J.Bartoševičienė-Mama Jazz – apie sunkius kaltinimus sūnui K.Bartoševičiui: „Tai – nesusipratimas“

Judita Bartoševičienė/Mama Jazz ir Kristijonas Bartoševičius / BNS nuotr.
Judita Bartoševičienė/Mama Jazz ir Kristijonas Bartoševičius / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, 15min, BNS
A
A

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen prašydama panaikinti konservatoriaus Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę – jam pareikšti sunkūs kaltinimai. Juos pakomentavo ir K.Bartoševičaus mama, „Vilnius Mama Jazz“ festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė.

Judita Bartoševičienė portalui Žmonės.lt sakė, kad su situacija jau susipažino, tačiau sūnui pareikšti įtarimai jai buvo netikėti.

„Be abejo, tai buvo žinia staigmena, nieko anksčiau nebuvo žinoma“, – Žmonės.lt sakė J.Bartoševičienė. Ji teigė, kad su sūnumi apie tai kalbėjo, jis šias žinias vertina taip pat.

Daugiau pakomentuoti moteris atsisakė. „Puikiai suprantat, kad vyksta daug skambučių, daug pokalbių, daug rašymo, viskas turi būti išaiškinta“, – Žmonės.lt pridūrė ji.

Portalui delfi.lt J.Bartoševičienė anksčiau sakė, kad įtarimai dėl prievartinių santykių su nepilnamečiais yra nesusipratimas, o Kristijonas yra padorus žmogus.

Kristijonas Bartoševičius ir Judita Bartoaevičienė
Kristijonas Bartoševičius ir Judita Bartoaevičienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaip teigiama prokuratūros pranešime spaudai, N.Grunskienė pirmadienį kreipėsi į V.Čmilytę-Nielsen informuodama apie 2022 metų lapkričio 15 dieną pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.

150 straipsnio 4 dalyje kalbama apie mažamečio asmens seksualinį prievartavimą.

153 straipsnio pirmoje dalyje – apie jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimą.

Nida Grunskienė
Nida Grunskienė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Seimo pirmininkei adresuotame rašte N.Grunskienė nurodė, kad, remiantis šiame tyrime surinktais duomenimis, būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti K.Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises Seimo statuto 23 straipsnyje nustatyta tvarka.

Vadovaujantis Konstitucijos 62 straipsnio nuostatomis, Seimo nario asmuo neliečiamas, o Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Seimo statuto 22 ir 23 straipsniai nustato, kad dėl Seimo nario neliečiamybės atėmimo į Seimą turi kreiptis generalinis prokuroras.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS atsisakė komentuoti, ar K.Bartoševičius buvo apklaustas.

Informacijos nedetalizuoja

Popietę Generalinėje prokuratūroje surengta speciali trumpoji spaudos konferencija. Jos metu E.Martinonienė sakė, kad šiuo metu visa informacija visuomenei jau suteikta, ji nebus detalizuojama.

Šiuo metu tai yra beveik visa informacija, kurią mes galime pateikti. Tai yra tyrimo sėkmės klausimas.

„Tai yra ikiteisminio tyrimo sėkmės klausimas. Detalesnės informacijos apie ikiteisminį tyrimą pateikti negalime,“ – daug sykių teko kartoti GP atstovei.

Ji atkreipė dėmesį ir į tai, kad tiriamos veikos susijusios su galimai nukentėjusiais nepilnamečiais, mažamečiais, byla apima seksualinio pobūdžio aspektus – tad tyrimas yra jautrus, atsargiai viešintinas ir dėl to.

„Suprantame visuomenės susirūpinimą ir visuomenės teisę žinoti, bet galėsime kalbėti apie tyrimą tik tuomet, kai tai nepakenks pačiam tyrimui“, – teigė E.Martinonienė.

Prokuratūros atstovė taip pat atkreipė dėmesį, kad statuso „įtariamasis“ K.Bartoševičius šiuo metu dar neturi, nuo bet kokių galimų oficialių įtarimų jį saugo kol kas galiojantis parlamentaro teisinės neliečiamybės principas.

„Šiuo metu tai yra beveik visa informacija, kurią mes galime pateikti apie ikiteisminį tyrimą“, – kartojo E.Martinonienė, aiškindama, kad bylos duomenų viešinama tik tiek, kiek yra būtina sprendžiant klausimus dėl Seimo nario teisinės atsakomybės panaikinimo ir planuojant tolimesnius procesinius veiksmus.

Parlamentaras: esu šoke

K.Bartoševičius sakė, kad jį labai nustebino generalinės prokurorės kreipimąsis dėl jo galimai įvykdytų nusikalstamų veikų. Kiek anksčiau pirmadienį jis pranešė pasitraukiąs iš Seimo, kaip teigė, dėl asmeninių priežasčių.

Vėliau kalbėdamas jis tikino, kad jo pasitraukimas iš Seimo nėra susijęs su šituo prokuratūros pranešimu.

„Mane labai nustebino ir iš tiesų tai esu šoke“, – 15min komentavo jis.

Nors prokuratūra nurodė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas lapkričio viduryje, Seimo narys teigė, jog nebuvo apie tai informuotas.

Anksčiau šis Seimo narys kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl mandato panaikinimo.

Parlamentaras teigė iš Seimo besitraukiantis dėl asmeninių priežasčių.

K.Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą.

Fotogalerija: