Vilniuje pristatyta pasaulinė VO65 jachta AMBERSAIL-II

VO65 jachtos AMBERSAIL-II pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.
VO65 jachtos AMBERSAIL-II pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-11-27 19:30
AA

Po dešimties metų, kai pirmoji AMBERSAIL jachta su Lietuvos vėliava išplaukė į „Tūkstantmečio odisėją”, susivieniję šalies profesionalaus buriavimo sporto atstovai pristato vieną iš 8 tokių pasaulyje – ilgų distancijų plaukimams vandenynuose pritaikytą galingesnę jachtą VO65, kurios paskirtis bus toliau garsinti šalies vardą dalyvaujant profesionalaus buriavimo lenktynėse visame pasaulyje.

Į įspūdingą reginį, kuriame pristatoma pirmą kartą uždaroje erdvėje iškelta 24 m aukščio burė, tapsianti naujos jachtos pristatymo ašimi ir pagrindu specialiai sukurtoms video projekcijoms, susirinko garsūs šalies buriuotojai ir šį sportą mylintys žmonės.

VO65 jachtos AMBERSAIL-II pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.
VO65 jachtos AMBERSAIL-II pristatymo akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.

Renginyje dalyvavo Ramiajame vandenyne žmogaus išgelbėjimo operai vadovavęs legendinis „Ambersail” kapitonas Linas Ivanauskas – Linkus, Volvo Ocen Race lenktynių dalyvis Rokas Milevičius, o taip pat buriavimą išbandžiusių ar buriuotojus palaikančių verslo ir pramogų pasaulio žmonių, tarp jų – Antanas Juknevičius, televizijos ir radijo laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis ir kiti.

Pastarisis prisipažino, kad buriuoja jau 3-4 metus. Kad vandens sportas jam prie širdies laidų vedėjas suprato tuomet,, kai po kelionės laivu nesupykino.

„Kartą plaukėme iš Klaipėdos į Gdanską. Aš buvau iš vienas iš tų keliolikos turistų, kuris per audrą nevėmė – tada supratau, kad čia yra geras ženklas“, – juokavo M. Stasiulis.

Mindaugas Stasiulis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Žinomas vyras keletą kartų į kelionę yra leidęsis ir kartu su „Amber Sail“ įgula.

„Su „Amber Sail“ plaukiojome Karibuose. Tačiau aš šioje srityje kol kas esu tik turistas – dar tik mokausi. Nors dažnai lankausi būriuotojų renginiuose, bet kol kas esu tik prijaučiantis šiai sporto šakai. Žinoma, kada, kurią virvę reikia patempti – jau žinau“ , – juokėsi M. Stasiulis.

Anot jo, VO65 AMBERSAIL-II jachtos pristatymas Lietuvoje – svarbus įvykis.
„Tai tas pats, kas dabar atvežtų „Formulė-1“ bolidą ir pakviestų pasivažinėti“, – sakė jis.

Akimirkas iš renginio rasite nuotraukų galerijoje:

VO65 jachtos AMBERSAIL-II pristatymas (60 nuotr.)
+54