Virtuvės magija – kad maistas teiktų galių
Kuo harmoningesnė aplinka virtuvėje, tuo gardesnis joje pagamintas maistas. Pagal fengšui, mityboje svarbiausi yra du komponentai: vėjas (feng) ir vanduo (shui). Taip pat visos priemonės, padedančios geriau tekėti energijai, todėl virtuvės įrangai, interjerui, maisto gaminimui, stalo įrankiams skiriamas didelis dėmesys.
Vėjas ir vanduo
Šie du komponentai būtini gyvybei žemėje palaikyti, taip pat jie labai svarbūs ir virtuvėje. Oras, kuriuo kvėpuojame, reguliuoja net 90 proc. mūsų medžiagų apykaitos. Šviežias oras stiprina mūsų energiją, o užsistovėjęs silpnina ar net sargdina kūną. Todėl virtuvę privalu dažnai vėdinti. Tam, kad joje būtų daug teigiamos energijos, būtina įrengti gerą ventiliaciją. Taip pat tinka auginti orą valančius augalus, pavyzdžiui, kuokštinius chlorofitus arba gerberas, fikusus arba dracenas.
Maisto kokybę ir skonį lemia virėjo nuostata ir nusiteikimas. Juk svarbiausias patiekalų ingredientas – meilė.
Maisto energija
Maisto kokybę veikia jau vien tai, kaip jį pjaustome. Turbūt pastebėjote: atkąsto obuolio skonis kitoks negu atpjauto. Kartais vaikai prašo, kad jų priešpiečių sumuštinius sutepti tam tikru būdu, esą tokie bus gardesni. Virėjai taip pat gana dažnai renkasi specialių formų makaronus, nors jie pagaminti iš tos pačios tešlos. Tad įdomu žinoti, kad lygus, švarus pjūvis aštriu peiliu suteikia valgiui harmoningos energijos, o buki pjūviai pripildo kietos ir šiurkščios. Be to, maisto kokybę ir skonį lemia virėjo nuostata ir nusiteikimas. Tikriausiai girdėjote sakant, kad esant blogos nuotaikos prie maisto geriau nesiliesti. Nes toks maisto ruošėjas gali ir maistui perduoti savo pykčio ar streso energijos. Taigi, savaime, suprantama, kad geriausia valgyti namuose su meile paruoštą maistą. Juk sakome: „Maistas skanus kaip pas močiutę.“ Tačiau retai įvertiname, kad svarbiausias jos patiekalų komponentas – meilė.
Svarbus ir virtuvės interjeras
Virtuvė turėtų būti šviesi ir erdvi. O svarbiausia – visada švari, nes tik tokioje pagal fengšui lengvai teka energija. Be to, yra ir tam tikros rekomendacijos, kaip reikėtų sustatyti baldus ir įrangą, kad namų gyventojai gautų kuo daugiau naudos, būtų sveiki, o jų gyvenimas harmoningas.
- Viryklę reikėtų statyti ne per arti durų, be to, ji neturėtų stovėti ir prie kriauklės. Šias dvi energijas (ugnį ir vandenį) reikėtų atskirti nors viena spintele.
- Veidrodis, kuriame atsispindi plytelė, padvigubina kaitinimo plokščių skaičių ir simboliškai reiškia turto pagausėjimą. Be to, reikėtų ir reguliariai naudoti visas kaitinimo plokštes, antraip išnaudosite tik dalį savo gyvybinio potencialo.
- Jeigu, grįžus namo, jūsų žvilgsnis nuo slenksčio iškart krypsta į virtuvę, tai simbolizuoja per didelį prisirišimą prie valgio. Taip dažnai gyvena žmonės, priklausomi nuo maisto. Maistas jiems be galo svarbus, todėl dažnai tokiems suaugusiesiems ir vaikams kyla bėdų dėl antsvorio. Ką daryti? Ogi reikėtų suskaidyti energijos srautą. Pavyzdžiui, prie įėjimo į virtuvę prie lubų pakabinkite vėjo varpelius, kokį judantį aksesuarą ar kristalą.
Elektromagnetinis laukas – grėsmė sveikatai
Nereikia jokių burtų ir magijos, kad pasakytume, jog buitinės technikos prietaisai kuria elektromagnetinį lauką ir didina elektros keliamą stresą organizmui. Jie ne tik vargina, bet ir mažina atsparumą ligoms. Ir nors labai patogu kuo greičiau paruošti maistą naudojantis plakikliais, virtuviniais kombainais ir kita įranga, visa tai suteikia maistui šiurkščios ir skaidančios energijos. Todėl juos naudokite kiek galėdami mažiau, nes taip paruoštas maistas kelia nerimą, verčia skubėti. Tiesiog padarykite bandymą: vieną kartą, prieš kepdami kiaušinienę, kiaušinius suplakite ranka šakute, o kitą – elektriniu maišytuvu. Ar jaučiate energijų skirtumą?
Dabar visame pasaulyje populiarėja lėto maisto ruošimo restoranai. Ir tai vyksta neatsitiktinai. Didžiulis gyvenimo tempas visiškai neleidžia atsipalaiduoti. Net ir valgydami, skaitome žurnalą ar telefone žinutes, žiūrime televizorių. Viso to rezultatas – nesibaigiantis stresas, nuo kurio kenčia daugiau nei kas antras žmogus ir net vaikai.
Tegul jūsų virtuvė tampa šventove, kurioje nebus televizoriaus, kurioje susirinkusieji gyvai bendraus ir ramiai mėgausis nuostabiu naminiu maistu. Todėl maistą ruoškite lėtai ir atsargiai. Taip suteiksite jam ramios ir pastovios energijos. O jį valgantieji taps harmoningesni, laimingesni ir ramesni. Nepamirškite, kad gerai sukramtydami maistą gauname teigiamos energijos.
Tačiau kiekviena medžiaga skleidžia tam tikrą energiją ir yra susijusi su tam tikra stichija.
Indai ir įrankiai taip pat skleidžia energiją
Norėdami palengvinti savo buitį, pradėjome pirkti plastikinius indus ir taip, deja, kenkiame sau. Smarkiai perdirbta ir apdorota plastikinių indų ir įrankių energija blogai veikia mūsų maistą. Plastikiniai įrankiai pagaminti iš šimtų cheminių medžiagų, kurių kilmės niekada nesužinosite. Tačiau kiekviena medžiaga skleidžia tam tikrą energiją ir yra susijusi su tam tikra stichija.
- Štai mediniai daiktai turi žemės energijos, tad tokiais įrankiais maišydami patiekalą, įmaišysite ir šiek tiek žemės energijos. Jeigu dar parinksite tinkamų daržovių, prieskonių ir žolelių, likusią energiją puikiai įžeminsite.
- Jeigu jūsų maistą liečia metaliniais indai, poveikis priklausys nuo metalo. Ketaus keptuvė priklauso ugnies elementui ir yra valdoma Marso. Jeigu gaminsite patiekalą tokiame inde, suteiksite jam papildomos apsaugos, įžeminančios, stiprinančios metalo galios.
- Jeigu turite metalinį sietelį, būtinai pakabinkite virtuvėje – apsaugos ir jus, ir produktus nuo neigiamos įtakos. Jeigu neturite sapnų gaudyklės, jos vietoje galite panaudoti tą patį sietelį (apsaugos nuo košmarų).
- Jeigu naudojate dirbinius iš plieno ar nerūdijančio metalo, turite žinoti, kad tradiciškai manoma, jog plienas saugo nuo dvasių. Šis metalas turi panašių savybių kaip ir geležis. Išbandykite. Pagaminkite tuos pačius patiekalus skirtinguose induose ir stebėkite, kokią energiją pajusite.
- Variniai puodai ir keptuvės ne tik puikiai atrodo. Šis metalas priklauso vandens elementui ir yra valdomas Veneros. Pavalgę variniame puode virto maisto, nė nepajusite, kaip įgausite sparnus.