Vilniuje – iškilmingas renginys: pagerbtos ryškiausios 2022-ųjų asmenybės ir jų nuopelnai

LRT Metų apdovanojimų ceremonija / Justino Stacevičiaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

LRT jau penktą kartą pakvietė prisiminti iškiliausius 2022-ųjų metų įvykius, asmenybes, iniciatyvas, pasiekimus, įkvėpusius mus visus ir padėjusius Lietuvai augti bei tobulėti. Nugalėtojai pagerbti LRT Metų apdovanojimų ceremonijoje.

„Šių metų nominantų sąrašas atspindi visų metų pulsą. Ryškios buvo pilietinės iniciatyvos, kurios padarė ir toliau daro didžius dalykus, siekdamos padėti nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms, atvykusiems gyventi į Lietuvą, bei padėti tiems, kurie liko ir toliau kovoja už šalies laisvę. Tarp nominantų – pavardės, iniciatyvos, organizacijos, kurios siekdamos padėti Ukrainos tautai, kartu padėdamos mums visiems, kaip tautai, augti.

Turėjome įtraukiančių kultūros projektų, mūsų sportininkai vėl sėkmingai pasiekė, kad Lietuvos himnas skambėtų didžiausiuose sporto čempionatuose. Bei džiaugiuosi, kad šiuose apdovanojimuose yra nepamirštami mūsų šalies mokslininkų pasiekimai, kurie – vertinami visame pasaulyje“, – prieš šventinę apdovanojimų ceremoniją sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tiesioginės transliacijos per LRT televiziją metu nuskambėjo 8 nominacijos, 26 nominantai, kuriuos šiais metais išskyrė LRT Metų apdovanojimų darbo grupė, sudaryta iš skirtingų sričių žurnalistų, o nugalėtojus išrinko lrt.lt skaitytojai.

Metų asmenybės apdovanojimą pelnė Jonas Ohmanas, nominuotas už įkvėpimą veikti drąsiai, ryžtingai, nuosekliai.

LRT Metų apdovanojimų ceremonija / Justino Stacevičiaus nuotr.

Metų verslo lyderystės apdovanojimas atiteko „Nors Security“ už užaugintą vienaragį.

Metų ambasadorius – lengvaatletis, disko metikas Mykolas Alekna, nominuotas už už Lietuvos vardo garsinimą sporte, už puikius pasiekimus šiandien ir rekordus ateityje.

Metų ateitis tapo Meda Surdokaitė už pasiekimus Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse.

LRT Metų apdovanojimų ceremonija / Justino Stacevičiaus nuotr.

Metų atradimas – prof. habil. dr. Saulius Klimašauskas, dr. Laura Manelytė, dr. Miglė Tomkuvienė už naujo genų reguliacijos metodo atradimą.

Metų kultūros reiškinys – Kaunas 2022, nominuotas už tai, kad Kaunas iš tiesų tapo kultūros sostine, kurioje buvo daug kokybiškų renginių, parodų, koncertų, susitikimų.

Metų valstybės kūrėjas (TSPMI speciali nominacija) – Olegas Šurajevas ir jo karo Ukrainoje pradžioje įkurtas paramos fondas „Vienas K“. Už tai, kad vos per pusę metų pritraukė daugiau nei 2 mln. eurų paramos, skiriamos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir humanitariniams tikslams, bei aktyvią veiklą Lietuvos viešojoje erdvėje, skatindamas Lietuvos verslo ir valdžios institucijų socialinį atsakingumą ir visuomenės pilietinį aktyvizmą.

LRT Metų apdovanojimų ceremonija / Justino Stacevičiaus nuotr.

Nominacijoje Metų pilietinė iniciatyva pirmą kartą apdovanoti visi nominantai. Apdovanojimai įteikti „Laisvės TV“ akcijai „Bayraktaras Ukrainai“ už inciatyvą surinkti lėšas koviniam dronui, už visuomenės suvienijimą, už kitų Europos šalių pilietinių visuomenių įkvėpimą. „Blue/Yellow“ – už nuoseklią paramą Ukrainai. „Stiprūs kartu“ – už ukrainiečių pabėgėlių apgyvendinimo organizavimą. Olegas Šurajevas ir paramos fondas „Vienas K“ – už aktyvią veiklą ir nepakantumą abejingumui. Laurynas Šeškus ir Ukrainiankids.lt – už veiklą, skirtą ukrainiečių vaikams.

Fotogalerija:

LRT Metų apdovanojimų ceremonija (14 nuotr.)
+8
Skaitykite daugiau