Vilniuje skambės užburiantys gongų garsai: laimėkite kvietimus į koncertą

Gongai / Koncerto organizatorių nuotr.
Gongai / Koncerto organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Alicija ir Ričardas Eiliakai pirmieji Lietuvoje patikėjo gongais – senovės Mesopotamijoje išrastais instrumentais, kuriais grojo išminčiai, tikėdami, kad po jų terapijos žmonės tarsi naujai atgimsta, prasiplečia jų mąstymas. Jau beveik 8 metus „Maudynes gonge“, gongų garso misterijos koncertus ir garso terapijos mokymus organizuojanti psichologė-psichoterapeutė, gongų meistrė didžiuojasi, kad Lietuvoje balandžio 29 d. bus surengtas galingas gongų bei kitų senovės instrumentų koncertas ir bus atidarytas pirmas Baltijos šalyse „Taikos varpų ir gongų sodas“.

Jūs dažnai rengiate gongų misterijas, kviečiate žmones į „gongų maudynes“, tačiau Lietuvoje skambės, ypatingi taiką ir ramybę skleidžiantys gongų garsai. Papasakokite, kas tai bus per koncertas? 

Mes dažnai su Ričardu rengiame gongų sesijas, koncertus, įvairias misterijas.  Tačiau kiekvieną kartą mūsų muzika skamba vis kitaip. Juk mes grojame ne iš natų, o iš širdies, tai ką jaučiame, tai kuo gyvename.   Todėl kiekvieną kartą gongų garsas skamba vis kitaip. Beabejo, labai svarbu ir klausančiojo būsena, nuotaika ir ketinimai.

Gongų meistrai taip pat kiekvieną kartą į Lietuvą grįžta vis kitokie – sustiprėję, patobulėję, gerokai toliau pažengę. Šis koncertas bus iš tiesų kitoks. Džiaugiuosi, kad į Lietuvą atvyksta abu mūsų mokytojai – pasaulyje žinomas garso terapeutas, multiinstrumentalistas – Tomas Čartoryskis bei žymus gongų meistras ir mokytojas Donas Conreaux (JAV)  bei  jo žmona garso terapijos pradininkė Argentinoje Abby DelSol.

Donas Conreaux
Donas Conreaux / Joze Suhadolnik nuotr.

Tai jų koncertinis turas „Tone of Life“ (Gyvenimo garsas) po Europą, unikalus tuo, kad kiekvienoje šalyje jie groja su vietiniais gongų meistrais. Lietuvoje su jais gros mūsų trijulė – Alicija, Ričardas ir Lukas Eiliakai. Galime pasidžiaugti, kad šiemet jie pirmą kartą atsiveš išties galingą gongą – pusantro metro skersmens  Cosmo gongą, kurį Tomas pavadino –  „Mother Cosmo“!

Drauge su juo scenoje skambės dar 10 planetarinių ir stichijų gongų. Klausantis vien tik „Mother Cosmo“ gongo, atrodo, kad garsas pakelia  nuo žemės ir tarsi savotiškas orlaivis, nuneša į subtiliuosius lygmenis. Gongas  tai– galingiausias virpesinis instrumentas, gaminantis tiek daug obertonų, sukeliantis tokias garso bangas, jog veikia žmogų ir garsu, ir energija. Jo sukurtas garso laukas veikia kaip savotiškas stiprintuvas, kuriame mūsų ketinimai ir mintys įgauna ypatingos jėgos. 

Galima  tik įsivaizduoti, kas vyks Rusų dramos teatro salėje, kai visų gongų bei kitų muzikos instrumentų garsai susilies į harmoningą, taikos idėją žemėje skleidžiančią melodiją.

Donas Conreaux
Donas Conreaux / Joze Suhadolnik nuotr.

Kodėl turas pavadintas „Tone of Life“ (Gyvenimo garsas)? 

Gyvenimo garsas, pasak Tomo, tai –  virš-garsių ir prie-garsių kombinacija, kurią ir kuria skambantis gongas. Gongo garsas tai – gyvas garsas, galintis gydyti ir kurti naują gyvybę. Būtent šiuo gyvuoju garsu mes taip užpildome erdvę, kad jame ištirpsta viskas, kas trukdė mums dvasiškai augti, ar sveikti.

Gongų garso lauke žmogus gali atsistatyti, pailsėsi ir transformuotis. Kiekvienas gongų koncertas be visų tikslų ir ketinimų visada skleidžia  taikos, ramybės ir vienybės žinią. Gongai jau kelis tūkstančius metų skamba vardan taikos ir ramybės. O šio koncerto pagrindinis tikslas perduoti visiems taikos žinią.

Seku Tomo bei Dono mokymus ir kūrybą ir matau, kaip jie stipriai pasikeitė per tuos metus. Tomas kryptingai dirba su garso terapija ir jų kuriami garsai, muzika, sukurta būtent taip, kad maksimaliai hormanizuotų žmogų bei jo energetinį lauką.

Kodėl gongas yra laikomas taikos instrumentu?

Gongo garsai leidžia mums patirti vidinę taiką ir ramybę mūsų egzistencijos audroje, leidžia sulėtinti tempą, pajausti save, savo kūną, emocijas, nuraminti protą. Gongo garsų dėka galime visapusiškai atsipalaiduoti ir neutraliai priimti gyvenimo patirtis.

Kokiam žmogui  skirtas toks koncertas? Ir ar einant į tokį koncertą žmogui reiktų padaryti, vadinamus namų darbus: užsikelti svarbius ir aktualius klausimus, tikslus?
 

Koncertas skirtas kiekvienam, kuris nori pažinti ir atrasti kažką naujo, paklausyti, kaip skamba gongų garsai, susipažinti su Tomo bei Dono kūryba.  Po koncerto kiekvienas išsineš labai individualius pojūčius.  Vienas tiesiog atsipalaiduos, nusiramins, kitas ateis kaip į meditacijos seansą, o tas, kuris išsikels klausimus, tikrai gaus atsakymus.

O gal kažkas turės ketinimą išsigydyti. Ir nebūtinai fiziškai. Juk gongų garsų laukas puikiai gydo sielą, padeda transformuotis ir atrasti atsakymus į svarbius klausimus. Gyvajame gongų garse mūsų mintys ir  ketinimai sustiprėja. Juk ne veltui Gongų galia domėjosi senovės Indijos išminčiai, Pitagoro laikų Graikijos filosofai tarp jų ir pats Pitagoras, kuris  visas fizines formas tapatindavo su muzikos manifestacija (įsikūnijimu).

Tų laikų raštuose randama teiginių, kad gyvybė ir sveikata priklauso nuo harmoningų dažnių santykio, kurie prasideda žmogaus mintyse ir per kūną išeina į sociumą ir gamtą. Tie patys harmonijos dėsniai buvo pastebėti garsuose, muzikoje. Tinkamas garsas galėjo išgydyti sergantį žmogų, harmonizuodamas jo kūną ir protą. Kai užduodame sau klausimą, gongų garse, kartais tyliame ošime, o kartais galingoje bangoje užlieja vidinė tyla.

Tą akimirką ir gaunami atsakymai į rūpimus klausimus bei įvairiausi problemų sprendimų būdai, surandamas tikrasis kelias ar pašaukimas. Muzikos gurmanams, norintiems estetinių pojūčių, gongų koncerte tikrai netruks pačių įvairiausių muzikinių prieskonių. Tokius koncertus mes vadiname – sielos, arba garso teatru, misterijomis. Paprastai aš sakau, kad klausantis gongų, geriausia užsimerkti ir tiesiog būti jų garso lauke. Tačiau šįsyk bus ir ką pažiūrėti.

Koncerto metu skambės ne tik gongai, bet ir kiti instrumentai. Kokie? 

Be aukščiausios kokybės  planetarinių ir keturių stichijų – žemės, vandens, oro ir ugnies gongų, pagamintų specialiai pagal Tomo ir Dono užsakymus ir specialaus Cosmo gongo, skambės  Himalajų bei krištolo dubenys, šamaniški būgnai, fleitos. Skambės daugybė pačių įvairiausių instrumentų, kurių pavadinimų aš net nežinau.

Tomas puikia groja fleitomis. Žinau, kad koncerto metu naudos tokias fleitas, kurios net neturi pavadinimo, nes pagamintos tiesiog rankomis ir skleidžia gydančius garsus, paliečiančius jautriausias žmogaus sielos stygas. Kadangi Tomas labai daug keliauja po pasaulį, dalyvauja įvairiuose projektuose, koncerto metu gali būti panaudoti ir gydantys gamtos garsų įrašai, kuriuos jis atsivežė iš kito pasaulio krašto.

Pavyzdžiui, jis neseniai organizavo muzikinį turą, kurio metu Argentinoje grojo delfinams ir banginiams. Jis padarė jų dainavimo įrašus, kuriuos naudoja ir savo meditacijose. 

Donas Conreaux
Donas Conreaux / Joze Suhadolnik nuotr.

Po šio koncerto laukia dar viena jaudinanti akimirka – pirmojo Baltijos šalyse Taikos varpų sodo atidarymo ceremonijoje. Papasakokite plačiau, kas yra  „Taikos varpų ir gongų sodas“? 

„Taikos varpų ir gongų sodas “, tai –  globalinio projekto dalis, kurio idėjos autorius yra gongų mokytojas, Donas Conreaux. Tai speciali erdvė, sodas, kuriame pagal sakralios geometrijos dėsnius, atspindint gamtos  ciklus, sudėlioti didžiuliai  akmenys, į kuriuos įdiegti senoviniai kalendoriai. Tai gali būti astrologinis kalendorius, keltų ar majų kalendorius.

Tačiau kiekvienoje šalyje „Taikos varpų ir gongų sodas“ gali būti kuriamas pagal tos  šalies senąsias tradicijas. Mes su Ričardu į savo akmenų ratą įdiegėme Baltų kalendorių bei ženklus. Nors teko nemažai padirbėti, esame laimingi, kad mūsų „Taikos varpų ir gongų sodas“  bus tikrai unikalus. Pirmąjį ratą sudaro aštuoni, didžiuliai, maždaug žmogaus aukščio, sveriantys ne vieną toną akmenys, antrą –  šiek tiek mažesni, bet taip pat ne mažiau įspūdingi su baltų ženklais.

Daug laiko užtruko, kol Sodą įrengėme taip, kaip įsivaizdavome. Juk visus tuos milžiniškus akmenis  reikėjo surasti ir labai atsargiai atgabenti į vietą. Prieš tai gerai išmatavus, apskaičiavus ir išjautus, kur ir kaip  jie turėtų stovėti.  Tai buvo didžiulis darbas. Kol kas sunku pasakyti, kiek akmenų bus mūsų „Taikos varpų ir gongų sode“, tačiau galima tik pasidžiaugti, kad visi akmenys labai įvairūs ir tikrai  galingi ir įspūdingi.  

„Taikos varpų ir gongų sodas“, nepaprasta, galima sakyti, sakrali vieta, kaip ji bus naudojama? 

Kadangi tai „Taikos gongų ir varpų sodas“, jame vyks įvairios garsų praktikos, skambės gongų, dubenų bei kitų instrumentų garsai, įrengėme specialią vietą gongams bei dubenims. Nors   mūsų „Taikos varpų ir gongų sodas“ dar toli gražu nebaigtas ir dar laukia daugybė darbų, labai džiaugiuosi, kad jau gegužės 2 dieną įvyks atidarymas, kuriame dalyvaus ir pats Gongų meistras bei Mokytojas, šios idėjos autorius – Donas Conreaux. 

Koncertas vyks trečiadienį, balandžio 29 d. 19.00 val. Lietuvos rusų dramos teatre, J.Basanavičiaus g. 13, Vilniuje. 

KONKURSAS

Koncerto organizatoriai dovanoja du kvietimus į garsiausių pasaulyje ir Lietuvoje gongo meistrų koncertą-misteriją „Tone of Life“ balandžio 29 d. ir du kvietimus į „Gongų maudynių“ sesijas psichologijos studijoje „Menas Būti“ Vilniuje. 

Kaip laimėti? Atsakykite į klausimą: 

  • Kodėl gongų garsas vadinamas gydomuoju ir papasakokite, kaip jūs jaučiate gongus?

Teisingų atsakymų nėra, rašykite taip, kaip suvokiate ir ką patyrėte klausydami gongų.  Įdomiausių ir gražiausių komentarų  autoriai bus išrinkti burtų keliu. 

 Atsakymų laukiame: alicija@menasbuti.lt