Vizažistė Olga Vasilevičė: „Kiekviena moteris nepriekaištingą makiažą gali pasidaryti ir namuose“

Olga Vasilevičė / Asmeninio archyvo nuotr.
Olga Vasilevičė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-25 12:00
AA

Vizažo meistrės ir šukuosenų stilistės Olgos Vasilevičės turbūt nereikia pristatinėti. Grožio studijos „Beauty Bar“ įkūrėja pasakoja, ką apie makiažą svarbu žinoti kiekvienai savo išvaizda besirūpinančiai moteriai.

Nereikia begalės brangių priemonių

Kiekviena moteris savo kosmetinėje privalo turėti bent tušą ir lūpdažį, kad būtų pasiruošusi visoms gyvenimo situacijoms.

Galvojate, kad norint pasidaryti net ir patį paprasčiausią kasdienį makiažą reikia begalės brangių kosmetikos priemonių? O. Vasilevičė iškart paneigia šį mitą: „Kiekviena moteris savo kosmetinėje privalo turėti bent tušą ir lūpdažį, kad būtų pasiruošusi visoms gyvenimo situacijoms.“ Kitos priemonės visiškai nereikalingos. Jos padeda sukurti išbaigtą vaizdą, tačiau pamėginkite palyginti dvi savo nuotraukas: vieną, kurioje esate be makiažo, ir kitą, kurioje jūs padažytomis blakstienomis ar lūpomis. Vos kelios priemonės, o svarbiausios vietos išryškintos.

Auksinė taisyklė: saikas ir aplinkybės

Vardindama esmines dieninio makiažo taisykles O. Vasilevičė sako, kad jis turi atrodyti natūraliai. „Dienos šviesoje matyti kiekvienas makiažo trūkumas, tad nereikia apkrauti veido. Naudokite lengvas, švelnių tekstūrų makiažo priemones. Spalvos taip pat turėtų būti natūralios. Na, nebent ryškumo reikalauja jūsų darbo specifika.“

Nors akivaizdu, kad kiekvienas veidas yra individualus ir pagal vieną šabloną visų moterų nepadažysi, makiažo meistrė sako, kad vieną auksinę taisyklę ji įvardyti galėtų. Visuomet reikėtų prisiminti du žodžius: saikas ir aplinkybės. Apie aplinkybes O. Vasilevičė daug kalba ir savo mokymuose. Tas pats makiažas jokiu būdu netinka ir į darbą, ir į vakarėlį. Reikia skirti dieninį ir vakarinį. Galų gale, spalvas ir makiažo priemones reiktų rinktis atsižvelgiant ne tik į progą, bet ir į metų laiką. Taip, kaip dažomės vasarą, netiks dažytis žiemą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeutė: „Jei užpuolė rudeninis liūdesys, užteks arbatos, vilnonių kojinių ir geros draugijos“

Olga Vasilevičė / Asmeninio archyvo nuotr.

Svarbiausia atrasti savo atspalvį

Paklausta apie spalvų pasirinkimą O. Vasilevičė sako, kad beveik visos spalvos tinka kiekvienai moteriai, tik reikia atrasti tinkamą atspalvį. Viena iš tokių yra raudona.

Raudonas lūpdažis tinka visoms, tik turite atrasti būtent savo šaltesnį ar šiltesnį, intensyvesnį arba blankesnį atspalvį.

„Raudonas lūpdažis tinka visoms, tik turite atrasti būtent savo šaltesnį ar šiltesnį, intensyvesnį arba blankesnį atspalvį. Žinoma, neužtenka, kad spalva tiktų, ji turi ir patikti. Svarbiausias makiažo tikslas – išryškinti gražiausius moters bruožus. Jei pasidažiusi konkrečia spalva moteris jaučiasi nejaukiai, jos reikėtų nenaudoti, net jei ši ir tinka.“

Makiažo kursuose specialistė sako skirianti gana daug dėmesio spalvoms. Kad makiažas atrodytų gražiai, svarbu nusistatyti savo spalvinę gamą. Pasidažius netinkama spalva, net ir profesionaliai padarytas makiažas atrodys negražiai. Netinkamos spalvos sendina, prideda nuovargio. Taigi išsiaiškinti, kokios spalvos jums tinka – naudinga. „Neturint patirties spalvinę gamą nusistatyti sudėtinga, nes reikia įvertinti savo išvaizdą, suprasti, koks jūsų spalvinis tipas. Jis dažniausiai nustatomas pagal akių, plaukų bei odos spalvą, bet trumpai tai nupasakoti labai sudėtinga. Išsamiai apie tai pasakoju savo vedamuose gyvuose ir nuotoliniuose, makiažo kursuose.“

Nepriekaištingas makiažas namuose – įmanomas

Kiekvienai moteriai ar merginai bent kartą gyvenime yra kilęs klausimas, ar įmanoma pasidaryti nepriekaištingą makiažą namuose.

O. Vasilevičė į tai žiūri optimistiškai: „Šiais laikais yra begalė mokamų ir nemokamų makiažo pamokėlių, vaizdo įrašų, knygų, iš kurių galima gauti daug informacijos. Žinoma, teks nemažai praktikuotis, tačiau tikrai galima išmokti tobulai pasidažyti pačioms.“ O. Vasilevičė filmuoja trumpus filmukus. Ji taip pat yra parengusi išsamius 8 val. trukmės makiažo video kursus bei nuolat savo studijoje rengia makiažo mokymus.

Per vestuves pagražinami ir vyrai

Paklausta, kokiomis progomis dažniausiai tenka dažyti moteris ir merginas, vizažistė pripažįsta, kad labai didelę dalį klienčių sudaro nuotakos. Kuo nuotakos makiažas skiriasi nuo įprasto proginio makiažo?

Nuotakos makiažas turi būti maksimaliai priderintas prie jos pasirinkto įvaizdžio ir vestuvių tematikos.

„Nuotakos makiažas turi būti maksimaliai priderintas prie jos pasirinkto įvaizdžio ir vestuvių tematikos. Jis turi gerai atrodyti dienos šviesoje, vakare bei nuotraukose. Tai nėra taip paprasta, tad tam naudojamos ypatingos priemonės. Apskritai, darbas su nuotakomis yra labai specifinis, turi labai daug niuansų ir psichologinių aspektų. Svarbu nepamiršti, kad vestuvių dieną nuotaka nori atrodyti tobulai. Juk tai viena svarbiausių jos gyvenimo švenčių. Taigi mes turime visiškai išpildyti šį jos norą ir net pranokti lūkesčius.“

Tiesą sakant, vestuvių proga vis dažniau makiažą ryžtasi darytis ir vyrai. Ir tai labai sveikintina. Juk raudoni jaunikio skruostai ir melsvi paakiai vestuvių nuotraukų nepuošia. Tiems, kuriems žodis „makiažas“ skamba pernelyg moteriškai, Olga sako, kad tai nėra toks makiažas, koks paprastai daromas moterims. Tai greičiau specialus grimas, kuris padeda sulyginti veido spalvą, paslėpti tam tikrus odos trūkumus ir veidui suteikia gaivumo.

Taigi makiažo bijoti nereikia. Tai neturėtų tapti kauke, po kuria slepiatės, nes bijote pamatyti savo tikrąjį veidą. Makiažas – tai būdas pamilti save ir keliais brūkštelėjimais išryškinti gražiausius savo bruožus. Žinoma, įgūdžių tam reikia, bet jei turite noro ir užsidegimo, tikrai pavyks pasiekti geriausių rezultatų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Makiažo meistrė Olesia Žuravliova: „Neturėtume bijoti pamatyti savęs veidrodyje be makiažo“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!