Vizažistas Povilas Staniulionis – apie makiažo klaidas ir tobulą žavesį

Makiažo priemonės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Makiažas gali neatpažįstamai pakeisti moters išvaizdą, išryškinti dailiausius jos bruožus ir paslėpti trūkumus. O juk artėjant šventinių vakarėlių sezonui, kiekviena iš mūsų nori atrodyti stulbinamai.

Vizažistas Povilas Staniulionis / Asmeninio archyvo nuotr.

Ką visuomet verta  turėti kosmetikos krepšelyje ir į ką atkreipti dėmesį darantis makiažą, kalbame su gerai savo darbą išmanančiu ir nuostabiais darbais žavinčiu vizažistu Povilu Staniulioniu.

 

- Ar atkreipiate dėmesį, kaip moteris pasidažiusi?

- Specialiai niekada to nedarau, bet jei tenka bendrauti, natūralu, kad atkreipiu dėmesį, kaip atrodo oda, akys. Tačiau tikrai nevertinu, kaip pasidažiusi ar nepasidažiusi moteris.

 

- Ką manote apie lietuvių moterų makiažą?

- Norėčiau pasakyti, kad lietuvės dažosi tikrai neblogai. Tačiau galiu išsakyti kelis pastebėjimus. Pavyzdžiui, dabar labai populiarios tokios tamsios pudros kaip „Egipto žemė“, bet ja reikia mokėti tinkamai padengti veidą. Dažna moteris persistengia, todėl veidas per daug nupudruojamas, tampa labai tamsus, nenatūralus, o tai labai aiškiai matyti dienos šviesoje.

Dar pastebėjau, kad naudojama per daug kreminės pudros. Iš tiesų ji skirta veido odos spalvai suvienodinti. Paakiams, nelygumams, spuogams, dėmelėms ar paraudimams paslėpti vertėtų rinktis maskuojamąją priemonę, kuri nesukuria tokio matomo ir pastebimo efekto kaip padauginus pudros. Dažna moteris to nesupranta ir pritepa daug pudros, o tai dar labiau išryškina trūkumus.

Kitas dalykas – antakiai. Jie turi įtakos pačiam veidui, nes iš esmės gali pakeisti veido bruožus. Per daug ploni, išpešioti antakiai atrodo prastai. Geriau kreiptis į specialistą, kuris, atsižvelgdamas į veido formą, juos sutvarkys ir patars, kaip rūpintis. Dar viena mada – antakių ryškinimas. Šioje srityje nereikėtų persistengti: geriau mažiau ir subtiliau nei vaikščioti lyg su nupieštais antakiais. Nenatūraliai atrodantys antakiai labiausiai atkreipia dėmesį, ypač dienos šviesoje. Tačiau, pabrėžiu, lietuvaičių dažymosi ypatumų nereikia visiškai nuvertinti – jos tikrai moka paryškinti savo gražiausius bruožus ir paslėpti trūkumus.

Vizažistas Povilas Staniulionis / Asmeninio archyvo nuotr.

 

- Koks idealus dieninis makiažas?

- Pirmiausia reikėtų labai gerai sudrėkinti veido odą drėkikliu, kremu. Didelė klaida, kai merginos, turinčios riebią odą, prieš makiažą nesudrėkina jos ir naudoja netinkamas, dar labiau sausinančias priemones norėdamos panaikinti veido odos blizgesį. Be to, nepamąsto, kad tuomet pudra pasiskirsto labai netolygiai.

Paskui ant sudrėkintos odos tepamas pudros sluoksnis. Pastaruoju metu populiarios mineralinės pudros, kurias reikia įtrinti į odą, tačiau, mano nuomone, jos taip gerai neužmaskuoja kaip įprastos kreminės pudros. Beje, rinkdamosi pudrą, stenkitės rasti kuo natūralesnį, jūsų odos spalvą atitinkantį atspalvį. Pavyzdžiui, žiemos metu šviesa taip krinta, kad iškart matosi netinkamai pritaikytos veido odos padengimo priemonės, nenatūralus atspalvis.
Kad makiažas ilgai išliktų, reikėtų birios arba kompaktinės pudros. Patarčiau rinktis biriąją. Taip pat vertėtų sumodeliuoti veidą bronzantu. Tinkamiausi – matiniai, o blizgius geriau palikti vakariniam makiažui, vasarai.

Taigi truputį paryškiname skruostus, akių vokus subtiliai patepame odos, žemės atspalvio šešėliais, retušuojame išorinius kampučius ir perbraukiame blakstienas tušu. O su lūpomis galima eksperimentuoti ir naudoti įvairių atspalvių lūpų dažus, blizgius, pavyzdžiui, nors ir ryškiai raudonos spalvos. Mano galva, kad ir koks makiažas būtų, svarbiausia yra oda. Jeigu ji neatrodys gerai – nesižiūrės nei akys, nei lūpos.Tad ir šiuo atveju raudonos lūpos tik išryškins spuogelius, paraudimus ir kitus trūkumus.

Be to, kad ir koks būtų pudros atspalvis, baigiant daryti makiažą, ypač jei kreminę pudrą tepėte pirštais (aš esu būtent už tai, mat pirštais sklindanti šiluma padeda geriau paskirstyti ir padengti veido odą pudra), rankomis galima patepti veido ir kaklo sritį, nes kartais labai skiriasi jų spalvos.

Vizažistas Povilas Staniulionis / Asmeninio archyvo nuotr.

 

- Ar vakariniam makiažui vis dar galioja ši taisyklė: arba ryškios akys, arba ryškios lūpos?

- Tai iš tiesų gera taisyklė. Tada veidas neatrodo vulgariai, perkrautas makiažo, išlaikomas subtilumas. Tačiau galima rinktis ir tarpinį variantą: pusiau ryškios akys ir pusiau ryškios lūpos. Tarkime, prigesintos akys ir raudonos lūpos arba tamsios akys ir pastelinės spalvos lūpų dažai tiks bet kokiai moteriai. Vakarėliui galima rinktis ir blizgučius, nes jie traukia dėmesį, labai gražiai atrodo. Aišku, nereikėtų persistengti – ne visos moterys moka su jais elgtis tinkamai, o bendras vaizdas juk turi būti natūralus, skoningas.

 

- Kokios šiųmetės makiažo tendencijos?

- Patariu nesivaikyti madų, nes visos moterys labai skirtingos, skiriasi jų bruožai, oda ir t. t. Kas tinka vienai, nebūtinai tiks kitai. Geriau būti ne madingai, o stilingai. Šiuo metu grožio pasaulyje vyrauja subtilus makiažas: idealiai užmaskuota veido oda, labai mažai veido kontūravimo, natūraliai paryškinti  antakiai. Rudenį–žiemą populiarūs ryškesni antakiai, tačiau ne per daug. Labai madingos įvairiausių spalvų akių kontūro linijos: ne tik juoda ar ruda, bet ir mėlyna, žalia ar kitos spalvos. Prieš brėžiant akių kontūro liniją, reikėtų atsižvelgti, ar ji tinka, tarkime, moterims, turinčioms užkritusius akių vokus, akių kontūro linija tik dar labiau paryškintų jos vokus.

Madingiausi šešėliai – tie, kurie turi perlamutro spindesio. Su jais atsargiai turėtų elgtis vyresnio amžiaus moterys, mat tokie šešėliai tik išryškina vokų raukšles. Lūpos turėtų būti padažytos raudona, koralų, tamsaus raudonio, prinokusių uogų spalva arba bespalviu lūpų blizgiu.

Vizažistas Povilas Staniulionis / Asmeninio archyvo nuotr.

 

- Kokios makiažo priemonės būtiniausios moters kosmetikos krepšelyje?

- Pagrindinės priemonės, kurias būtina moteriai turėti: skystas lengvas maskuoklis, skirtas dėmėms, spuogeliams, nelygumams, paraudimams paslėpti; lengva kreminė pudra; makiažui užtvirtinti sausa kompaktinė pudra; skruostų skaistalai (gali būti bronzinio atspalvio); blakstienų tušas; lūpų blizgis. O visa kita – savo nuožiūra.

 

Taip pat skaitykite:

Grožio mados tendencija: natūralus makiažas

Ar žinote savo spalvinį tipą

Grožio klaidos, apie kurias dera žinoti kiekvienai

Garsių pasaulio vizažistų grožio patarimai

Grožio pamokėlė: kaip pudruotis biria pudra pagal veido formą

Skaitykite daugiau