Vilniuje – kvapą gniaužiantis „cosplay“ maskaradas

„Comic Con Baltics“ antra diena / Pauliaus Peleckio („ŽMONĖS Foto“) nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dviejų dienų trukmės populiariosios kultūros festivalis „Comic Con Baltics“ artėja prie pabaigos. Sekmadienio vakarą bus apdovanotas geriausias cosplay meistras, išdalyti paskutiniai autografai ir festivalio organizatoriai atsisveikins su svečiais iki kitų metų.

Ryškiaspalviais, sudėtingų konstrukcijų kostiumais pasipuošę renginio svečiai nepraleido progos sudalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse cosplay konkurse. Japonijoje gimęs cosplay – tai popkultūros reiškinys, kai žmonės persirengia ir dėvi mėgstamų herojų kostiumus iš filmų, videožaidimų, komiksų, fantastinės literatūros, japonų manga ir anime žanrų kūrinių. Netrūko šiemet ir originalių, pačių dalyvių sumanytų herojų, tokių kaip Recycling Mermaid.

„Litexpo“ parodų rūmuose vykstančiame festivalyje iš arčiau galima susipažinti ne tik su cosplay kultūra, bet ir pabendrauti su tarptautinio lygio žvaigždėmis, savo akimis išvysti garsiausių filmų dekoracijas, tokias kaip sostas iš „Sostų karų“ ar laiku perkelti galintis automobilis iš „Atgal į ateitį“ franšizės.

„Comic Con Baltics“ antra diena / Pauliaus Peleckio („ŽMONĖS Foto“) nuotr.

Šiais metais renginio organizatoriai į Lietuvą atsivežė „Žiedų valdovo“ ir „Indianos Džounso“ žvaigždę Johną Rhysą-Daviesą, „Karibų piratų“ franšizės aktorių Keviną McNally, „Kempiniuko Plačiakelnio“ kūrėją ir „Underworld“ komiksų autorių Kazimierą Prapuolenį-KAZ, „The Awkward Yeti“ autorių Nicką Seluką, „Vampyrų dienoraščių“ aktorių Ricką Costnettą, „Vaikštančių numirėlių“ žvaigždę Rossą Marquandą, „Sostų karų“ aktorių Ianą Beattie, filmų „Haris Poteris“ ir „Narnijos kronikos“ garso režisierius Vanesą Loreną Tate ir Dominique Devoucoux, „Power Rangers“ aktorių Steve‘ą Cardeną.

Diskusijos su kino profesionalais, komiksų kūrėjais ir kitais ekspertais vyko abi renginio dienas. Garsenybes kalbino komikas Paulius Ambrazevičius, televizijos laidų vedėjas Justinas Jankevius, aktorė Aistė Diržiūtė ir kiti žinomi bei žodžio kišenėje neieškantys šalies veikėjai. Palaikyti mylimojo į festivalį atvyko ir Justino mylimoji Greta Mikalauskytė.

„Comic Con Baltics“ antra diena / Pauliaus Peleckio („ŽMONĖS Foto“) nuotr.

„Comic Con Baltics“ Vilniuje vyksta rugsėjo 15-16 dienomis. Renginys tarptautinis, jame daug svečių iš užsienio, todėl čia vyrauja anglų kalba. Kiekviena kviestinė žvaigždė turi savanorį, kuris jį lydi, todėl gali patarpininkauti ir pavertėjauti, bendraujant su svečiais.

„Comic Con Baltics 2018“ antra diena (30 nuotr.)
+24
Skaitykite daugiau