„Visi mes žmonės laidoje“ – herojai apie tai, kaip sudominti vaiką mokytis

Dainius Žvirdauskas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Žydrė Arlauskaitė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.
Dainius Žvirdauskas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Žydrė Arlauskaitė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-01-27 11:17
AA

Kaip sudominti vaiką mokytis? Ar tėvai turi kartu ruošti namų darbus? Vaikams reikia padėti, juos kontroliuoti ar palikti laisvę? Kaip mokiniams susidoroti su dideliu krūviu ir spėti pasimėgauti vaikyste, jaunyste? Kaip tėvams rasti pusiausvyrą tarp vaiko kontroliavimo, pagalbos ir pasitikėjimo juo? Apie visa tai TV3 laidoje „Visi mes žmonės“ kalbės „G&G Sindikatas“ vokalistas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, KTU inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas, psichologė psichoterapeutė Žydrė Arlauskaitė ir VDU istorijos dėstytojas Mindaugas Nefas.

Grupės „G&G Sindikatas“ vokalistas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, žinomas ir pilietiškumo akcijomis, pats yra baigęs edukologijos universitetą, jo dukrai – 22, sūnui 15 metų. Atžalų namų darbais ir motyvacija visada labiau rūpinosi Gabrieliaus žmona. Poros vaikai labai gerai mokosi, nes, jo galva, viskas prasideda nuo šeimos, ten statomas vaikų gyvenimo pamatas.

O štai pačiam Svarui mokytis buvo neįdomu, nes visada domėjosi labiau tuo, kas jam patinka. Bet yra įsitikinęs, kad tikras mokytojas gali sudominti vaiką bet kuo, nes „net ir apie tašką balto popieriaus lape galima įdomiai kalbėtis“.

„Mokytojas – tai patarėjas ir sąjungininkas, toks turės pagarbą mokinių akyse. Jei mokytojai ateina formaliai atlikti savo darbo, tai mokiniai ateina formaliai „atidirbti“ savo statusą. Baime arba taisyklėmis pagarbos neužsidirbsi“, – įsitikinęs Svaras.

Gabrielius Liaudanskas-Svaras/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.

Jis pats daug važinėja po mokyklas, kur susitinka su įvairiausias mokiniais – nemoko, neaiškina, tik pasakoja apie gyvenimo pasirinkimus.

„Nereikia kalbėti apie vieno ar kito dalyko žalą – pasakok apie naudą. Rodyk kitus kelius. Lengva gąsdinti ir grasinti, bet to niekas negirdi ir neklauso“, – įsitikinęs muzikos kūrėjas.

Dainius Žvirdauskas/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.

„Ar matėte šaltkalvį, kuris prieš tekindamas metalą jį daužo? Negabių vaikų nėra, tiesiog kažkas ne taip daroma“, – sako kitas laidos „Visi mes žmonės“ svečias – KTU inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas.

„Įgūdis savaime neatsiranda, startas – namuose. Prisidėti prie vaiko gyvenimo kūrimo – tai nuostabu“, – įsitikinusi psichologė psichoterapeutė Žydrė Arlauskaitė.

Žydrė Arlauskaitė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.

„Klaida numeris vienas –  už vaiką daryti namų darbus. Reikia ne daryti, o tiesiog būti šalia“, – sako mokytojas, VDU istorijos dėstytojas Mindaugas Nefas.

Apie visa tai – žurnalo „Žmonės“ ir TV3 televizijos kuriamoje laidoje „Visi mes žmonės“ pirmadienį 19.30 val. per TV3!