Vilniuje – iškilmingas labdaros vakaras: būrys kviestinių svečių ir M.Petruškevičiaus staigmena

„Sužydėjusi viltis“ labdaros vakaras / Lukas Balandis / BNS nuotr.
„Sužydėjusi viltis“ labdaros vakaras / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-24 20:38
AA

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) jau 15 metus iš eilės imasi krūties vėžio diagnostikai skirtos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“. Penktadienio vakarą ją vainikavo iškilmingas labdaros renginys Nacionalinėje dailės galerijoje, į kurį atvyko būrys garbių svečių.

Jau 15 metus iš eilės Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija rengia labdaros iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“. Pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės globojama iniciatyva skirta atkreipti dėmesį į ankstyvos krūties vėžio diagnostikos svarbą.

Penktadienį vykusiame iškilmingame labdaros vakare dalyvavo iškilūs svečiai – Lietuvoje dirbantys ambasadoriai, medicinos, verslo, kultūros ir meno atstovai, remiantys labdaringą veiklą ir neabejingi moterų sveikatai.

Labdaros vakaras „Sužydėjusi viltis“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Prie renginio prisidėjusi Agnė Grigaliūnienė teigė, kad jai ši iniciatyva labai prasminga dėl asmeninės patirties. O labdaros vakaro organizavimas įgijo dar kitokią prasmę.

„Vos prieš mėnesį pati patyriau, ką moteriai reiškia iki tol tik girdėtas žodis „biopsija“. Po visų vizitų pas gydytojus, po tyrimų, po NVI koridorių ir moterų prigęsusiomis akimis ten – norėjosi šaukte šaukti kiekvienai: „Eikite, tirkitės krūtis ir žinokite savo sveikatos būklę, mylėkite save ir gyvenkite sau, šeimai, vaikams“. Šio vakaro meninė instaliacija iš veidrodinių akmenų gali tapti puikiu priminimu, kad padėti galime kiekvienas“, – kalbėjo A.Grigaliūnienė.

Agnė Grigaliūnienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Per iškilmingą labdaros vakarą, kurio tema „Dainuoju viltį“, koncertavo ir stebuklingo balso tenoras Antanas Zakarauskas. Jis sakė, kad muzikos misija – įkvėpti, budinti žmones, todėl kartu su pianistu ir koncertmeisteriu Linu Dužinsku jis koncertui parinko pavasariškai subtilią ir jaukią muzikinę programą, kurios klausanti publika galėtų pajausti ir atpažinti visas gyvenimo spalvas ir nuotaikas. Tenoras pridūrė, kad „Blossom of Hope“ iniciatyva jam asmeniškai yra ypatingai svarbi.

„Artimoje aplinkoje teko iš arti pažinti krūties vėžį. Ši vėžio forma pasiglemžė mano Mamos gyvybę. Visada palaikysiu tuos, kurie bando užkirsti kelią šios klastingos ligos progresavimui ir tokiu būdu išvengti pačio liūdniausio scenarijaus. Iniciatyva suteikia viltį ne vien toms moterims, kurioms labiausiai jos reikia, bet ir vykdo labai prasmingą veiklą, neabejotinai padedančią išgelbėti gyvybes“, – kalbėjo A.Zakarauskas.

Antanas Zakarauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vakaro metu įspūdingą pasirodymą surengė ir muzikos prodiuseris Leonas Somovas.

Per iškilmingą vakarą ne vienerius metus su „Blossom of Hope“ bičiuliaujantis floristas Mantas Petruškevičius kartu su šviesų dailininku Arvydu Buinausku pristatė ypatingą meno instaliaciją.

„Mano komandai visuomet svarbu prisidėti prie prasmingų renginių. Šiais jubiliejiniais iniciatyvos veiklos metais ruošėme ypatingą dekoro instaliaciją, kuri ne tik džiugina šventinio renginio svečių akis, bet ir primena tai, kas svarbiausia – gyvybės ir gyvenimo džiaugsmą“, – pristatė M.Petruškevičius.

Labdaros vakaras „Sužydėjusi viltis“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Šviesos dailininkas Arvydas Buinauskas teigė, kad buvo simboliška kurti šviesos instaliaciją renginyje, kurio prasmė – dovanoti gyvybės viltį ir šviesą žmonėms.

Per savo veiklos metus labdaringa iniciatyva „Sužydėjusi vilties“ padėjo surinkti daugiau kaip 300 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms.

Šiuo metu krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga: vien Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1700 krūties vėžio atvejų, o daugiau kaip 500 moterų nuo šios ligos miršta.

Iniciatyvos metu surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Taip pat daug dėmesio skiriama paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą.

Surinktos lėšos skiriamos ir kitoms vėžio patikros kampanijoms remti, įskaitant naują Lietuvoje esančių Ukrainos moterų informavimo kampaniją.

Fotogalerija:

Labdaros vakaras „Sužydėjusi viltis“ (63 nuotr.)
+57