Vilniuje koncertavę charizmatiškieji „Gogol Bordello“ kaitino gerbėjų kraują
Trečiadienio vakarą Teatro arenoje skambėjo žaismingos tarptautinės grupės „Gogol Bordello“ muzika. Charizmatiški atlikėjai, kartais pavadinami „Brėmeno muzikantais“, pirmąkart linksmino vilniečių publiką.
Išgirsti „Gogol Bordello“ dainų į Teatro areną antradienį suskubo gausus būrys gerbėjų. Prieš vakaro kaltininkus publikai koncertavo „apšildanti“ grupė – ne mažiau siautulingi „Che Sudaka“ iš Barselonos, Ispanijos. Juos su savimi į Lietuvą atsivežė patys „Gogol Bordello“.
Į sceną vakaro žvaigždės lipo kelios minutės po 20 valandos, kaip ir buvo žadėta. Susirinkusi minia muzikantus pasitiko itin audringai ir savo nusiteikimo nekeitė viso koncerto metu.
Kartą Lietuvoje jau koncertavę – 2009-aisiais ši tarptautinė komanda užkūrė beprotišką šou festivalyje „Be2gether” – „Gogol Bordello“ Vilniuje uždainavo pirmąkart. Vilniečiams jie įspūdį paliko: gerbėjų minia aktyviai palaikė scenoje stovėjusius muzikantus ir nesibodėjo linksmintis atiduodami visas jėgas.
Šis „Gogol Bordello“ koncertas Vilniuje – pasaulinių grupės gastrolių dalis. Čia muzikantai pristatė praėjusią vasarą išleistą naujausią albumą „Pura Vida Conspiracy“: atliko jame skambančius kūrinius, taip pat gerbėjų mėgstamus senesnius ir naujausius.
Nežinantiems verta susipažinti – „Gogol Bordello“ groja trankią muziką, kupiną ironijos, socialinių temų, pankroko įkarščio ir smagių folkloro elementų. Savo ekspresija, energija ir humoro jausmu muzikantai dar prieš dešimtmetį pakerėjo visą pasaulį, neabejingos joms liko ir tokios ryškios žvaigždės kaip popkaraliene vadinama Madonna.
Vilniuje muzikantai stengėsi pakerėti publiką ne tik savo muzikos ritmais, bet ir šiltu bendravimu. Į susirinkusią publiką jie nesyk kreipėsi lietuviškai.
Sureikšmina Lietuvą
Lietuva – paskutinė Baltijos valstybė, kurioje šįmet apsilankė ši grupė: pirmadienį kolektyvas dainavo Taline, pasirodymo Lietuvoje išvakarėse – Rygoje.
Dar anksčiau grupės nariai tikino, kad Lietuva jiems – itin reikšminga. „Gerai žinau jūsų šalį, dar nuo vidurinės mokyklos laikų. Mūsų grupėje yra muzikantų, kurie Lietuvoje turi giminaičių. Po pirmojo pasirodymo Lietuvoje esu tikras, kad antras bus ne mažiau karštas ir geras“, – sakė „Gogol Bordello“ lyderis Eugene'as Hützas.
Kad madingoji Niujorko grupė „Gogol Bordello“ Lietuvoje buvo ypač laukiama, įrodo tai, kad jau per pirmas dienas į koncertą buvo išpirkti daugiau nei pusė bilietų.
Muzikos pasaulyje neturi atitikmenų
Muzikos pasaulyje „Gogol Bordello“ neturi jokių atitikmenų. 1999-aisiais Niujorke debiutavusią grupę šiuo metu sudaro aštuoni muzikantai iš septynių valstybių – Ukrainos, JAV, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Ekvadoro ir Baltarusijos.
Grupės siela – ryški Niujorko bohemos žvaigždė, ukrainietis dainininkas, gitaristas, kompozitorius Eugene'as Hützas. Jo dramatiška gyvenimo istorija jau įamžinta ne viename dokumentiniame filme. Mėsininko šeimoje augęs, čigonų kraujo turintis vaikinas kartu su tėvais beveik prieš du dešimtmečius emigravo iš Ukrainos – baimindamiesi dėl Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių sveikatai.
Šeima septynerius metus praleido politinių pabėgėlių stovyklose Europoje, kol 1992-aisiais persikraustė į Jungtines Amerikos Valstijas. Dar Ukrainoje roko grupėse grojęs vaikinas greitai persikėlė į Niujorką ir įsisuko į vietinį muzikinį gyvenimą – subūrė kelias grupes, didžėjavo menininkų pamėgtuose klubuose. Viename jų, išraiškingai pavadintame „Pizdets“, 1999-aisiais įvyko ir debiutinis „Gogol Bordello“ koncertas.
Didysis „Gogol Bordello“ proveržis įvyko 2005-aisiais, kai buvo išleistas grupės albumas „Super Taranta!“, į kurį dėmesį atkreipė didieji pasaulio muzikinės spaudos leidiniai ir festivalių organizatoriai. Grupės kuriamas nuotaikingas chaosas sudomino ir vieną ryškiausių muzikos pasaulio žvaigždžių – dainininkę Madonną.