Vilniuje koncertavusi unikalioji atlikėja Ellie Goulding: „Daugiau jokių „koverių“

Ellie Goulding koncertas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Ellie Goulding koncertas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: manoMUZIKA.lt
A
A

Ji jauna, talentinga ir unikali. Jos albumus iš parduotuvių iššluoja tiesiog per akimirką ir ją myli ne tik gimtoji Anglija, bet ir didžioji likusio pasaulio radijo stočių klausytojų dalis. Tik jai ir Adele pavyko tais pačiais metais „nuskinti“ du prestižinius Didžiosios Britanijos apdovanojimus. Ji truputėlį keistoka, bet labai nuoširdi, tikra ir, kaip pati prisipažįsta, labai atvira. Jos vardą pastaraisiais metais nuolat kartoja ne tik muzikos mylėtojai, bet ir jos kritikai, negailintys atlikėjos muzikai gražių epitetų, kurių nuoširdžiai pavydėti gali visi muzikos talentai.

Taigi, susipažinkite su Ellie Goulding – atlikėja, į kurios koncertą Menų fabrike „Loftas“ bilietai ištirpo gerokai greičiau nei pavasarinis šių metų sniegas Lietuvoje . Neabejotinai vieno įsimintiniausių šių metų įvykio kaltininkė – atlikėja, kurios gyvenimo meilė – elektroninės muzikos kūrėjas „Skrillex“, sutiko duoti išskirtinį interviu portalui manoMUZIKA.lt.

Su Ellie kalbėjome likus vos valandai iki jos pasirodymo „Lofte“ (koncertas įvyko balandžio 18-osios vakarą).

Lietuvoje lankaisi pirmą kartą. Kokį įspūdį palieka mūsų šalis?

Neturėjau galimybės pamatyti labai daug, tačiau tiek, kiek mačiau, man tikrai patiko. Keliaudama po pasaulį aplankau daugybę šalių. Deja, mano koncertų grafikas yra toks įtemptas, kad dažniausiai spėju pamatyti viešbutį ir koncertų salę. Iš Lietuvos išsivešiu mintis apie mielus ir labai draugiškus žmones bei ypatingai skanų maistą…

Kokį įvykį galėtum įvardinti esminiu, po kurio supratai, kad muzika – tavo pašaukimas, ateitis ir gyvenimas?

Tada, kai 2009-aisiais pasirašiau sutartį (aut. past. – su leidybine kompanija „Polydor“) galutinai suvokiau, kad muzika bus tai, kuo užsiimsiu artimiausią savo gyvenimą. Prieš tai grodavau įvairiuose baruose, siųsdavau savo kūrinių demo versijas galybei leiblų, tačiau tik tada, kai sukirtome rankomis, supratau, kad man pradeda sektis.

MUZIKINIS KELIAS – PAKILIMAI IR NUOPOLIAI

Žinau, kad prieš lipdama į didžiąją sceną mokeisi groti klarnetu. Ar dar sugebėtum juo sugroti, pavyzdžiui, savo dainos „Guns And Horses“ priedainio melodiją?

Bandau įsivaizduoti, kaip tai daryčiau (juokiasi). Ir visgi manau, kad sugebėčiau.
Tačiau jei leistum rinktis – gročiau būgnais arba gitara (juokiasi). Manau, kad gitara šią dainą sugročiau geriausiai (aut. past. – koncerto Menų Fabrike „Loftas“ metu atlikėja šią dainą ir sugrojo akustine gitara būdama viena scenoje).

Didžiojoje Britanijoje tik dviem atlikėjoms pavyko tais pačiais metais laimėti du prestižinius apdovanojimus – „BBC Sound Of…“ ir „Brit Awards“ kritikų pasirinkimo kategorijoje. Adele tai padarė 2008-aisiais, Tu – po dvejų metų. Ką tai tada reiškė Tau?

2010-aisiais man tai atrodė kaip nerealus sapnas. Tačiau dabar suvokiu, kad šie du apdovanojimai ir tariamas Adele rekordo atkartojimas tebuvo mažas žingsnelis mano dideliame muzikiniame kelyje. Mano muzikinėje karjeroje yra buvę ir didelių pakilimų, ir skaudžių nuopuolių. Šis įvykis – vienas iš tų pakilimų. Tačiau jo tikrai nesureikšminu. Tai graži praeitis, nuo kurios atsispyrusi galėjau dar stipriau žengti į priekį.

Laimėti visada smagu, tačiau žmonėms, kurie tai kada nors padarys galiu duoti patarimą: neskęskite šlovėje. Tai svarbus įvykis, tačiau ne dėl apdovanojimų turime stengtis.

Tačiau dabar esi viena populiariausių Jungtinės Karalystės atlikėjų visame pasaulyje, o tarptautinei šlovei pasiekti šis įvykis buvo tikrai svarbus.

Be abejo. Bet tai buvo tik vienas iš daugelio faktų, dėl kurio man pavyko atsidurti tokiame taške, kuriame esu dabar. Dirbu tikrai labai daug ir tik atkaklaus ir nuoseklaus darbo dėka šiandien esu tuo, kuo esu.

Išleidai du studijinius albumus – „Lights“ ir „Halcyon“. Kritikai abiems diskams negailėjo gerų žodžių. Abu įrašai yra ir panašūs, ir kartu labai skirtingi. Ar galėtum juos palyginti jau iš atlikėjos varpinės? Kokie Tavo kaip muzikos kūrėjos ir atlikėjos nuomone yra esminiai šių albumų skirtumai?

Į „Lights“ sudėjau senas metų metais kurtas savo dainas. Tai buvo savotiška ankstyvoji Ellie Goulding kūryba (šypsosi). Tuo tarpu su „Halcyon“ viskas buvo kitaip. Jis – kiek asmeniškesnis ir nuoširdesnis diskas. Po to, kai pasirodė mano pirmasis albumas „Lights“, supratau, apie ką noriu rašyti ir kurti. Turėjau aiškesnę savo antrojo disko viziją.

„Halcyon“ kūriau įvairiose pasaulio vietose, tačiau visą kūrybą vienijo tas pats jausmas, todėl galiu drąsiai sakyti, kad prie paskutinio albumo esu kur kas labiau prisirišusi.

NIEKADA NENUSTOSIU MOKYTIS

Pristatinėdama „Halcyon” keliauji po visą pasaulį. Kaip sekasi koncertuoti?

Atrodo, kad tavo klausimas yra labai paprastas, tačiau į jį atsakyti, kad ir kaip bebūtų keista, yra labai sudėtinga. Žinai, koncertinis turas – tai labai įdomi, tačiau velniškai sunki patirtis. Skraidau po žemės rutulį, koncertuoju. Kai kurie koncertai būna geri, kai kurie – blogi. Visai kaip tie pakilimai ir nuopuoliai, apie kuriuos kalbėjome anksčiau (šypsosi).

Labai smagu grįžti koncertuoti namo. Žinoma, neįtikėtinas jausmas apninka koncertuojant, pavyzdžiui, „Glastonbury“ scenoje. Tačiau… Tačiau ilgas koncertinis turas taip pat turi ir savo trūkumų. Kartais jaučiuosi labai vieniša, o kartais imu galvoti, kad išprotėjau. Pradedu suvokti, kad nuovargis man nesvetimas, todėl, noriu to ar ne, galvoje sukasi mintis apie tai, kad atėjo metas bent trumpam sustoti ir atsipūsti.

Kada žadi tai padaryti?

Galbūt rugsėjį.

O kas tada? Naujas albumas?

Be abejo. Tada pradėsiu kurti savo trečią diską. Tik neklausk kada jį išleisiu (juokiasi). Tikiu, kad jis pasirodys ne anksčiau nei kitais metais.

Perdainavai tokių atlikėjų kaip Elton John, „Temper Trap“ ar „Bon Iver“ dainas. Gal naujame albume ir vėl rasime kokį nors koverį?

Tikrai ne. Albume bus tik mano kūryba. Daugiau jokių koverių!

Papasakok, kokia Ellie Goulding yra gyvenime ?

(mąsto)  Sakyčiau, kad ji yra labai aistringa, kantri ir turinti visai neprastą humoro jausmą. Jos visas gyvenimas – tai dokumentinė komedija, kurioje Ellie bando suprasti koks įdomus ir keistas tas jos gyvenimas (juokiasi). Kartais ji gali tik dirbti, tačiau kartais jai patinka nieko nedaryti ir mėgautis, kad aplink nieko nėra.

O muzikoje?

O čia jau sunku pasakyti (juokiasi). Ellie muzikoje visada mokosi. Ir, net neabejoju, visada mokysis.

Pabaigai – keli greiti klausimai. Liamas Gallagheris ir „Beady Eye“ ar Noelis su „High Flying Birds“.

Žinoma, kad Noelis. Jis mėgsta mano muziką, todėl neturiu kito pasirinkimo kaip tik jis.

„Blur“ ar „Oasis“?

„Blur“. Jie – mano jaunystės dievai, todėl pasirinkdama tikrai neturiu jokių abejonių.

„Pink Floyd“ ar „The Beatles“?

„Beatles“. Tik būk geras, neklausk kodėl (juokiasi).

Na ir paskutinis: „Tottenham Hotspur“ ar „Arsenal“?

(kvatoja) „Tottenham Hotspur“. Bet tikrai ne dėl to, kad sergu už juos. Pasirinkau atsitiktinai, nes vienintelė komanda, kurią palaikau – tai Londono „Chelsea“. Jokia kita komanda, o juo labiau iš Londono, mano palaikymo tikrai nesulauks (juokiasi).

Į Tavo koncertą menų fabrike „Loftas“ daug gerbėjų tiesiog nesugebėjo patekti. Gal nori jiems ką nors pasakyti?

Visiems gerbėjams Lietuvoje noriu pasakyti nuoširdų ačiū. Ačiū už tai, kad klausotės ir ačiū už tai, kad palaikote.

Ellie Goulding koncertas
Ellie Goulding koncertas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.