Vilnius nusidažė vaivorykštės spalvomis: eitynėse „Už lygybę!“ – tūkstančiai dalyvių ir žinomi veidai

eitynės / Greta Skaraitienė ir Patricijos Adamovič nuotr.
eitynės / Greta Skaraitienė ir Patricijos Adamovič nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-08 14:22
AA

Šeštadienį Vilniuje surengtos eitynės už seksualinių mažumų teises „Už lygybę!“. Jas organizuoja LGBTQ bendruomenė. Nuo Bernardinų sodo pajudėjo tūkstantinė eisena per miesto centrą iki Vingio parko. Tarp eisenos dalyvių buvo galima išvysti ir žinomų veidų.

Eisenoje dalyvavo fotografas ir nuomonės formuotojas Naglis Bierancas, drag karalienės, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė ir kiti.

Aušrinė Armonaitė, Kristina Sabaliauskaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Įvertinus, kaip auga registracijos skaičius, manau, kad galime tikėtis iki 20 tūkst. dalyvių“, – renginio išvakarėse BNS sakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Vilniuje – LGBT+ eitynės „Už lygybę“ (167 nuotr.)
+161

Jis teigė, kad kvietimai atvykti į Vingio parke po eitynių vyksiantį koncertą išsiųsti premjerei Ingridai Šimonytei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Vilniaus miesto merui Valdui Benkunskui.

Naglis Bierancas / Patricija Adamovič / BNS

„Nė vienas nepatvirtino, kad sudalyvaus. (...) Bet tai nereiškia, kad jie nedalyvaus eitynėse, aš nežinau“, – sakė V.Simonko.

LGBTIQ eitynės prasideda nuo Bernardinų sodo ir tęsiasi per Gedimino prospektą, Žvėryną iki Vingio parko.

„Šį kartą maršrutas pailgėja, bet kita vertus, pailgėja ir džiaugsmas žygiuoti visiems kartu“, – tvirtino organizatorius.

LGBT eitynės / Patricija Adamovič / BNS

Vingio parke vyks nemokamas koncertas. Jo metu bus įteikti Vaivorykštės apdovanojimai.

„Pride“ mėnesio atidarymas Jungtinės Karalystės ambasadoje (60 nuotr.)
+54

Sulaikyti du vyrai

Vilniaus centre šeštadienį vykstančių LGBTIQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenės eitynių metu už viešosios tvarkos pažeidimus sulaikyti du vyrai.

Apie tai BNS informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Jevgenijus Liepis.

Jo teigimu, vienas asmuo sulaikytas už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą, jam surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

Kitas vyras buvo sulaikytas už bandymą deginti LGBTIQ bendruomenės simboliu laikomą vaivorykštės spalvų vėliavą, už tai jis pristatytas į Vilniaus apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyrių.

Pasak J.Liepio, dėl tolesnių procesinių veiksmų šio sulaikytojo atžvilgiu bus sprendžiama, atsižvelgiant į jį sulaikiusių pareigūnų informaciją.

Policijos atstovo teigimu, iš eitynių dalyvių policija skundų nėra sulaukusi.