Vizažistė Olga Vasilevičė pataria, kaip pasidaryti tobulą makiažą namuose
Vizažo meistrės ir šukuosenų stilistės Olgos Vasilevičės turbūt nereikia pristatinėti. Grožio studijos „Beauty Bar“ įkūrėja jau dabar puikiai žinoma tarp moterų ir merginų, kurios bent kartą internete ieškojo profesionalių makiažo kursų, savo darbą išmanančios vizažistės ar tobulo makiažo patarimų. Šiandien Olga pasakoja, ką apie makiažą svarbu žinoti kiekvienai savo išvaizda besirūpinančiai moteriai.
Galvojate, kad norint pasidaryti net ir patį paprasčiausią kasdienį makiažą reikia begalės brangių kosmetikos priemonių? O. Vasilevičė iškart paneigia šį mitą: „Kiekviena moteris savo kosmetinėje privalo turėti bent tušą ir lūpdažį, kad būtų pasiruošusi visoms gyvenimo situacijoms.“ Tai nereiškia, kad kitos priemonės visiškai nereikalingos. Jos padeda sukurti išbaigtą vaizdą, tačiau pamėginkite palyginti dvi savo nuotraukas: vieną, kurioje esate be makiažo, ir kitą, kurioje jūs padažytomis blakstienomis ir / ar lūpomis. Vos kelios priemonės, o svarbiausi akcentai išryškinti.
Bet ryškinant nereikėtų persistengti. Vardindama esmines dieninio makiažo taisykles O. Vasilevičė sako: „Jis turi atrodyti natūraliai. Dienos šviesoje matosi kiekvienas makiažo trūkumas, tad nereikia apkrauti veido. Naudokite lengvas, švelnių tekstūrų makiažo priemones. Spalvos taip pat turėtų būti parinktos švelnios, natūralios. Na, nebent ryškumo reikalauja jūsų darbo specifika.“ Ir nors akivaizdu, kad kiekvienas veidas yra individualus ir pagal vieną šabloną visų pasaulio moterų nepadažysi, makiažo meistrė sako, kad vieną „auksinę taisyklę“ ji įvardyti galėtų. Darantis makiažą visuomet reikėtų prisiminti du žodžius: saikas ir aplinkybės. Apie aplinkybes O. Vasilevičė daug kalba ir savo mokymuose. Ji sako, kad tas pats makiažas jokiu būdu netinka ir į darbą, ir į vakarėlį. Reikia skirti dieninį ir vakarinį makiažą. Galų gale, spalvas ir makiažo priemones reiktų rinktis atsižvelgiant ne tik į progą, bet ir į metų laiką. Taip, kaip dažomės vasarą, netiks dažytis žiemą.
Paklausta apie spalvų pasirinkimą O. Vasilevičė sako: „Beveik visos spalvos tinka kiekvienai moteriai, tik reikia atrasti tinkamą šios spalvos atspalvį. Viena iš tokių yra raudona. Raudonas lūpdažis tinka visoms, tik turite atrasti būtent savo šaltesnį ar šiltesnį, intensyvesnį arba blankesnį atspalvį. Žinoma, neužtenka, kad spalva tiktų, ji turi ir patikti. Svarbiausias makiažo tikslas – išryškinti gražiausius moters bruožus. Jei pasidažiusi konkrečia spalva moteris jaučiasi nejaukiai, jos reikėtų nenaudoti, net jei ši ir tinka.“
Apie spalvas galima kalbėti nesustojant. Tai tarsi atskiras ir gana svarbus mokslas. Makiažo kursuose specialistė sako skirianti tam gana daug dėmesio. Kodėl? Nes tam, kad makiažas atrodytų gražiai, svarbu nusistatyti savo spalvinę gamą. Pasidažius netinkama spalva, net ir profesionaliai padarytas makiažas atrodys negražiai. Netinkamos spalvos sendina, prideda nuovargio. Taigi išsiaiškinti, kokios spalvos jums tinka – naudinga. „Neturint patirties spalvinę gamą nusistatyti sudėtinga, nes reikia įvertinti savo išvaizdą, suprasti, koks jūsų spalvinis tipas. Jis dažniausiai nustatomas pagal akių, plaukų bei odos spalvą, bet trumpai tai nupasakoti labai sudėtinga. Išsamiai apie tai pasakoju savo vedamuose gyvuose ir nuotoliniuose, video, makiažo kursuose.“
Kiekvienai moteriai ar merginai bent kartą gyvenime yra kilęs klausimas, ar įmanoma pasidaryti nepriekaištingą makiažą namuose. O. Vasilevičė į tai žiūri optimistiškai: „Šiais laikais yra begalė mokamų ir nemokamų makiažo pamokėlių, video, knygų, iš kurių galima gauti daug informacijos. Žinoma, teks nemažai praktikuotis, tačiau tikrai galima išmokti tobulai pasidažyti pačioms.“ Pati O. Vasilevičė filmuoja tinklaraščio tipo trumpus filmukus, kuriuos skelbia savo „YouTube“ kanale. Ji taip pat yra parengusi išsamius 8 val. trukmės makiažo video kursus bei nuolat savo studijoje rengia makiažo mokymus.
Paklausta, kokiomis progomis dažniausiai tenka dažyti moteris ir merginas, vizažistė pripažįsta, kad labai didelę dalį klienčių sudaro nuotakos. Kuo nuotakos makiažas skiriasi nuo įprasto proginio makiažo? „Nuotakos makiažas turi būti maksimaliai priderintas prie jos pasirinkto įvaizdžio ir vestuvių tematikos. Jis turi gerai atrodyti dienos šviesoje, vakare bei nuotraukose. Tai nėra taip paprasta, tad tam naudojamos ypatingos priemonės bei pasitelkiamos specifinės žinios. Apskritai, darbas su nuotakomis yra labai specifinis, turintis labai daug niuansų ir psichologinių aspektų. Svarbu nepamiršti, kad vestuvių dieną nuotaka nori atrodyti tobulai. Juk tai viena svarbiausių jos gyvenimo švenčių. Taigi mes turime visiškai išpildyti šį jos norą ir net pranokti lūkesčius.“
Tiesą sakant, vestuvių proga vis dažniau makiažą ryžtasi darytis ir vyrai. Ir tai labai sveikintina. Juk raudoni jaunikio skruostai ir melsvi paakiai vestuvių nuotraukų nepuošia.
Tiems, kuriems žodis „makiažas“ skamba pernelyg moteriškai, Olga sako, kad tai nėra toks makiažas, koks paprastai daromas moterims. Tai greičiau specialus grimas, kuris padeda sulyginti veido spalvą, paslėpti tam tikrus odos trūkumus ir veidui suteikia gaivumo.
Taigi makiažo bijoti nereikia. Tai neturėtų tapti kauke, po kuria slepiatės, nes bijote pamatyti savo tikrąjį veidą. Makiažas – tai būdas pamilti save ir keliais brūkštelėjimais išryškinti gražiausius savo bruožus. Žinoma, įgūdžių tam reikia, bet jei turite noro ir užsidegimo, tikrai pavyks pasiekti geriausių rezultatų.