Vilniuje – paramos Ukrainai eitynės: didžiulė minia ir šūksniai „Priverskite Rusiją atsakyti“

Ukrainos palaikymo mitingas  / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Ukrainos palaikymo mitingas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Saulius Jakučionis, Vilmantas Venckūnas
Šaltinis: BNS
2024-02-24 18:34
AA

Minint antrąsias plataus masto Rusijos invazijos metines, šeštadienį Vilniuje būrys žmonių suplūdo į Ukrainos paramos ir solidarumo eitynes.

2022 metų vasario 24-ąją prasidėjęs Rusijos puolimas atnešė milžiniškus nuostolius Ukrainai, o Maskva sulaukė beprecedenčio pasmerkimo iš Vakarų ir sankcijų.

Metinių proga Vilniuje visuomenininkai surengė paramos ir solidarumo eitynes – nuo ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos paminklo iki Katedros aikštės.

„Šią dieną baigėsi mano puikus gyvenimo etapas“, – BNS sakė 30-metė karo pabėgėlė iš Ukrainos Jana Lomačenska, dirbanti finansininke.

Ukrainos palaikymo mitingas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Iš viso eitynėse dalyvavo apie daugiau nei tūkstantis žmonių, jie nešėsi Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos vėliavas. Minioje buvo matyti ir plakatai su užrašais „Šlovė Ukrainai“ ar „Priverskite Rusiją atsakyti“.

Ukrainietis, 38-ių Nikita Barysovas BNS sakė, kad į eitynes atėjo padėkoti Lietuvai už paramą ir siekti parodyti pasauliui, jog karas tęsiasi.

„Turime suvienyti jėgas tam, kad paguldytume Rusiją ant menčių“, – teigė aštuonerius metus Lietuvoje gyvenantis programuotojas.

Prieš eitynes sugiedoti Lietuvos ir Ukrainos himnai, tylos minute pagerbti žuvę kariai ir civiliai Ukrainoje, įskaitant penktadienį žuvusį Ukrainos pusėje kovojusį lietuvį.

Fotogalerija:

Ukrainos palaikymo mitingas, Vasario 24d. (27 nuotr.)
+21

„Radarom!“ – jau 5,5 mln. eurų

Katedros aikštėje tuo metu prasidėjo 87-asis Ukrainai palaikyti skirtas mitingas, nuo 2022 metų vasario pabaigos organizuojamas kiekvieną savaitę.

Jame dalyvavo NATO šalių ir Ukrainos ambasadoriai, visuomenininkai, valstybės vadovai.

„Reikia paminėti visada šitą dieną, prisiminti, kad verta palaikyti (Ukrainą – BNS), kad karas nesibaigė, kad negalima užmigti, kol tai vyksta“, – BNS sakė metinių minėjimo renginiuose dalyvavęs 30 metų inžinierius Gustas Liaugminas.

Po mitingo vyko eisena su didelėmis Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis iš Katedros aikštės į Lukiškių aikštę, kur vyko Ukrainai skirtas lėšų rinkimo akcijos „Radarom!“ koncertas.

Ukrainos palaikymo eisena, Vasario 24d. (26 nuotr.)
+20

„Radarom!“ organizatoriai šįkart kviečia aukoti pinigus, už kuriuos Ukrainoje kovojantiems kariams bus perkami vadinamieji saugaus kario paketai.

Apie 7,5 tūkst. eurų vertės paketą sudaro Lietuvos įmonių gaminti naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis bei individualus „antidronas“.

Akcija prasidėjo dar sausio pabaigoje, šiuo metu jai surinkti daugiau nei 5,5 mln. eurų. „Radarom“ baigsis šeštadienio vakarą.

Solidarumo su Ukraina renginiai vyko ir kituose Lietuvos miestuose.