Vilniuje – jausminga V.Zelenskio kalba: į susirinkusiuosius kreipėsi lietuviškai

Volodymyras Zelenskis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Volodymyras Zelenskis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-01-10 16:15
AA

Trečiadienį Vilniuje viešintis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Simono Daukanto aikštėje kreipėsi į Lietuvos žmones. Ukrainos vadovas į susirinkusiuosius kreipėsi lietuviškai.

„Sveikinu tave, Vilniau, sveikinu tave, Lietuvos tauta“, – sakė V.Zelenskis.

Ukrainos prezidentą minia sutiko džiugiais šūksniais.

„Pastarąsias keletą dienų Vilniuje buvo labai šalta, likusi savaitės dalis irgi turėtų būti šalta. Bet šiandien ženkliai šilčiau. Ir tai yra labai simboliška, kai mes kartu – net šaltis atsitraukia. Esu įsitikinęs, kad atsitrauks ir Rusija“, – kalbėjo V.Zelenskis.

Vytautas Landsbergis, Volodymyras Zelenskis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad imperinius Rusijos siekius būtina sustabdyti, nes jie grasina ne tik Ukrainai, bet ir daugeliui kitų valstybių.

„Dabar, kai Maskva bando susigrąžinti savo senąją imperiją, pasitelkdama visą šiuolaikinių ginklų spektrą, mūsų ukrainietiška drąsa yra ir pagalba jums. Mūsų vienybė su jumis yra ir jūsų saugumo garantas. Mūsų karių atsparumas yra ir jūsų atsparumas“, – sakė V.Zelenskis.

„Mūsų ukrainietiška nuojauta sako, kad Rusija neišgyvens, jei mes ir toliau prieš ją kovosime“, – teigė jis.

Pasak Ukrainos prezidento, karą prieš jo valstybę pradėjusi Rusija jau įsivaizdavo savo pergalės dieną, ir jeigu tokia diena išauštų, tada Maskva darytų viską, kad tai tęstųsi, kad ateitų diena po Moldovos, diena po Baltijos šalių, diena po Lenkijos, diena po daugelio kitų.

Ukrainos vadovas teigė, kad rusai jo šalyje „žudo nedvejodami“, žiauriai kankina, jau deportavo šimtus tūkstančių ukrainiečių.

„Jie norėjo ištrinti viską, kuo pagrįsta mūsų kultūra“, – sakė V.Zelenskis.

Lietuvos ir Ukrainos vadovų kreipimasis į Lietuvos žmones / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Tačiau, jo teigimu, istorija ne kartą parodė, kad visiems susivienijus, nugali laisvė. Anot Ukrainos prezidento, nors dar negalima pasakyti tikslios pergalės dienos ar aplinkybių, tačiau ji ateis.

„Nebus tos dienos po Ukrainos. Bus diena po karo, bus diena po Putino. Tai bus mūsų saugumo diena, garantuoto saugumo, jūsų nepajudinamos laisvės, ramaus Estijos, Latvijos, Suomijos, Švedijos gyvenimo, visų valstybių, kurių likimą Rusija dabar bando paskandinti abejonėse, diena“, – kalbėjo jis.

Jis dėkojo Lietuvai už paramą ir už tai, „kad laikote Ukrainą savo širdyse šiuos ilgus karo mėnesius, metus“.

G.Nausėda: Lietuvos santykis su Ukraina tampa vis nuoširdesnis ir artimesnis

Lietuvos santykis su Ukraina tampa vis nuoširdesnis ir artimesnis, sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuvos santykis su Ukraina tampa vis jautresnis, vis nuoširdesnis, vis artimesnis. Mūsų žmonės žino, ką reiškia atsidurti Rusijos agresijos taikinyje, todėl renkasi veikti didžios neteisybės akivaizdoje“, – trečiadienį sakė G.Nausėda, Daukanto aikštėje kartu su V.Zelenskiu kreipdamasis į Lietuvos žmones.

G.Nausėda pabrėžė, kad V.Zelenskis lankosi Vilniuje kaip vadovas šalies, kuri nepasiduoda, ir perduoda žinią apie „karo ugnyje užsigrūdinusią Ukrainą, kuri niekada neišsižadės savo nepriklausomybės, savo žmonių, savo orumo“.

„Brangus Volodymyrai, dėkoju tau už tai, ką darai. Dėkui už tai, kad esi“, – į Ukrainos vadovą kreipėsi G.Nausėda.

Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Jis pažymėjo, kad Lietuva remia Ukrainos taikos formulę ir nepavargdama kalba apie tai, kad ukrainiečiai turi laimėti šią kovą, nes nuo to priklauso viso pasaulio saugumas.

G.Nausėda savo kalboje pažymėjo, kad Lietuva yra viena aktyviausių Ukrainos rėmėjų, ir ne tik kaip valstybė – jos žmonės taip pat organizuoja, renka ir gabena paramą, reguliariai aukoja pinigus.

Pasak jo, lietuviai „reikalauja iš savęs ir iš kitų dar daugiau pagalbos Ukrainai ir ukrainiečiams“.

„Mūsų žmonės žino, ką reiškia atsidurti Rusijos agresijos taikinyje, todėl renkasi veikti didžios neteisybės akivaizdoje“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Susirinkę žmonės / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Jis teigė, jog Lietuva trokšta matyti Ukrainą neatsiejama bendros Vakarų saugumo erdvės dalimi, padės vykdant reformas ir siekti narystės Europos Sąjungoje.

„Šiandieninis Lietuvos ir Ukrainos vienybės liudijimas – būtent tai, ko nenori matyti mūsų senas, klastingas priešas. Savo pavyzdžiu mes neigiame Rusijos imperines užmačias ir neleidžiame jų įgyvendinti“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Štai jau beveik dvejus metus čia, šioje aikštėje, Lietuvos ir Ukrainos vėliavos yra šalia viena kitos. Kartu jos laukia didžiosios svajonės išsipildymo. Laukia Ukrainos ginklo pergalės, kuri kartą ir visiems laikams užbaigtų grobuonių siautėjimo laikotarpį Europoje“, – pažymėjo prezidentas, savo kreipimąsi baigęs padėka Ukrainos gynėjams ir v. Zelenskiui.

Artėjant antrosioms Rusijos invazijos metinėms, V.Zelenskis viešės visose trijose Baltijos šalyse.

Fotogalerija:

Lietuvos ir Ukrainos vadovų kreipimasis į Lietuvos žmones (54 nuotr.)
+48