Vilniuje iškilmingai paminėta Indijos Respublikos diena
Šįvakar, Vilniuje paminėta Indijos Respublikos diena, kuri kasmet minima sausio 26 dieną. Ši diena siejama su šalies Konstitucijos priėmimu 1950 m. sausio 26 d. Šiemet priėmimą inicijavo Lietuvai akredituotas Indijos ambasadorius Tsewang Namgyal.
Indijos ambasada paminėti šią dieną sukvietė daugybę Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių (Ispanijos, Vengrijos, Danijos, Italijos, Kinijos, Rusijos, Norvegijos, Kroatijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Turkijos, Latvijos, Japonijos, Čekijos, Kazachstano, Estijos, Moldovos, Armėnijos, Graikijos), žymių politikos, verslo ir mokslo atstovų.
Lietuva ir Indija diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. balandžio 27 d. ir šiemet bus minima jau 27 m. sukaktis. Bendradarbiavimas verslo srityje nuolat gerėja bei auga importo bei eksporto apimtis. Į Lietuvą atvykusių studentų skaičius per paskutinius 4 metus išaugo beveik 4 kartus (nuo 246 studentų 2014 m. iki beveik 1000 studentų 2018 m.). 2015 m. tuometinis Ministras Pirmininkas A.Butkevičius Rusnėje atidengė skulptūrą, vaizduojančią Mahatmą Gandį ir jo draugą Hermann Kallenbach, kilusį iš Lietuvos. Ši skulptūra pažymi glaudžius šalių kultūrinius ryšius ir puikai prisideda prie Mahatmos Gandžio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo visame pasaulyje, o Rusnė dėl šio gražaus Gandžio ir Kalenbacho ryšio tampa svarbiu traukos tašku Lietuvos ir Indijos dvišalių santykių plėtros žemėlapyje.
Abipusiu pasitikėjimu, demokratinėmis vertybėmis grindžiami šalių santykiai kasmet dinamiškai plėtojasi ne tik bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityse, sparčiai vystosi ir šalių ekonominiai santykiai – kiekvienais metais didėja dvišalės prekybos apimtys.
Indijos garbės konsulas Lietuvoje, Indijos Oro pajėgų atsargos pulkininkas leitenantas Rajinder Kumar Chaudhary pasidžiaugė: „Kasmet į Lietuvą atvyksta studijuoti vis didesnis skaičius studentų iš Indijos, Vilniaus universiteto Orientalistikos centre dėstomos hindi bei sanskrito kalbos, daugėja ir kultūros iniciatyvų, vis labiau susiejančių mūsų šalių visuomenes – Lietuvoje vyksta klasikinių indiškų šokių pamokos, atidaroma vis daugiau ajurvedos, jogos studijų. Lietuvių bei indų tautų ryšį stiprina ir kultūriniai panašumai tokie kaip šeimos vertybių puoselėjimas, pagarba vyresniesiems, atvira pasaulėžiūra, yra panašumų ir lietuvių bei sanskrito, hindi kalbose – mokslininkus stebina randami panašumai šių archajiškų kalbų gramatikoje. Esu įsitikinęs, jog mūsų šalių bendrystė ateityje tik stiprės.“