Vilniuje žinomos moterys rinkosi į svarbią diskusiją: tarp jų – ir Aušrinė Armonaitė
„WoW University“, pirmasis Lietuvoje įkurtas moterims skirtas universitetas, atšventė savo ketvirtąjį gimtadienį su dideliu susidomėjimu ir palaikymu! Šią progą paminėti atvyko ne tik gausi moterų bendruomenė, bet ir daug žinomų veidų iš verslo bei politikos sričių
Renginyje dalyvavo: Ekonomikos ir Inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, vienintelė ir pirmoji užsienietė gavusi profesorės laipsnį Islandijos universiteto Verslo katedroje Inga Minelgaitė, ISM Vadovų MBA programos direktorė, dr. Audronė Nakrošienė, Wix. com Vilniaus padalinio vadovė Monika Laukaitė, „Telia Lietuva“ vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters, „Citadelės“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė ir kt.
Susitikimą su „WoW University“ bendruomene pagerbė Ekonomikos ir Inovacijų ministrė A.Armonaitė. Ji džiaugėsi matydama, kaip moterys, nepaisant visų įsipareigojimų darbe ir šeimoje, ryžtasi žengti papildomą žingsnį ir prisideda prie tokio svarbaus projekto kaip „WoW University“ kūrimo. Ministrė sveikinimo kalboje taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad nors Lietuvoje lyčių lygybės indeksas ir statistiniai duomenys yra neblogi, vis dar yra vietos tobulinimui. Ji pastebi, kad moterų vadovių vis dar per mažai, politinius sprendimus priimančių moterų taipogi, Lietuvoje vis dar per ne lyg aktuali tema yra smurtas artimoje aplinkoje nuo kurio daugiausiai kenčia moterys. Todėl tokie verslai, kurie remia, palaiko ir drąsina moteris yra raktas ne tik į sėkmingą ir inovatyvų verslą bet ir į visuomenės vystymą.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Inga Minelgaitė. Sveikinimo kalboje ji skatino moteris burtis į bendruomenes, kuriose gali pasisemti drąsos. Taip pat I. Minelgaitė drąsino moteris kaskart pažvelgus į veidrodį sau tarti žodžius: „wow, kiek aš turiu daug potencialo!“
Gimtadienio šventė neapsiribojo tik formalumais – buvo organizuota diskusija, kurioje dalyvavo moterys lyderės iš įvairių verslo sektorių. Diskusijos tema – moterys versle: iššūkiai ir galimybės.
Ši tema buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes, kaip diskusijos moderatorė dr.Audronė Nakrošienė teigė: „remiantis moksliniais tyrimais yra pastebima, kad moterų pasitikėjimo lygis yra kur kas žemesnis nei vyrų. Kas žlugdo moterų potencialą atsiskleisti ar imtis lyderiaujančių pozicijų. Todėl siekiant skatinti lygybę būtina nuolat reflektuoti šias tendencijas ir skatinti pokyčius.“
Diskusijoje savo patirtimi bei įžvalgomis dalijosi daug pasiekusios moterys – Monika Laukaitė, Giedrė Kaminskaitė-Salters ir Rūta Ežerskienė.
R. Ežerskienė akcentavo drąsos svarbą siekiant tikslo ir ragino moteris nebijoti iššūkių. Ji drąsino moteris, kad net ir kylant sunkumams, svarbu nesustoti ir žengti į priekį ar ieškoti kitų alternatyvų. Moteris dalijosi, kad jeigu pagauna save galvojant, kad nesusitvarkys su paskirtu iššūkiu, sau užduoda klausimą: „kas gali nutikti blogiausio?“ Pasak, R.Ežersienės toks klausimas jai padeda baimę padėtį į šalį ir atkakliau siekti tikslų.
Giedrė Kaminskaitė-Salters skyrė dėmesį nepasitikėjimo jausmui, kuris dažnai trukdo moterims sėkmingai įgyvendinti savo planus. Ji pažymėjo, kad dažnai moterys sau taiko neįtikėtinai didelius standartus ir stengiasi būti tobulomis visur. G.Kaminskaitė-Salters bendruomenei patarė nusistatyti taisyklę – būti gerai 80 proc., o ne 100.
Diskusijos moderatorė teigė, kad tyrimai rodo, jeigu vyras vadovas yra labiau orientuotas į santykių kūrimą su darbuotojais, tai tampa priežastimi jį liaupsinti. Tuo tarpu moterys vadovės, kurios yra labiau empatiškos ir kuria ryšį su komandos nariais yra laikomos „minkštomis vadovėmis“ ir yra keliamas lūkestis būti „labiau vyriškomis“ vadovėmis.
M.Laukaitė drąsino moteris vadoves nesibaiminti būti pavadintomis „minkštomis vadovėmis“, o kaip tik išnaudoti tokį požiūrį kaip stiprybę. Jos manymu, yra svarbu kurti ryšį su darbuotojais siekiant ne tik palaikyti komandos dvasią, bet ir pasiekti efektyvių rezultatų. M. Laukaitė teigė, kad vadovas turi būti ne tik mentoriumi, bet ir įkvėpėju komandai ir skatinti ją siekti aukštesnių tikslų ir rodyti, kad kiekvienas darbuotojas turi potencialo veikti geriau.
Visos moterys sutarė, kad sėkmė verslo pasaulyje priklauso ne tik nuo kompetencijų, bet ir nuo tinkamo ryšio su kitais žmonėmis. Jos ragino moteris drąsiai žengti į priekį, stengtis mažinti norą būti tobulomis visose gyvenimo srityse ir auginti pasitikėjimą savimi per veiksmą.
„Tikime, kad „WoW University“ dar ilgai kvies moteris patikėti savo jėgomis ir skintis kelią į priekį! Kadangi universiteto tikslas yra skatinti švietimą, suteikti moterims įgūdžių ir įgalinti jas jų karjeros keliuose“ – apibendrina „WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė.