Vilniuje paminėta JAV Nepriklausomybės diena: prie „Laisvės statulos“ ir kadilako – kviestiniai svečiai

JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-06-30 20:08
AA

Ketvirtadienį Vilniuje jau 22-ą kartą suorganizuotas JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas. Tai – didžiausias amerikietiškas renginys Lietuvoje, kurį sudarė dvi dalys – viešas renginys Rotušės aikštėje ir uždara dalis, kurioje dalyvavo kviestiniai svečiai. Tarp jų – ir verslo, politikos, visuomenės bei diplomatinio korpuso atstovai.

JAV Nepriklausomybės dienos minėjimo proga viešbutyje „Pacai“ surengtas uždaras renginys, kuriame, parodant vienybę, bendruomeniškumą, susivienijimą vardan kilnaus tikslo, buvo renkamos lėšos Ukrainai. Aukcione „Silent Auction“ (liet. „Tylusis aukcionas“) surinkti pinigai bus paaukoti projektui „Aš esu Ukraina“.

246 JAV Nepriklausomybės metinių minėjimo šventinis priėmimas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

246-ųjų JAV Nepriklausomybės dienos metinių minėjimo uždaroje renginio dalyje susirinko gausus būrys kviestinių svečių, tarp kurių – ir verslo, politikos, visuomenės bei diplomatinio korpuso atstovai. Prie „Laisvės statulos“ bei kultinio amerikiečio automobilo „Cadillac“ pozavo ir politologas Linas Kojala su žmona Ieva.

Politologas Linas Kojala su žmona Ieva / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pagrindinis aukciono prizas – 25 dienų kelionė dviem po JAV. Aukciono prizų sąraše ir dailininkės Zitos Sodeikienės (Biliūnaitės) meno kūrinys „Moteris su paukščiais“, krepšininko Domanto Sabonio autografu puošti marškinėliai bei vakarienė su Ukrainos ambasadoriumi Petro Bešta.

Antroje renginio dalyje svečių laukė Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusios dainininkės Monika Liu pasirodymas.

Renginio akimirkos – fotogalerijoje:

246 JAV Nepriklausomybės metinių minėjimo šventinis priėmimas Pacai viešbutyje (64 nuotr.)
+58

Šiemet JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas išsiskyrė rekordiniu pasiekimu – Vilniaus Rotušės aikštėje suplevėsavo net 246 m2 JAV vėliava.

Šventės pradžioje, 16 val., solidarizuojantis su už laisvę kovojančia Ukraina, nuskambėjo JAV, Lietuvos ir Ukrainos himnai, buvo pakeltos ir pagerbtos šių šalių vėliavos. Visiems susirinkusiems pasirodė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras, o susirinkusiųjų laukė pramogos bei vaišės.

Fotogalerija:

JAV Nepriklausomybės metinių minėjimas Rotušės aikštėje (37 nuotr.)
+31

Apie Asociaciją „American Chamber of Commerce“

Verslo asociacija „Amerikos verslo rūmai Lietuvoje“ pirmųjų JAV investuotojų ir asmenų grupės įkurta 1993 m. Šiandien jie yra didžiausi užsienio verslo rūmai mūsų šalyje ir Baltijos regione, atstovaujantys daugiau kaip 160 JAV, tarptautinių bei vietos įmonių, kurios bendrai kuria per 35.000 darbo vietų. Asociacijos misija – skatinti ir palaikyti verslo bei vietos valdžios konstruktyvų dialogą, gerinti šalies investicinį klimatą bei atstovauti narių verslo interesą. AmCham per metus organizuoja per 100 verslo renginių, susitikimų šakiniuose komitetuose. Didžiausi metiniai renginiai yra JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas ir Kalėdų GALA iškilminga labdaros šventė.