Trečiadienį Vilniuje atsisveikinta su legendiniu kompozitoriumi, garsių lietuviškų hitų autoriumi Algimantu Raudonikiu. Tos pačios dienos popietę jis atgulė amžino poilsio.
Atsisveikinimas su Algimantu Raudonikiu vyko trečiadienį nuo 9 valandos Vilniuje esančiuose kompozitorių namuose.
Ištarti paskutinį „sudie“ kompozitoriui nešini gėlių žiedais rinkosi jo bičiuliai ir talento gerbėjai.
Urna iš Kompozitorių namų išnešta 14 valandą.
Netrukus po to A.Raudonikis buvo palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.
Fotogalerija:
Prisimindama mirusį kompozitorių solistė Judita Leitaitė pažymėjo, kad A.Raudonikis ir būdamas garbaus amžiaus kūrė, nenustojo dirbti.
„Maestro man visada buvo įkvėpimo šaltinis, nes jis, kol galėjo, kūrė. Dar prieš porą metų jis man yra atnešęs naują dainą parašęs. Sukūręs apie 600 dainų, labai populiarių, labai žinomų, nes mes jas mokam, tai yra labai svarbu, jis nesustojo dirbti“, – BNS sakė J.Leitaitė.
Choro dirigentas, džiazo muzikos mokytojas, dainininkas, kompozitorius Artūras Novikas teigė, kad A.Raudonikio dainos yra nemirtingos.
„Visų pirma Algimantas Raudonikis pasižymėjo gražiomis ir šiltomis melodijomis. Tokios dainos kaip „Rankų švelnumas“, kurią dainavo Virgilijus Noreika, tai yra ne tik populiariosios muzikos, tai dainos klasika“, – BNS sakė A. Novikas.
Pasak jo, kai kurios kompozitoriaus dainos, pavyzdžiui, „Mylimos akys“, laikomos net liaudies dainomis.
„Tos melodijos – nemirtingos, kiti jas laikė ir liaudies dainomis. Turbūt tai buvo pagrindinis A. Raudonikio bruožas – melodingumas, melodijų šiltumas. Viskas būdavo labai apgalvota, išbaigta“, – teigė muzikas.
A.Noviko mama Irena Novikienė A.Raudonikį prisimena kaip labai nuoširdų, šiltą, išmintingą žmogų.
„Jis turėjo prigimtinį talentą. Žinoma, kažkiek žinių įgijo J.Tallat-Kelpšos mokykloje, buvusioje konservatorijoje, dabar akademijoje, bet jis labai melodingas. Tuo metu, kai Lietuvoje pradėjo estradinė muzika skambėti, tokio lygio kūrėjų tikrai mažai buvo. Jis buvo pirmas ir genealus kompozitorius“, – BNS sakė I.Novikienė.
Pasak jos, kompozitorius visada turėdavo savo nuomonę, poziciją ir jos laikydavosi.
„Bet nebuvo atvejų, kad ką nors įžeistų“, – pabrėžė ji.
Žmonės.lt primena, kad Algimantas Raudonikis mirė spalio 20 dieną, eidamas 90-uosius metus. Šią žinią pranešė Lietuvos muzikos informacijos centras.
„Su dideliu liūdesiu pranešame, kad netekome kompozitoriaus Algimanto Raudonikio (1934-2023) – pokario lietuviškos estradinės dainos pradininko.
Užuojauta visiems artimiesiems, kolegoms ir jo muzikos mylėtojams“, – teigta Lietuvos muzikos informacijos centro feisbuko puslapyje.
Legendinis kompozitorius pastaruoju metu gyveno slaugos ligoninėje. Anksčiau buvo vedęs medike dirbusią Aldoną Kepalaitę, kuri mirė dar 1987-aisiais, tačiau vaikų pora nesusilaukė.
Algimantas Raudonikis surengė apie 400 autorinių koncertų, parašė daugiau kaip 700 įvairių žanrų kūrinių. Didžiąją jo kūrybos dalį sudaro estradinė muzika – dainos, šokiai, pjesės pučiamųjų orkestrams, akordeonui, fortepijonui. Taip pat sukūrė nemažai choro dainų, kūrinių liaudies instrumentams, jų ansambliams ir kapeloms (specialiai kūrė saviveiklos kolektyvams).
Būdingi Algimanto Raudonikio dainų bruožai – melodingumas, nuoširdumas, paprastumas, lyrizmas, optimizmas, glaudus ryšys su klasikinėmis tradicijomis.
Jo kūriniai yra virtę liaudies dainomis, gimtajame Joniškyje kompozitoriaus vardu pavadinta meno mokykla, iki šiol rengiami jo vardo konkursai.
Tarp garsiausių A.Raudonikio dainų – „Lauksiu tavęs ateinant“ („Skinsiu raudoną rožę“), „Dar širdyje ne sutema“, „Švelnumas“, „Klouno daina“, „Laiškas motinai“.