Vilniuje – iškilminga premjera: garbūs svečiai išvydo filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“

G.Landsbergis ir A.Landbergienė, N.Marčėnaitė ir V.Palavinskas, S.Loznica ir V.Landsbergis, G.Baikštytė / G.Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmadienio vakarą Vilniuje įvyko išskirtinė premjera – Sergejaus Loznicos režisuoto dokumentinio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ pristatymas. Į ilgiau nei keturias valandas trunkančios juostos premjerą susirinko būrys garbingų svečių.

Sausio 10 dieną kino centre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko iškilminga premjera – Lietuvos žiūrovams pristatytas režisieriaus Sergejaus Loznicos dokumentinis filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.

Išskirtinėje premjeroje dalyvavo filmo režisierius Sergejus Loznica, prodiuserė Uljana Kim ir prof. Vytautas Landsbergis, kurį sveikino šeima: sūnus Vytautas V.Landsbergis su žmona Ramune ir anūkas Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja.

S.Loznica, V.Landsbergis, V.Landsbergis jaunesnysis ir Uljana Kim / Gretos Skaraitienės nuotr.
Sergejus Loznica ir Vytautas Landsbergis / Gretos Skaraitienės nuotr.

Į filmo premjerą Vilniuje susirinko ir kiti garbūs svečiai: premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kultūros ministras Simonas Kairys, architektas, buvęs grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas su žmona Vilija, žurnalistai Daiva Žeimytė-Bilienė ir Edmundas Jakilaitis, dailininkė ir televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė su sužadėtiniu Vytu Palavinsku, aktorės Rasa Samuolytė ir Gražina Baikštytė, festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė.

Gražina Baikštytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės nuotr.
Edmundas Jakilaitis / Gretos Skaraitienės nuotr.

Filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ jau matė Olandijos žiūrovai. Čia, Amsterdame, Tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje IDFA įvyko pasaulinė filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjera. Filmas pelnė pagrindinį festivalio prizą ir prizą už geriausią montažą ir sulaukė kino kritikų įvertinimo svarbiausiuose kino žurnaluose, kaip „Variety“, „Screen Daily“, „Cineuropa“.

Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Tai nepaprastai įtraukianti dokumentinė studija apie sunkiai laimėtą Baltijos šalies kovą už nepriklausomybę“, – rašė garsus kino kritikas R. Lodge žurnale „Variety“.

„Screen Daily“ straipsnyje pažymėta, kad nebūtina būti lietuviu, kad įvertintum šį filmą.

Jau dabar filmas pakviestas rodyti 16-oje pasaulio šalių. Jį prodiusavo „Studio Uljana Kim“ (Lietuva) kartu su „Atoms&Void“ (Olandija).

Fotogalerija:

Premjera Vilniuje – Sergejaus Loznicos filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ (75 nuotr.)
+69

Filmas  „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvoje kino teatro žiūrovams bus rodomas nuo sausio 13 dienos. Anot režisieriaus S.Loznicos, lietuviams svarbi – Sausio 13-osios diena premjerai pasirinkta neatsitiktinai. 

„Su Lietuva mano draugystė tęsiasi jau šešiolika metų. Per tiek laiko turėjau galimybę pažinti lietuvius. Manęs nenustoja stebinti viena jūsų savybė –pagarba istoriniams įvykiams puoselėjant jums svarbias tradicijas. Nuo tragiškos Sausio 13-osios praėjo trisdešimt metų, bet jūs dar vis kasmet išvakarėse renkatės prie laužų, atsivedat čia savo vaikus, kasmet dainuojat tą pačią Andriaus Mamontovo dainą, nešiojat neužmirštuoles atlapuose. Tai kažkas labai jaudinančio ir daug pasakančio apie tautą, kuri įrodė kokia vieninga buvo tuomet, ir, man atrodo, išliko ir dabar“, – sako režisierius S.Loznica.

Kadras iš filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“

Naujausiame režisieriaus filme, pasakojančiame apie svarbius Lietuvai istorinius įvykius, kelyje į laisvę, S.Loznica atidžiai dekonstruoja lemtingus ir kruvinus sausio 13-osios įvykius, nusinešusius net keturiolikos lietuvių gyvybes. 

Pro skvarbų jo žvilgsnį nepraslysta jokios detalės, nuo kurių, lyg archeologas, nupūtęs užmaršties dulkes, režisierius pateikia išsamų tų dienų kontekstą ir dekonstruoja nepaprastai įdomią ir iki šiol net patiems lietuviams iki galo neištyrinėtą įvykių, sprendimų, priimtų už uždarų politikų kabinetų durų, istoriją.

Filmo anonsas:

Konstruodamas kino pasakojimą iš iki šiol nematytų archyvinės medžiagos kadrų, kuriuos lydi vieno iš svarbiausių tų įvykių liudininkų ir veikėjų – profesoriaus Vytauto Landsbergio prisiminimai, S.Loznica sako siekęs ištirti lietuvių tautos ir jos lyderių vaidmenį sudėtingame vadavimosi iš blogio imperijos gniaužtų procese. 

„Sausio 13-osios įvykiai – lemtingi šiame išsivadavimo procese. Žinau, kad dabar atsiranda naujas ir prasmingas šios dienos naratyvas. Kad tai nėra tik gedulo diena. Kad tai vienybės ir pergalės diena. Todėl norėjosi šią dieną kartu prisiminti jūsų nueitą kelią. Ir švęsti vienybę, kuri įkvepia, kuri gali būti pamoka visiems, šiandien dar vis bandantiems ištrūkti iš blogio imperijos gniaužtų“, – sako režisierius S.Loznica.

Fotogalerija:

Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ kadrai (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau