Vilnius pasitiko 2023 metus: neeilinis šou, švenčiančių minia ir atsinešti fejerverkai

Naujųjų metų sutikimas Vilniaus Katedros aikštėje / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Jau ketvirtąjį kartą Vilnius kvietė Naujuosius metus pasitikti prie Katedros varpinės bokšto, kurį paskutinį metų vakarą nuo 22 val. papuošė moderni šviesos ir vaizdo projekcija. Vidurnaktį aikštė aplink Varpinę nušvito dar ryškiau – jubiliejinių 2023-iųjų proga susirinkusių laukė muzikos ir lazerių šou.

„Pradedame įspūdingus, jubiliejui pašvęstus Vilniaus metus, kurie mums dar kartą primins, kokiame nepaprastame mieste gyvename, ir kokį kuriame toliau, kad po kelių šimtų metų mūsų ainiai savo šventes švęstų su tuo pačiu pasididžiavimo jausmu“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Kalėdos sostinėje“ programos tradicija tapęs reginys ant Varpinės pirmą kartą surengtas 2018 m., o pastaruosius keletą metų jis vis tobulintas ir tapo tvaria bei šiuolaikiška alternatyva fejerverkams.

Naujųjų metų sutikimas Vilniaus Katedros aikštėje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pasak Vilniaus kultūros centro direktoriaus Pauliaus Jurgučio, šventei kurti buvo pasirinkti aplinkai draugiškesni sprendimai – šou ir truko ilgiau, ir turėjo platesnį spektrą vizualiųjų efektų. Naudojant muzikos ir šiuolaikinių technologijų sinergiją, kasmet sukuriamas išskirtinis ir įsimintinas reginys.

Fotogalerija:

Sostinė 2023 metus pasitiko su lazerių šou ir vilniečių fejerverkais (61 nuotr.)
+55

Varpinės bokštas keitė savo formą, tekstūras, atkartojo Vilniaus Kalėdų puošybos elementus. Projekcijos vaizdai žiūrovus kvietė keliauti per metų laikus, skirtingus istorinius laikotarpius ir pasitikti 700-ąjį Vilniaus gimtadienį.

„Paryžius turi tradiciją Naujuosius pasitikti prie Triumfo arkos, kur vyksta žadą atimantis garso ir šviesų šou. Skirtingai nei 50 m aukščio statinys Prancūzijos sostinėje, vienas iš Vilniaus simbolių – 57 m aukščio Katedros varpinės bokštas – turi siauros ir lenktos formos fasadą. Darbas su tokio tipo projekciniu plotu reikalauja įgūdžių, žinių, nestandartinių sprendimų, tinkamai pritaikytų tūrinio vaizdo, virtualiosios tikrovės ir animacijos technologijų. Kasmet gauname iššūkį sukurti kažką naujo ir unikalaus“, – pasakojo instaliacijos kūrėjas Linartas Urniežis, įmonės „Video Architects“ vadovas.

Naujųjų metų sutikimas Vilniaus Katedros aikštėje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Miestui jau ne vienerius metus atsisakius fejerverkų, gruodžio 31-ąją Katedros aikštėje kvietė paisyti savo ir aplinkinių saugumo – taip pat nesinešti pavojų žmonių sveikatai ir gyvūnų gerovei keliančių priemonių, nenaudoti petardų ir kitų sprogstamųjų medžiagų.

Kalėdinis miestelis sausio 1 d. veiks nuo 11 iki 21 val.

Sausio 1-ąją nuo 1 val. iki 7 val. ryto Vilniaus Varpinę simboliškai nušvietė Trispalvė – Lietuvos vėliavos dienos proga.

Į Katedros aikštę prie Varpinės viešuoju transportu buvo galima atvykti nemokamai: gruodžio 31 d. nuo 20 val. iki sausio 1 d. 4 val. kelionės nieko nekainavo. Tai buvo miesto savivaldybės dovana vilniečiams ir miesto svečiams.

Skaitykite daugiau