Vilniuje – Lietuvoje filmuoto prancūzų trilerio „Kompromatas“ premjera: rinkosi aktorių žvaigždynas

Prancūzų režisieriaus Jérôme Salle Lietuvoje filmuoto filmo „Kompromatas“ premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Spalio 24 dieną Vilniuje įvyko prancūzų režisieriaus Jérôme Salle filmo „Kompromatas“, filmuoto Lietuvoje, premjera. Juostos, kurioje su pasaulinio garso žvaigždėmis vaidina ir Lietuvos aktoriai, pasižiūrėti atvyko būrys kino gerbėjų.

Filmas „Kompromatas“ – tikrais įvykiais paremtas filmas, pasakojantis neteisingai apkaltinto Prancūzijos diplomato istoriją. Siekdamas išvengti ilgų metų kalėjimo Sibire, jis ryžtasi bėgti į Prancūziją, slapta kirsdamas Baltijos valstybių sienas.

Kartu su pasaulinio lygio žvaigždėmis – lenkų filme „Šaltasis karas“ sužibėjusia Joana Kulig ir pagrindinį vaidmenį atlikęs vienas ryškiausių šių dienų prancūzų aktorių Gilles Lellouche – vaidina ir lietuviai: Marius Repšys, Vaidotas Martinaitis, Algirdas Latėnas, Larisa Kalpokaitė ir kiti.

Prancūzų režisieriaus Jérôme Salle Lietuvoje filmuoto filmo „Kompromatas“ premjeros vakaras / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Prancūzų režisieriaus Jérôme Salle Lietuvoje filmuoto filmo „Kompromatas“ premjeros vakaras / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Išskirtinėje premjeroje dalyvavo filmo kūrybinė grupė, pramogų pasaulio žvaigždės, politikai, taip pat gausus būrys Lietuvos kino žvaigždžių, kurie atliko vaidmenis šiame filme.

Fotogalerija:

Prancūzų režisieriaus Jérôme Salle Lietuvoje filmuoto filmo „Kompromatas“ premjeros vakaras (43 nuotr.)
+37

„Kompromatas“ – pagal prancūzų kompanijos SND užsakymą susuktas trileris bei puikus bendro sėkmingo Lietuvos institucijų ir Vilniaus kino biuro „Baltic Film Services“ darbo pavyzdys, pritraukiant į Lietuvą užsienio šalių investicijas, kai Lietuva yra pasirenkama filmuoti tokius filmus ir serialus kaip „Keisti dalykai“, „Černobylis“ ir kitus.

Paskirtas vadovauti prancūzų aljansui Sibire, diplomatas Metju (akt. Gilles Lellouche) nedelsdamas imasi naujų pareigų. Pokyčiai karjeroje, galbūt, padės išspręsti šeimynines problemas ir išsaugoti santuoką. Tačiau visi planai, tikslai ir svajonės priverstos žlugti. Atstovaudamas Prancūzijos interesus ir kultūrą Sibiro gilumoje, doras ir sąžiningas Metju, net baisiausiame sapne negalėjo įsivaizduoti, kad supažindindamas vietinę bendruomenę su „prancūzišku menu“ bei sušokęs lemtingą šokį su žavia mergina gali atsidurti gerai žinomos savo žiaurumu federalinės saugos tarnybos (FSB) taikinyje.

Filmo anonsas:

Apkaltintas savo keturmetės dukters išžaginimu, Metju suimamas savo namuose Irkutske. Pamažu viskas tampa aišku, jis – FSB tarnybos ir vietinių oligarchų kompromato auka. Įspėtas, jog vis tiek bus pripažintas kaltu ir įkalintas, nepaisant beprasmės bylos, Metju priverstas kęsti žeminančias kančias tardymo izoliatoriuje.

Apsiginti neįmanoma, Prancūzijos valdžios institucijos bejėgės… Jam reikia apsispręsti – laukti teismo nuosprendžio rusijos pragaro skylėje ar rizikuoti būti sušaudytam, bet pasinaudoti šansu ir pabėgti. Priėmus sprendimą bėgti – trauktis nebėra kur. Jis tampa ieškomiausiu tarptautiniu nusikaltėliu. Prasideda kova už gyvenimą – vienas prieš iki dantų ginkluotus FSB pareigūnus ir paskelbtą tarptautinę paiešką. Tapęs bėgliu Metju gali pasikliauti tik sėkme, savo protu bei paslaptinga nepažįstamąja, kuri rizikuodama savo gyvybe, jam padeda pačiose sudėtingiausiose situacijose. Tarp šių dviejų neeilinių asmenybių užsimezga ypatingas ryšys.

Stipri emocinė filmo pusė, sulaužyti žmonių gyvenimai, aukščiausio lygio režisūra, puiki lietuvių aktorių Mariaus Repšio, Vaidoto Martinaičio, Algirdo Latėno, Larisos Kalpokaitės ir žaviosios lenkų aktorės Joannos Kulig vaidyba nepaliks abejingų ir sužavės visus rimto ir kokybiško kino pasiilgusius žiūrovus. Kupina dramatiškų įvykių, aistros, sudėtingos meilės, draugystės, pasiaukojimo ir žmogiško ryžto drama kinuose nuo spalio 28 d.

Temos:
Skaitykite daugiau