
Tarptautinėje politikos arenoje dėl A.Navalno mirties pasipylė kaltinimai Maskvai.
A. Navalnas, žymiausias Rusijos opozicijos lyderis, didžiulio populiarumo susilaukė kritikuodamas korupciją Rusijos prezidento Vladimiro Putino valdomoje Rusijoje.
Jis organizuodavo didžiulius protestus prieš Kremlių, kol 2021 metais, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, buvo suimtas. Dėl apnuodijimo jis kaltina Rusijos valdžią. Pastaroji neigia esanti kaip nors su tuo susijusi.