„Vilnius Music Week 2015“ atidarymo nuotaikas pakoregavo ginkluoto bėglio gaudynės

Aleksandras Pogrebnojus,Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Lukas Gricius / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Aleksandras Pogrebnojus,Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Lukas Gricius / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Ketvirtadienio vakarą viename sostinės viešbutyje įžanginėmis konferencijomis, U2 citatomis ir Lietuvos muzikos verslo asociacijos paskelbimu prasidėjo tarptautinis muzikos mainų festivalis „Vilnius Music Week 2015“. Į jį suvažiavo muzikos industrijos vilkai ir daugiau nei 30 jaunų grupių iš įvairių Europos šalių.

„Jaučiuosi kaip tas keistuolis iš praeities, kuris vis atvažiuoja, – šypsodamasis kalbėjo festivalio talismanu tapęs legendinis britų muzikos vadybininkas Peteris Jenneris, dirbęs su „Pink Floyd“. – Mėgstu Vilnių ir šį festivalį, ketvirtą kartą čia viešiu. Tikiuosi, burdamiesi ir kooperuodami galėsime šitą muzikos šventę išlaikyti kuo ilgiau. Man atrodo, kad ateities muzika priklauso tiems, kurie dainuoja ne anglų kalba. Tai yra bloga žinia man, bet gera jums.“

Renginio organizatorius Lauras Lučiūnas taip pat pristatė ką tik įsteigtą Lietuvos muzikos verslo asociaciją. Ją įsikurti paskatino „Vilnius Music Week“. „Mes pasieksime, kad šitas festivalis kitąmet būtų dar didesnis ir svarbesnis“, – sakė asociacijai vadovausiantis Vaidas Stackevičius.

Lauras Lučiūnas
Lauras Lučiūnas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Garsenybių reakcijos į bėglio su kalašnikovu dramą: ir šaiposi, ir teisina policiją

Renginio įžanginę konferenciją pradėjo svečias iš Vokietijos – Berlyno menų akademijos dėstytojas, visą Europą apimančios efektyvaus energijos panaudojimo kampanijos „EE Music“ atstovas Jacobas Bilabelis.

„Spėjau pasivaikščioti po Vilnių. Mačiau didelių tarptautinių kompanijų iškabas.  Jie investuoja į žaliąją energiją Danijoje, Portugalijoje, Rumunijoje. Kodėl gi negalėtų investuoti Lietuvoje?“ – svarstė vokietis.

Jis kartu su kolegomis Ingo Ballu iš Miuncheno, latviais Gačiu ir Liga Žoglomis bei „Glastonbury“ festivalio organizatoriumi Robu Scully iš Jungtinės Karalystės penktadienį iki 15 val. kviečia į konferencijas, kuriose bus kalbama apie energinį efektyvumą festivaliuose, muzikos klubuose.

„Muzika gali pakeisti pasaulį, nes ji gali pakeisti žmones“, – U2 lyderio Bono žodžius festivalio atidarymo vakarą priminė Egidijus Damulis, vadovaujantis viešbučiui „Comfort Hotel LT“, kuriame penktadienį ir šeštadienį vyks „Vilnius Music Week“ konferencijos.

Šeštadienį bus kalbama apie Rusijos muzikos verslo situaciją šiuo metu, muzikantų galimybes patekti į kaimyninių šalių rinką, apie radijo formatą ir įtaką, taip pat – apie muzikantų mokesčių apskaitą ir atlikėjų konkurenciją su Vilniaus miesto nemokamais renginiais. Visi seminarai nemokami.

Vėliau šventė buvo pratęsta menų fabrike „Loftas“, kuriame grojo lietuviai „Wolfsome“ ir „Whalesounds“, lenkai „HDYA“ ir „Min T“, danai „Felix De Luca“ ir jungtinis projektas „Highly Sedated“.

Lauras Lučiūnas
Lauras Lučiūnas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Visi, dalyvavę renginyje, buvo įsitraukę į kriminalinį sostinės kuriozą, nes netoli geležinkelio stoties esantį rajoną, kuriame ir prasidėjo festivalis, nuolat skrodė policijos sirenos. Nepagaunamojo su vogtu automatu istorija svečiams labiau priminė filmą.

„Aš – iš Jungtinės Karalystės. Nieko tokio, jau esu įpratęs“, – numojo R.Scully, Londone kasdien girdintis policijos sirenas.

„Esu sutrikęs. Ką mes galime padaryti, kai po miestą laksto beprotis su „Kalašnikovu“? Ką mes galime padaryti, kai vyksta tokie sumauti dalykai? Mes galime šokti“, – kalbėjo švedas Patrickas Ray‘us iš Leono Somovo projekto „Highly Sedated“.

Penktadienį ir šeštadienį muzikiniai renginiai toliau vyks oficialiose festivalio vietose – „Liverpool Bar“, „Vienuolio Pub“ ir menų fabrike „Loftas“. Atlikėjų koncertai nurodomi puslapyje musicweek.lt