Vizažistas S. Poirier: kokios makiažo tendencijos vyrauja Paryžiuje
Nors pavasariu lauke dar nekvepėjo, į gėlėmis iškvėpintą ir papuoštą saloną penktadienį žurnalistus bei tinklaraštininkus pakvietė „Kristianos“ atstovai. Progos buvo dvi – tai naujų „Guerlain“ kvepalų ir pavasariško makiažo pristatymas.
Kompanija „Guerlain“, šiemet švenčianti 190 metų jubiliejų, tęsia tradiciją ir kuria naujus kosmetikos produktus bei aromatus.
Naujųjų kvepalų, skirtų jausmingoms, stiprioms ir laisvoms moterims, „Mon Guerlain Florale“ veidu tapo Holivudo aktorė Angelina Jolie. Gėlinį rytietišką aromatą sudaro keturi pagrindiniai komponentai: tai levanda, bijūnas, arabinis jazminaitis ir vanilė.
Iš Prancūzijos atvykęs vizažistas Sébastienas Poirier parodė, kaip, pasitelkus keletą produktų, galima nesudėtingai (meistro manymu) susikurti pavasarišką gaivų makiažą.
1984 m. sukurta „Terracotta“ buvo pamėgta moterų visame pasaulyje. Ji tapo skaisčios, spindinčios veido odos paslaptimi. Šiemet priemonė buvo atnaujinta, tad vizažistas norėjo parodyti, kaip su produkto pagalba galima ne tik suteikti veidui lengvio įdegio ir švytėjimo efektą, bet ir padažyti ja akių vokus – vietoj šešėlių.
Meistras pristatė dar vieną naujieną – skystus, ilgai išliekančius ir neapsunkinančius lūpų dažus. Nors jie tepami kaip blizgesys, užtepti įgauna matinį efektą.
S. Poirier atskleidė, kokios makiažo tendencijos vyrauja Paryžiuje. Jų yra daug, tad specialistas išskyrė keletą, kurias galėjome matyti ant podiumų. Vizažistas jas apibūdino angliškais terminais.
Pirmoji – tai „overnude“. Kitaip tariant, ištobulinta natūralaus makiažo, tobulos veido odos technika. Veidas atrodo gaivus, skaistus, tarsi nedažytas. Norint sukurti tokį makiažą, reikia pirmiausia gerai nuvalyti ir gausiai sudrėkinti odą, naudoti makiažo bazę, makiažo pagrindą, maskuoklį ir švytėjimą suteikiančią priemonę.
Antroji – „sporty nude“. Natūralaus makiažo, tik kiek raustelėjusio, it saulėje įdegusio ir sušilusio, veido efektas. Tarsi moteris būtų lengvai sportavusi lauke, šviečiant saulei.
Trečioji – „glass skin“. Tai labai blizgus veidas, tarsi padengtas plastiku. „Labai gražu, bet sudėtinga tokį makiažą sukurti. Tai labiau podiumui tinkantis stilius“, – pastebėjo S. Poirier.
Ketvirtoji – ryškus dūminis makiažas, tarsi sugrįžimas į devintąjį ir dešimtąjį dešimtmečius. Naudojamos ryškios spalvos, dažomas visas akies vokas ir apatinio voko linija.
Penktoji – aiškios grafinės akių linijos, kuomet brėžiamas ne (tik) viršutinis vokas, bet ir virš voko, sudarant aštrius kampus, grafines linijas; arba kuomet brėžiama tik apatinio voko linija, taip suteikiant žvilgsniui išskirtinumo, gaivumo.
Kalbant apie lūpas, populiaru jas dažyti ryškiai, ypač – raudona spalva su oranžiniu atspalviu. T. y. šilta raudona. Aktualumo nepraranda ir matiniai lūpų dažai.