Vilniuje pristatytas filmas apie tvarumą: tarp premjeros svečių – B.Gylys su mylimąja Meline

Filmo „Pakalbėkime apie tvarumą“ premjera / M.Žičiaus nuotr.
Filmo „Pakalbėkime apie tvarumą“ premjera / M.Žičiaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-09 10:32
AA

Lapkričio 7-osios vakarą pristatytas ilgai lauktas dokumentinis filmas „Pakalbėkime apie tvarumą“. Tai – pirmasis filmas Lietuvoje, apimantis tokį platų tvarumo temų lauką.

Anot filmo prodiuserio Eriko Kundrecko, visame pasaulyje apie tvarumą kalbama vis garsiau.

„Visur skamba žodžiai „tvarumas“, „ekologija“, „žiedinė ekonomika“ ir taip toliau. Tačiau ką tai reiškia iš tiesų? Ar tai – tik kalbos, ar kaip visuomenė imamės teisingų veiksmų? Tą ir norėjome parodyti filme“, – kalbėjo E.Kundreckas.

Specialiai šiai premjerai sveikinimo žodį atsiuntęs eurokomisaras Virginijus Sinkevičius teigė, kad tai – filmas ne tik apie tamsiają mūsų kasdienybės pusę, bet ir apie žmogiškosios lyderystės pavyzdį.

„Tvarumas, visų pirma, yra ne įrankis, o požiūris. Tikslas, o ne sprendimas. Būtinybė, o ne pasirinkimas. Norint jį užtikrinti, reikalingos mūsų visų pastangos“, – kalbėjo V.Sinkevičius.

Filmo „Pakalbėkime apie tvarumą“ premjera / M.Žičiaus nuotr.

Premjeroje susirinko tokie visuomenės veikėjai kaip investuotojas Benediktas Gylys, „Zero waste Fest“ įkūrėja Greta Kuklierienė (Ašmantaitė) ir kiti, kurie ir filme dalinasi savo kasdiene veikla bei požiūriu, kokių pokyčių reikalauja tvaresnis gyvenimo būdas.

Tarp filme pasirodančių atstovų – ir mokslininkai bei ekspertai, kurie detaliau pasakoja apie tyrimais pagrįstus faktus.

„Mokslininkai skaičiuoja, kad žmonijai išvengti kritiško klimato kaitos scenarijų liko apie septyneri metai“, – filme kalbėjo aplinkosaugos žurnalistė Rugilė Matusevičiūtė.

„Nejaugi išnyksime dėl vienos absurdiškos mūsų savybės – negebėjimo pamatyti bendro paveikslo?“ – svarstė R.Matusevičiūtė.

Filme atsigręžiama ne tik į kasdienius žmonių veiksmus, bet ir į visoje Lietuvoje žinomus verslus. Atskleidžiami užkulisiai į energetikos, tekstilės ar gamybos įmones, nagrinėjamos įvairios tvarumo praktikos, kalbama apie diegiamas inovacijas bei socialinius tvarumo aspektus.

„Kuriant filmą, didžiausias iššūkis buvo kruopščiai atrinkti įmones, apie kurias kalbėsime. Siekėme užkirsti kelią klaidingiems tvarumo teiginiams, kitaip tariant – žaliajam smegenų plovimui, nes šiai temai filme taip pat skiriame ypatingą dėmesį“, – kalbėjo filmo prodiuseris E.Kundreckas.

Fotogalerija:

Filmo „Pakalbėkime apie tvarumą“ premjera (66 nuotr.)
+60

Premjeroje – tvari mada, perdirbto plastiko kūriniai bei inovacijos

Premjera stebino ne tik filmu, bet ir specialiai šiai progai suburtomis socialinėmis iniciatyvomis. Svečiai buriavosi prie iš nebenaudojamų plastikinių maišelių pagamintos foto sienelės (kūrėja – Laura Petruškė), išbandė valgomus indus bei galėjo išmėginti iš elektronikos atliekų pagamintą bei elektra varomą dviratį ir riedlentę.

Premjera stebino ir mados entuziastus. Savo mados kūrinius iš perdirbtos medvilnės ir poliesterio demonstravo dizaineris Almantas Kunskas, kuris kolekcijos gamyboje naudojo pažangiausias mados technologijas, padedančias mažinti vandens sąnaudas. Savo mados kūrinius pristatė ir kūrėja Samanta Zykaitė. Jos kolekcijos „From You“ eksponatai pagaminti iš nebedėvimų džinsų. Tuo tarpu dizainerė Olesia Les kvietė susipažinti su antram gyvenimui prikeltais stilingais drabužiais, įsigytais parduotuvėse „Humana“.

Premjeros metu buvo apdovanotos žmonės ir įmonių atstovai, prisidedantys prie tvarumo temų viešinimo. Jiems įteiktos statulėlės, pagamintos iš perdirbtų riedlenčių.

„Naujos riedlentės tarnauja vos pora mėnesių, ir daugiau nei trečdalis milijono riedlenčių keliauja į sąvartynus kasdien“, – kalbėjo filmo prodiuseris E.Kundreckas.

„Commune DIY“ – iniciatyva, kuri antram gyvenimui prikelia šią tvirtą ir įvairiausių panaudojimo būdų turinčią medžiagą – tad iš jos pagamintais kūriniais norėjome atsidėkoti asmenims, kasdien prisidedantiems prie tvarumo temų komunikacijos“.

Filmą jau nuo lapkričio 13 dienos bus galima išvysti „Apollo“ kino teatruose.