Vitaliaus ir Albino vestuvėse dalyvavęs D.Vaitiekūnas: „Nepaisant meilės grožio, man spaudė širdį“

Vitalius ir Albinas, Dominykas Vaitiekūnas /  Irmanto Gelūno / BNS ir  Erikos Gabalytės nuotr.
Vitalius ir Albinas, Dominykas Vaitiekūnas / Irmanto Gelūno / BNS ir Erikos Gabalytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-04-13 14:06
AA

Penktadienį Vilniuje įvykusiose 52-ejus metus vienas kitą mylinčių Vitaliaus (70) ir Albino (85) vestuvėse dalyvavo daugybė žinomų žmonių, tarp jų – homoseksualumo neslepiantis aktorius, atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas. Po šios ypatingos ceremonijos jis pasidalijo jautriomis savo mintimis.

Vitaliaus ir Albino vestuvėse dalyvavęs Dominykas Vaitiekūnas savo socialiniuose tinkluose paviešino jautrų įrašą.

„Vitalio ir Albino meilės istoriją išgirdau iš paties Vitalio 2016 m., kai pats ruošiausi atsiskleisti viešai ir kalbinau Vitalį tai padaryti kartu. Bet tuokart Vitalis sakė, jam dar per anksti. Bet sutiko prisijungti prie mūsų kompanijos eiti kartu „Baltic Pride“ eitynėse. Man tuo metu buvo 30, Vitaliui buvo jau virš 60. Ir mes abu, kartu su visa kompanija, ėjome eitynėse pirmąkart. Ir mums tai buvo milžiniškas žingsnis.

Šiandien vis tik įvyko dar vienas didelis žingsnis – Vitaliui 70, o jo partneriui 85, ir jie Vilniuje humanistinės ceremonijos metu sumainė žiedus po 52-jų metų draugystės.

Aišku kad šliurpė visa salė. Vieni dėl to, kad gražu. Kiti dėl to, kad skaudu. Nepaisant jų meilės grožio, man spaudė širdį, kad mano bendruomenei reikia kasdien įrodinėti, kad šitie du vyrai turi teisę į teisinę apsaugą ir kad jiems tai be galo aktualu čia ir dabar.

Dar spaudė širdį, kad daugeliui iš neheteroseksualių žmonių vis dar tenka pereiti visą peklą, norint žengti tokius žingsnius. Ir tas peklos perėjimas nepasilieka be randų. Atrodo tokie paprasti žingsniai tampa labai nepaprastais. Žingsnis išeitį į gatvę ir nebijoti garsiai pasakyti, kad skauda, kad myli ir kad nori būti girdimas. Žingsnis, kai žengi šalia žmogaus, su kuriuo pragyvenai daugiau nei pusę amžiaus.

Bet kokiu atveju, 52-jus metus kartu praleidę Albinas ir Vitalis šiandien švenčia meilę, gera bent akies krašteliu tą jų meilę paliudyti.

Jeigu jums tai irgi atrodo svarbu, paliudykite ir jūs pasirašydami už meilę“, – rašė D.Vaitiekūnas.

Žmonės.lt primena, kad penktadienį Vilniuje žiedus sumainė neįprasta pora: 52 metus kartu nugyvenę Vitalius (70) ir Albinas (85). Sujaudinti jų gyvenimo istorijos, šalies vestuvių paslaugų tiekėjai padovanojo vyrams humanistinę santuokos ceremoniją, į kurią jų ryšio paliudyti susirinko apie 100 žinomų šalies žmonių.

Vitaliaus ir Albino vestuvės / Erikos Gabalytės nuotr.

„Mums jau per vėlu. Laikas negailestingas, mudu nejaunėjame ir nebeturime vilties pasinaudoti kada nors galbūt įtvirtintu partnerystės įstatymu. Šis, nors ir simbolinis, santykių įprasminimas mudviejų gyvenimo nepakeis. Mes liksime tokie, kokie buvę. Bet po ceremonijos jaučiamės sustiprėję, parodę, kad nieko nebebijom. Nebebijom būti savimi“, – sakė Vitalius.

Ceremonijos metu jis prisipažino susirinkusiesiems: „Esu be galo jums dėkingas. Pirmą kartą galiu viešumoje paimti Albiną už rankos“.

Vitaliaus ir Albino vestuvėse dalyvavo Karolina Meschino, Dominykas Vaitiekūnas, Monika Liu, Nomeda Marčėnaitė, Neringa Rekašiūtė, Rūta Meilutytė, Rytis Zemkauskas, Mantas Petruškevičius, Tomas Vytautas Raskevičius, Marija Aušrinė Pavilionienė, Sigitas Praspaliauskas, Tomas Ališauskas su žmona Milda Ališauskiene, Jonas Sakalauskas, Birutė Sabatauskaitė su mylimąja Jūrate Juškaite ir kiti.

Visi humanistinėje santuokos ceremonijoje dalyvavę svečiai tapo Vitaliaus ir Albino visą gyvenimą trukusio ryšio liudytojais ir pasirašė ant santuokos dokumento. Kadangi jis neturi teisinės galios, vienintelio pripažinimo pora gali tikėtis iš Lietuvos žmonių. Organizatoriai kviečia uždėti savo parašą ant šio liudijimo elektroninės versijos portale manoteises.lt ir taip parodyti savo palaikymą.

Daugiau skaitykite ČIA.

Vilniuje susituokė įsimylėję senjorai Vitalius ir Albinas (63 nuotr.)
+57