Vilniuje įžiebta Kalėdų eglė-tortas: Katedros aikštėje – 700 „žvakių“ ir įspūdingo dydžio minia

Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-26 19:26
AA

Lapkričio 26-osios vakarą Vilniaus Katedros aikštėje būriavosi tūkstantinė minia – čia sutvisko pagrindine šalies egle tituluojama žaliaskarė. Ypatingą akimirką lydėjo ryškiausių žvaigždžių pasirodymai ir plačios susirinkusiųjų šypsenos.

Šeštadienio vakarą Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta pagrindinė Lietuvos Kalėdų eglė. Tiek dėmesio ir nekantrių spėlionių sulaukusi, visos Lietuvos Kalėdų simboliu laikoma bei ryškiais įvaizdžiais pasaulyje garsėjanti Vilniaus eglė šiemet stebina ypatingu meniniu sprendimu – kviečia pasitikti Vilniaus 700-ąjį gimtadienį.

Šių metų menine Kalėdų eglės kompozicija tapo elegantiškas trijų aukštų jubiliejinis tortas, simboliškai papuoštas 700 žvakučių.

Eglės įžiebimo akimirkos – vaizdo įraše:

Sostinės Kalėdų eglės įžiebimo šventėje dalyvavo milžiniška minia vilniečių ir miesto svečių – tokio susirinkusiųjų srauto Katedros aikštė jau seniai neregėjo.

Dar tik belaukiant įsižiebsiančios svarbiausios vakaro staigmenos scenoje savo pasirodymus susirinkusiems dovanojo garsūs Lietuvos atlikėjai: Merūnas, Jessica Shy ir Augustė Nombeko, Monika Linkytė, Vidas Bareikis, Eugenijus Chrebtovas, Erica Jennings, Jovani, Mantas Jankavičius ir kiti.

Šventės vedėjai Aistė Plaipaitė ir Dominykas Vaitiekūnas koncerto metu kvietė nesustoti remti ir palaikyti už savo ir mūsų visų laisvę kovojančią Ukrainą.

Vidas Bareikis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Vilniaus Katedros aikštėje sužibusi Kalėdų eglė davė startą ir miesto kalėdinių renginių maratonui. Kartu su ja startavo ir kalėdinė mugė, o po miestą pradėjo važinėti kalėdinis traukinukas.

Kaledossostineje.lt rašoma, kad nuo gruodžio 1-osios veiks ir čiuožykla Lukiškių kalėjimo vidiniame kieme.

O Naujųjų išvakarėse atgis Vilniaus arkikatedros varpinė – bokštas virtęs šventine vaizdo projekcijų instaliacija kvies Vilnių pasitikti jubiliejinių 2023-iųjų metų.

Įžiebimo akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė (43 nuotr.)
+37

Iki įžiebimo Kalėdų eglė sukėlė diskusijas

Šių metų Vilniaus Katedros aikštę papuošusi Kalėdų eglė dar iki įžiebimo kurstė audras. Vienus pykdė jos papuošimai, kitus – kaina.

Šiųmetinį sostinės konkursą Kalėdų eglei laimėjo vienintelis pasiūlymą pateikęs dalyvis – bendrovė „Švenčių studija“, kalėdinį atributą pasiryžusi pastatyti už 230 tūkst. eurų, nors kvietimą dalyvauti pirkime buvo priėmę keturi tiekėjai. Pernai eglė kainavo 89 tūkst. eurų.

Tai sukėlė didžiulį triukšmą, esą eglė per brangi ir Vilniui tokios nereikia, kai Ukrainą siaučia Rusijos pradėtas karas.

Vis dėlto konkursas jau buvo įvykęs. Spalio vidury Remigijus Šimašius feisbuke pranešė, kad Vilniaus savivaldybės valdančioji koalicija, svarsčiusi kelis scenarijus, sutarė imtis šių šventinio laikotarpio biudžeto taupymų, daliai politikų piktinantis dėl triskart išaugusios pagrindinės Kalėdų eglės kainos.

„Šiemet Vilniuje statysime ne dvi egles, o vieną – tik Katedros aikštėje (dar tikimės rasti sprendimų jos kainos šiokiam tokiam sumažinimui). Trimatę pasaką iš Kalėdų programos perkelsime į Vilniaus gimtadienio šventimą sausį. Paliksime šventinį skverų apšvietimą, tačiau neapšviesime tiltų. Tai leis sutaupyti 157 tūkst. eurų iš Kalėdų sostinėje biudžeto“, – teigė meras.

Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

R.Šimašius taip pat teigė, kad po svarstymų ir pokalbių su konkurso laimėtojais atsisakyta idėjos nestatyti naujos eglės prie Katedros sumokant už sutarties netesybas.

Anot jo, bendrovė į projektą jau investavo 125 tūkst. eurų, t.y. jau ėmėsi gaminti šventinio atributo konstrukcijas – svarstyta, kad šias išlaidas savivaldybė būtų padengusi, net jei „pavyktų geranoriškai susitarti dėl simbolinės sutarties nutraukimo sumos“.

„Gyvename civilizuotais laikais, sutarčių turime laikytis. Tokiu atvejui liktume šiek tiek „pliuse“, bet be pagrindinės eglės ir šventinės nuotaikos“, – pabrėžė sostinės savivaldybės vadovas.

Vilniaus kalėdinė eglutė (7 nuotr.)
+1