„Visi mes žmonės“ laidoje žinomos poros atskleidžia sėkmingos santuokos paslaptis

Ineta Stasiulytė, Renata ir Deivis Norvilai su sūnumi Emiliu, Mykolas Truncė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.
Ineta Stasiulytė, Renata ir Deivis Norvilai su sūnumi Emiliu, Mykolas Truncė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Juliaus Žalnierukyno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-01-20 10:27
AA

13,5 metų – tiek vidutiniškai trunka statistinės šeimos gyvenimas iki momento, kai jau abu gali išrėkti, kad nekenčia vienas kito. Kaip atgaivinti santykius, kai skirtis dar nesiruoši, bet ir namo netraukia? Kaip įkvėpti save ir partnerį, ką reikėtų nuveikti, kai sąjunga trunka penkerius, dešimt, dvidešimt metų? Apie tai TV3 laidoje „Visi mes žmonės“ kalbės Renata ir Deivis Norvilai, Violeta ir Vilius Tarasovai, Ineta Stasiulytė ir psichologas Mykolas Truncė.

Beveik 13 metų kartu gyvenantys ir dainuojantys Renata ir Deivis Norvilai džiaugiasi, kad santykių atvėsimo kol kas nejaučia. „Tik nereikia mūsų idealizuoti – visko būna, o patarimų dalyti iš viso nemėgstame“, – juokiasi Deivis. 

Jo nuomone, atsiprašymas – puikus sprendimas išspręsti konfliktišką situaciją, nes tai paprasta ir nieko nekainuoja. 

Renata įsitikinusi, kad kilus konfliktui reikėtų jį čia ir dabar ir išspręsti, o ne palikti kitai dienai. Santykiams ne į naudą blogi, negražūs žodžiai, nes jie sužeidžia širdį ilgam. 

Deivis ir Renata Norvilai su sūnumi

Dar svarbu neriboti vienas kito laisvės. Žinomai porai keista girdėti, kai kuris nors draudžia kitam mėgautis savo pomėgiu, tarkim, žmonos neleidžia vyrams žvejoti ar medžioti, ir jie tai turi daryti paslapčia. 

Nors šeimoje yra vaikų, reikėtų nepamiršti vienas kito ir skirti dėmesio būtent savo mylimam žmogui. 

„Jei visgi kartais norisi pasitarti, kaip elgtis – mėgstu paklausti patarimo mamos ar anytos, o ne naršyti internete ieškant svetimų žmonių patirčių“, – sako Renata. 

Dainininkė Violeta Tarasovienė stebisi šio laiko tendencija „gyventi tik dėl savęs, daryti, ką noriu“. 

„Vis dėlto, jei gyveni ne vienas – svarbu ir kito žmogaus interesai. Be to, gyvename visuomenėje, kuri turi taisykles. Tad pabrėžtinas savojo „aš“ iškėlimas poroje tikrai ne į naudą, jei nori – eik vienas į mišką ir gyvenk“, – sako Violeta.

Violeta ir Vilius Tarasovai

„Burtų nėra. Jei myli – pasistenk!” – atsako dainininkas Vilius Tarasovas į klausimą, kokie veiksmai padėtų atgaivinti poros santykius. 

Pasak aktorės Inetos Stasiulytės, padėti gali viena santykių atgaivinimo taisyklių – nustoti pataikauti, daryti viską iš meilės, o ne iš baimės ar noro įtikti.

Mykolas Truncė

Porų psichologas Mykolas Truncė juokaudamas sako, kad verta nepamiršti, jog santykiai yra vienkartiniai, lyg sauskelnės, – jei perdaug pridirbsi, teks pakeisti.

Apie visa tai – žurnalo „Žmonės“ ir TV3 televizijos kuriamoje laidoje „Visi mes žmonės“ pirmadienį 19.30 val. per TV3!