Vilniuje – jaunimo numylėtinis Mac DeMarco: klausė, ar publika pasileidusi

Jaunimo numylėtinis Mac DeMarco koncertavo Vilniuje
Jaunimo numylėtinis Mac DeMarco koncertavo Vilniuje
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-10-18 22:29
AA

Ketvirtadienį jaunosios kartos melomanai pagaliau sulaukė savo metų koncerto. Muzikos agentūra „8 Days A Week” į Vilnių pakvietė atlikėją Mac DeMarco, kuris savo paslaptis pasauliui atvėrė 2012 metais. Drąsi, kiek melancholiška, tačiau labai įdomi Mac DeMarco muzika ir lengvai pakvaišusi asmenybė leido jį pamilti pasauliui, o šiandien atlikėją išgirsti galėjo ir Lietuvos gerbėjai.

„Compensa“ koncertų salėje Mac Demarco laukė daugiatūkstantinė minia. Jaunimas būriavosi vos į renginį buvo atvertos durys. Nepaslaptis, kad Mac DeMarco muzika užburia šiuolaikišką, tačiau dar hipių dvasios persmelktą kartą.

Atlikėjas savo koncertą pradėjo pareikšdamas, kad žino garsiąją „G-Spot“ Vilniaus reklamą.

„Nagi, šiuo metu mes esame Europos G taške. Ar jūs pasileidę?, – klausė susirinkusių gerbėjų. – Pagaliau mes jį radome!“.

Jaunimo numylėtinis Mac DeMarco koncertavo Vilniuje / Pauliaus Peleckio nuotr.

Mac Demarco džiaugėsi radęs G tašką Vilniuje, o publika jam tai kartojant tiesiog šėlo.

2012 m. Mac DeMarco išleido pirmąjį albumą „2“. Po to sekė antrasis – „Salad Days“, kurio pristatomoji daina, tokiu pačiu pavadinimu, tapo pasaulyje žinomu hitu. Trečiasis DeMarco albumas daug ką nustebino. Kritikai net ėmė svarstyti, kaipgi toks klounas sugebėjo sukurti tokį rimtą ir solidų darbą.

Tikrasis atlikėjo vardas – Vernoras Winfieldas McBriare‘as Smithas IV. Savo pavardę DeMarco jam davė mama, šeimą palikus tėčiui. Mama Agnes vadovauja jo gerbėjų klubui ir kartais net atsakinėja į jų žinutes ar pasveikina su gimtadieniu.

Jaunimo numylėtinis Mac DeMarco koncertavo Vilniuje / Pauliaus Peleckio nuotr.

Mokykloje DeMarco grojo keliose grupėse. Vėliau uždarbiavo klodamas šaligatvius, dirbdamas veterinarijos klinikoje ir net dalyvaudamas medicininiuose bandymuose. Nevienerius metus grojo ir leido savo įrašus Kanados pogrindyje, pasivadinęs „Makeout Videotape“.

Šiandien atlikėją pasitiko Lietuvos gerbėjai, kurie negailėjo ovacijų. Suskambus vienam žymiausių Mac DeMarco kūrinių „Salad Days“ visi dainavo ir šoko kartu su pašėlusia asmenybe scenoje.

Atlikėjas bendravo jam priimtinu, pakvaišusiu būdu ir tai sausakimšą salę privertė visiškai pasinerti į muzikinę ekstazę.

Mac DeMarco pasirodymą Vilniuje apšildė geras jo bičiulis iš Mančesterio – Aldous RH. Anksčiau jis buvo grupės „Egyptian Hip Hop“ pagrindinis solistas , klavišininkas ir bosistas. 

Jaunimo numylėtinis Mac DeMarco koncertavo Vilniuje (37 nuotr.)
+31