Violeta Tarasovienė – apie gęstančias Velykų tradicijas ir margučių dažymą mėlynu kopūstu

Violeta ir Vilius Tarasovai su dukromis / Tomo Kaunecko nuotr.
Violeta ir Vilius Tarasovai su dukromis / Tomo Kaunecko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-03 19:02
AA

Šiemet Violetos ir Viliaus Tarasovų namuose Velykos kiek kitokios – prie šventinio stalo jie sės tik trise, kartu su jauniausia dukra Gabriele. Nors Velykos jų namuose bus kuklios, Violeta portalui Žmonės.lt sutiko papasakoti apie įprastas šventės tradicijas ir atskleidė prieš kelis metus atrastą ir iki šiol naudojamą margučių dažymo būdą.

Violeta Tarasovienė prasitarė, kad anksčiau Velykas sutikdavo giminės gausoje, tačiau dabar ši šventė tapo visai kitokia. „Kai netekome savo senelių, šventes pradėjome švęsti su tėvais, o dabar, kai siautėja virusas, švęsti nebegalime net ir su jais. Jau antras Velykas pasitinkame trise – kartu su Viliumi ir jaunėle Gabriele. Neslėpsiu, tokiame fone šventės kiek nublanksta...“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo V.Tarasovienė, užsimindama, kad vyriausioji, 23-ejų metų dukra Elinga šiuo metu gyvena su širdies draugu.

„Kalėdos ir Velykos – tai šeimos šventės. O kai negali susitikti su šeima, man tai praranda prasmę“, – pridūrė Violeta.

Violeta ir Vilius Tarasovai su dukromis Gabriele ir Elinga bei jos draugu / Viganto Ovadnevo nuotr.

Visgi, Tarasovų šeima stengiasi nenukabinti nosies, todėl Velykoms ruošiasi tradiciškai dažydami margučius. Violeta atskleidė prieš kelis metus atradusi kiaušinių marginimo būdą su mėlynu kopūstu. Pasak žinomos moters, nors šis būdas nereikalauja daug laiko ir pastangų – margučiai nusidažo ypatingai gražia mėlyna spalva ir papuošia šventinį stalą.

„Mėlyną kopūstą reikia sutarkuoti ir išvirti. Tuomet išvirti kiaušinius ir dar šiltus juos sudėti į puodą su mėlynu kopūstu. Taip kiaušinius paliekame per naktį. Tamsesni kiaušiniai gaunasi mėlyni, o balti – nusidažo gražia žydra spalva“, – dalijosi V.Tarasovienė.

Violeta ir Vilius Tarasovai su dukromis / Tomo Kaunecko nuotr.

Anksčiau velykinį Tarasovų šeimos stalą puošdavo ne tik margučiai, bet ir Viliaus mamos keptas zuikis. Visgi, šiemet šventiniais patiekalais Violetai tenka pasirūpinti vienai, kadangi dėl karantino su artimaisiais susitikti negalės. Nors zuikio žinoma moteris nekeps, ji sako, būtinai paruoš baltą mišrainę, kuri jų namuose yra valgoma tik du kartus per metus – per Kalėdas ir Velykas.

Taip pat atlikėja ant šventinio stalo planuoja patiekti ir paruošti net kelis desertus. „Per Kalėdas visuomet kepu vieną ir tą patį pyragą, tačiau per Velykas visuomet eksperimentuoju. Šiemet ruošiu krembriulė, o kadangi šiam desertui išnaudosiu daug kiaušinių trynių, baltymus panaudosiu gamindama dar vieną skanėstą – morenginį vyniotinį“.

Violeta ir Vilius Tarasovai

Visgi, prakalbus apie gilesnes Velykų tradicijas ir religinę šios šventės prasmę, Violeta pripažįsta, kad jų šeimoje viso to beveik neliko. 

„Tradicijos išėjo kartu su mano ir Viliaus seneliais... Mano bobutė ir Viliaus senelis buvo religingi žmonės, žinojo, kada kokius poterius pasakyti. Jiems mirus, tiek mūsų tėvai, tiek mes patys apleidome religinę šios šventės prasmę. Žinoma, gaila, tačiau dabar tai išliko taip pat gražia – šeimos susibūrimo švente“, – pasakojo dainininkė.

Violeta ir Vilius Tarasovai su dukromis / Tomo Kaunecko nuotr.

Nors šiemet susiburti su visais artimaisiais Tarasovų šeimai nepavyks, jie planuoja pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir prie šventinio stalo sėsti vienu laiku, pasijungiant vaizdo skambučiu. Taip Velykas jie pasitinka jau antrus metus.

„Tikėkimės, kad jau kitamet šią pavasario šventę jau galėsime sutikti su pačiais artimiausiais, o dabar belieka atsigręžti į save ir laukti gražesnio rytojaus“, – savo mintimis su portalu Žmonės.lt dalijosi Violeta Tarasovienė.