Vilniuje įvyko filmo „Vardas tamsoje“, kuriame vaidina Jurgita Jurkutė, išankstinė peržiūra

Rimante Valiukaite ir Jurgita Jurkute / „Fralita Films“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Spalio 11 d. į šalies kino teatrus atkeliausiančio įtempto siužeto filmo „Vardas tamsoje“ kūrėjai deda visas pastangas, kad pirmasis daugiau nei po 25 metų pertraukos lietuviškas detektyvinio žanro kūrinys nenuviltų kino žiūrovų. Siekdami maksimaliai priartinti filmą prie auditorijos, į pagalbą kūrėjai pasitelkė... pačių žiūrovų nuomonę.

Neseniai Vilniuje esančioje „Menų spaustuvėje“ buvo surengtas pirmas Lietuvoje atviras bandomasis filmo seansas, į kurį buvo kviečiami norintys ne tik pažiūrėti filmą, bet ir įvertinti jį pildant specialiai parengtą anketą.

Lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ filmavimo aikštelėje (10 nuotr.)
+4

„Neretai žmonės į filmą nueina suvilioti išpūstos reklamos, o iš kino salės išeina nusivylę, nes pamatė ne tai, ko tikėjosi. Reklama filmo geru nepadaro. Filmas kalba pats už save. O geriausia filmo reklama – teigiami žiūrovų atsiliepimai. Kadangi mums, be abejo, žiūrovų nuomonė labai svarbi, nusprendėme Lietuvoje pirmą kartą išbandyti užsienio šalyse itin dažnai praktikuojamą vadinamąjį atviro bandomojo kino seanso metodą (angl. test screening). Į tokį seansą kviečiami atsitiktinai atrinkti įvairaus amžiaus, skirtingų lyčių, išsilavinimo, socialinių grupių žiūrovai, kurie po filmo peržiūros turi užpildyti filmo vertinimo anketą ir tokiu būdu padėti kūrėjams koreguoti, pašlifuoti vieną ar kitą filmo aspektą,“ – mintimis apie novatorišką sumanymą dalinosi filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Pildydami anketą bandomajame seanse dalyvavę žiūrovai vertino filmo istoriją, tempą, humorą, aktorių vaidybą, muziką ir daugelį kitų filmo elementų.

„Žiūrovų išsakytos pastabos, komentarai, vertinimai padės mums rengiant galutinę filmo montažo versiją, tvarkant filmo garsą, spalvas. Tarkim, po šios peržiūros vienų scenų atsisakėme, kitas kaip tik užakcentavome. Be to, įsitikinome, kad tam tikros mūsų pačių įžvalgos buvo teisingos. Pavyzdžiui, kad neapsirikome pasirinkdami pagrindinių vaidmenų aktorius. O labiausiai džiugina tai, kad iš 40 peržiūroje dalyvavusių žiūrovų 39 filmą rekomenduotų kitiems.“ – sakė Ž.Gallego.

Iš kairės: Gintaras Liutkevičius, Neringa Varnelytė ir Jurgita Jurkutė / Ginto Beržinsko nuotr.

Agnės Marcinkevičiūtės režisuota detektyvinė drama „Vardas tamsoje“ sukurta pagal to paties pavadinimo Renatos Šerelytės bestselerį. Filmo veiksmas nukelia į 1995 metus. Mažo Lietuvos miestelio viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto viso miestelio ir nusikaltimą tiriančios Tardytojos gyvenimą. Žmogžudystės tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžius. Jis paliečia Tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs jos muzikos Mokytojas, su kuriuo moterį jaunystėje siejo lolitiška meilės istorija.

Narpliodama nusikaltimą Tardytoja prisiminimais nusikelia į tarybinių laikų Lietuvą, kuomet užgimė dramatiškai pasibaigę santykiai su paslapties skraiste gaubiamu Mokytoju. Kai atrodo, kad visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, išaiškėja naujos bylos aplinkybės, pakreipiančios tyrimą netikėta linkme.

Filme vaidina puikiai Lietuvos žiūrovui pažįstamos kino, teatro ir televizijos žvaigždės Neringa Varnelytė, Jurgita Jurkutė, Gintaras Liutkevičius, Gediminas Storpirštis, Kristina Kazlauskaitė, Rimantė Valiukaitė, Algirdas Dainavičius, Aistis Mickevičius, Elvyra Žebertavičiūtė ir kt. Seksualiosios lolitos vaidmenį atliko kine debiutuojanti Deimena Drąsutytė.

Nacionalinė filmo premjera – spalio 11 dieną.

Iš kairės: Gintaras Liutkevičius, Neringa Varnelytė ir Jurgita Jurkutė / Ginto Beržinsko nuotr.

 

Skaitykite daugiau