Vilniuje – pirmasis karališkosios indie šeimos atstovų „Phoenix“ vizitas

Phoenix  / Shervin Lainez nuotr.
Phoenix / Shervin Lainez nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Šįvakar Vilnių užlies skambi muzika, tačiau miesto gyventojai neturėtų skųstis – Lukiškių kalėjimo scenoje pirmą kartą koncertuos viena įtakingiausių šio amžiaus indie muzikos grupių „Phoenix“ iš Prancūzijos. Nepavaldus nei laikui, nei žanrams „Phoenix“ pagaliau grįžo į didžiąsias scenas ir grojaraščius. Feniksas egiptiečių mitologijoje yra atgimimo simbolis, o kinai mano, kad jo pasirodymas reiškia gerovę ir aukštą moralės lygį valstybėje. Dėl pastarosios kyla abejonių, tačiau užtikriname – viso kito gausite su kaupu.

Muzikos aristokratai „Phoenix“ į Vilnių atvyko dar sekmadienį ir laisvą laiką skyrė poilsiui. Į Vilnių jie atskrido lėktuvu po didelio festivalio Paryžiuje. Jie iškart atkreipė dėmesį, kad lietuvių palaikymas Ukrainai yra labai didelis ir ant kiekvieno kampo. Pilnas koncertui reikalingos įrangos sunkvežimis taip pat sustojo sostinėje. Dalis juos lydinčios komandos dar naktį aplankė Lukiškių kalėjimo kompleksą ir tyliu rėžimu ruošėsi istoriniam pasirodymui.

Phoenix – Run Run Run (On the set of Marie Antoinette):

Šiandien į atgaivintą Lukiškių kalėjimą vilioja viena geriausių prancūzų muzikos grupių. Ši viešnagė – itin didelis pasiekimas agentūrai „8 Days A Week”. Seniai norėti ir sapnuoti, „Phoenix“ vis aplenkdavo Lietuvą.

„Vasara pradėta su „Phoenix“ negali būti bloga. Tai bus pirmasis grupės iš užsienio pasirodymas Lukiškių kalėjimo komplekse šį koncertų sezoną. Jie neabejotinai yra viena kiečiausių ir įtakingiausių šio amžiaus indie muzikos grupių. Jie mums reiškia labai daug ir įgarsino ne vieną gyvenimo etapą. Gyvi „Phoenix" pasirodymai yra kažkas tokio. Labai rekomenduoju! Nepraleiskite šio klasiško koncerto“, – sako muzikos agentūros „8 Days A Week“ atstovas Martynas Butkevičius.

Phoenix
Phoenix / Shervin Lainez nuotr.

„Phoenix“ susikūrė buvusioje Prancūzijos karalių rezidencijoje Versalyje 1995-taisiais. Netrukus gandas apie grupę nuvilnijo ne tik gimtinėje, bet ir visoje Europoje. Visa tai vainikavo nuostabus įrašas „Wolfgang Amadeus Phoenix“ 2010-taisiais „Grammy“ apdovanojimuose pripažintas geriausiu alternatyvios muzikos albumu. Jie nepriklausomo roko aristokratai ir tikri didžiųjų vasaros festivalių favoritai. „Phoenix“ pavadinimas jau daug metų festivalių plakatuose ir renginių afišose visame pasaulyje rašomas riebiausiu šriftu.

Phoenix – 1901:

Praėjusiais metais „Phoenix“ išleido teigiamai įvertintą naują albumą „Alpha Zulu“. Jį inspiravo 2019-taisiais šį pasaulį palikęs grupės draugas Philippe Zdar iš grupės „Cassius“, prisidėjęs prie ankstesnių grupės albumų skambesio. Jį formuoti padėjo ir kitas senas

bičiulis, garsiųjų „Daft Punk“ narys, Thomas Bangalteris, o įrašai vyko unikalioje studijoje Luvro muziejuje Paryžiuje. Albumo singlus kartu įrašė „Vampire Weekend“ vokalistas Ezra Koenig ir dainininkė Clairo, o vieną kūrinių remiksavo žinomas French touch duetas „Braxe + Falcon“.

Phoenix – Winter Solstice (Recording Session from Paris):

„Alpha Zulu“ turas truks beveik metus. Pernai rudenį „Phoenix“ jį pradėjo Šiaurės Amerikoje, vėliau koncertavo Pietryčių Azijoje, vasarą praleis didžiausiuose festivaliuose Europoje, o vėliau vėl keliaus už Atlanto ir ten koncertuos kartu su gerai žinomu kolega Beck'u. Pasirodymas Vilniuje – reta galimybė pamatyti grupę sąlyginai mažoje ir jaukiame Lukiškių kalėjimo didžiajame kieme.

„Phoenix“ branduolį šiandien sudaro vokalistas Thomas Mars, bosistas Deck D'Arcy ir gitaromis grojantys Laurent Brancowitz bei Christian Mazzalai. Koncertuose jiems padeda klavišininkas Robin Coudert ir būgnininkas Thomas Hedlund. Beje, pagrindinė pastarojo „darbovietė“ yra post-metal grupė „Cult of Luna“ iš Švedijos.

Įtakingas britų muzikos šaltinis „NME“ pripažįsta: „Nors praėjo jau du dešimtmečiai, jie vis dar randa būdų tobulinti savo skambesį ir pridėti naujų spalvų į paletę. Tačiau jau seniai buvo aišku, kad iš tikrųjų jie atsiskleidžia būtent gyvuose pasirodymuose. Tai – visiškas pojūčių antpuolis“. Šiame ture „Phoenix“ kuria savotišką daugiau nei 20-ies dalių „skaitmeninę operą“. Puikiai jausdami publikos poreikius, muzikantai beveik pusę programos skiria ryškiausiam savo karjeros momentui „Wolfgang Amadeus Phoenix“, tačiau nepamiršta ir naujausios savo kūrybos: „Tonight“, „After Midnight“, „Identical“ ir kitų kūrinių.

Phoenix "Tonight" feat. Ezra Koenig:

„Phoenix“ koncertai – prancūziška gyvos muzikos melodrama, alsuojanti Versalio prabanga. Šilumos, jausmų ir linksmybių gobelenas išaustas pulsuojančio pop-roko, perpildyto džiaugsmingais priedainiais ir persipinančiomis gitarų linijomis. Fantastiškai surežisuotas ir nuoširdus karališkosios indie šeimos atstovų pasirodymas nuostabiame „auksinės valandos“ apšvietime ir vaizdais dideliame ekrane.

Iškart po koncerto Vilniuje, „Phoenix“ keliauja į Latviją, kur birželio 6 d. pasirodys Siguldos pilyje.